3 op 10: sterkhouder krijgt volle laag na verlies Anderlecht

door
3 op 10: sterkhouder krijgt volle laag na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht vierde vorig weekend nog groot feest nadat het beslag had gelegd op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Maar nog geen week later werd RSCA weer stevig met de voeten op de grond gezet. Zo verloor Paars-Wit zaterdagavond met 2-1 op het veld van KRC Genk.

De Brusselaars konden nochtans een goede zaak doen in de Cegeka Arena. Bij een zege waren ze zeker van het behoud van de koppositie én werd extra druk gezet op achtervolgers Union SG en Club Brugge, die zondagavond tegen mekaar spelen. Bovendien zouden ze Genk zo ook volledig uit de titelstrijd slaan.

Maar zover kwam het dus niet. Racing haalde het uiteindelijk na een discutabele penalty-fase, maar niemand die achteraf claimde dat deze zege niet verdiend was. Genk speelde voor eigen volk dan een sterke wedstrijd. Zeker in de aanvangsfase kwamen de Limburgers bijzonder dominant voor de dag.

LEES OOK: 'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Nachtmerrie Sardella

RSCA daarentegen speelde een bleke wedstrijd, andermaal bleef het op verplaatsing onder het gewenste niveau. Ook individueel gezien vielen enkele spelers door de mand. Rechtsback Killian Sardella bijvoorbeeld, speelde een erg matige wedstrijd. Vooral op defensief vlak liet hij verschillende steken vallen.

Bij SudPresse kreeg Sardella dan ook een pijnlijke score van 3 op 10. "Hij werd voortdurend overweldigd, was onnauwkeurig en slaagde er niet in om een surplus te creëren bij de aanvallende omschakelmomenten. Hij beleefde een nachtmerrie-achtige avond", klinkt het.

Opgegeten door Fadera

Bij La Dernière Heure, dat eveneens een 3 op 10 uitdeelt, wijst men dan weer op de wisselvalligheid van Sardella in deze Play-Offs. "Was goed tegen Antwerp, heel slecht in Brugge, man van de match tegen Union en ... dramatisch op Genk. Was heel nonchalant en werd opgegeten door Fadera."

Het Nieuwsblad tot slot, is met 4 op 10 nauwelijks milder voor het paars-witte jeugdproduct. "Eén van zijn slechtste matchen de jongste maanden. Had het lastig met de druk van Genk en leed een paar keer vermijdbaar balverlies. Na rust zelfs in zijn eigen zestien meter. Veroorzaakte met ongelukkig hands de fatale strafschop."

Sardella was de zwakste RSCA'er tegen Genk ...

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

21
21
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

34
34
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

39
39
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

76
76
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

101
101
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

108
108
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

82
82
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

77
77
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

74
74
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

367
367
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

195
195
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

222
222
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

300
300
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

158
158
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

208
208
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

446
446
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

110
110
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

635
635
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

355
355
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws