3 op 10: sterkhouder krijgt volle laag na verlies Anderlecht

637 stemmen
3 op 10: sterkhouder krijgt volle laag na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht vierde vorig weekend nog groot feest nadat het beslag had gelegd op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Maar nog geen week later werd RSCA weer stevig met de voeten op de grond gezet. Zo verloor Paars-Wit zaterdagavond met 2-1 op het veld van KRC Genk.

De Brusselaars konden nochtans een goede zaak doen in de Cegeka Arena. Bij een zege waren ze zeker van het behoud van de koppositie én werd extra druk gezet op achtervolgers Union SG en Club Brugge, die zondagavond tegen mekaar spelen. Bovendien zouden ze Genk zo ook volledig uit de titelstrijd slaan.

Maar zover kwam het dus niet. Racing haalde het uiteindelijk na een discutabele penalty-fase, maar niemand die achteraf claimde dat deze zege niet verdiend was. Genk speelde voor eigen volk dan een sterke wedstrijd. Zeker in de aanvangsfase kwamen de Limburgers bijzonder dominant voor de dag.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Nachtmerrie Sardella

RSCA daarentegen speelde een bleke wedstrijd, andermaal bleef het op verplaatsing onder het gewenste niveau. Ook individueel gezien vielen enkele spelers door de mand. Rechtsback Killian Sardella bijvoorbeeld, speelde een erg matige wedstrijd. Vooral op defensief vlak liet hij verschillende steken vallen.

Bij SudPresse kreeg Sardella dan ook een pijnlijke score van 3 op 10. "Hij werd voortdurend overweldigd, was onnauwkeurig en slaagde er niet in om een surplus te creëren bij de aanvallende omschakelmomenten. Hij beleefde een nachtmerrie-achtige avond", klinkt het.

Opgegeten door Fadera

Bij La Dernière Heure, dat eveneens een 3 op 10 uitdeelt, wijst men dan weer op de wisselvalligheid van Sardella in deze Play-Offs. "Was goed tegen Antwerp, heel slecht in Brugge, man van de match tegen Union en ... dramatisch op Genk. Was heel nonchalant en werd opgegeten door Fadera."

Het Nieuwsblad tot slot, is met 4 op 10 nauwelijks milder voor het paars-witte jeugdproduct. "Eén van zijn slechtste matchen de jongste maanden. Had het lastig met de druk van Genk en leed een paar keer vermijdbaar balverlies. Na rust zelfs in zijn eigen zestien meter. Veroorzaakte met ongelukkig hands de fatale strafschop."

Sardella was de zwakste RSCA'er tegen Genk ...

Meest recent

'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

39
39
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

250
250
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

132
132
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

61
61
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

59
59
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

65
65
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

199
199
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

209
209
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

270
270
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

262
262
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

205
205
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

168
168
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

72
72
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

624
624
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

126
126
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

398
398
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

468
468
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1086
1086
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

152
152
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

846
846
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

234
234
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

221
221
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

395
395
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

106
106

Meer sportnieuws