Frivool Genk zet stevige knauw in Paars-Witte titeldroom

door
Frivool Genk zet stevige knauw in Paars-Witte titeldroom

De Play-Offs in België zijn stilaan geen voer voor hartlijders. Na de krankzinnige slotfase van vorig seizoen, lijkt het deze jaargang weer dezelfde richting uit te gaan. Een sterk Racing Genk zette vanavond in het slot Anderlecht opzij en... knokt zich zo ook weer in de titelrace.

Na de eerdere klacht van Racing Genk en uiteraard door deze zinderende play-offs, was de wedstrijd tussen de Limburgers en Anderlecht eentje onder hoogspanning. Bij Paars-Wit roken ze plots de titel, Vrancken en co hoopten zich dan weer volop in de strijd te knokken. Fadera kwam bij de thuisploeg in de plek van de geschorste Kayembe, Riemer zette Gattoni en Amuzu in zijn team in plaats van Debast (geschorst) en Hazard (langdurig out).

LEES OOK: Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Kanonstart Genk blaast Paars-Wit weg

Onder een rookgordijn zorgde Hrosovsky zowaar na enkele seconden al voor een eerste schot, voor Schmeichel was dit slechts een trainingsbal. Anderlecht kreunde in die openingsfase met nog knappe reddingen van de bezoekende doelman op een geplaatst schot van Tolu en een volley van El Ouahdi. De verdiende voorsprong voor de Genkenaren kwam er nog net voor het kwartier: El Ouahdi speelde gepast in op Tolu, die hield vervolgens Vertonghen af en schoof de 1-0 in de korte hoek.

Paars-Wit gaf niet thuis in de openingsfase en bleef nadien op de sukkel. Zowel El Khannouss als Sadick kregen een prima schietkans maar schoten veel te zwak in de handen van de bezoekende doelman. Het team van Riemer toonde nadien wel wat veerkracht maar leek halfweg een heel slechte zaak te doen.

Heerlijke pegel Dreyer gevolgd door Paars-Wit drama

Na vermoedelijk een donderpreek van Riemer begon Anderlecht scherper aan de tweede helft. Een vroege kopbal van Dolberg werd door Vandevoordt nog over doel getikt. Even later kon Gattoni zijn kopbal (onbegrijpelijk) niet kadreren. We zagen een volledig ander Paars-Wit, iets voor het uur vloog een fenomenale pegel van Amuzu tegen de paal. Aan de overzijde schoof El Ouahdi de bal na een ferme inspanning nipt voorlangs.

Plots was het weer al Genk dat de klok sloeg maar onder meer Hrosovsky en El Ouahdi lieten grote kansen onbenut. Iets wat zich even later cash zou uitbetalen toen Dreyer met een fenomenaal schot de winkelhaak viseerde en die ook vond: 1-1. Paars-Wit leek te ontsnappen.

We kregen een heerlijk slotkwartier met vooral Genk dat nog vol voor de zege ging. Dat zorgde voor veel ruimte langs beide kanten en in het slot ook een strafschop voor de thuisploeg na (ongelukkig) handspel van een vanavond zeer matige Sardella. Invaller Zeqiri stifte de 2-1 heerlijk voorbij Schmeichel. De zeven minuten blessuretijd brachten geen reddingsboei voor Anderlecht dat terecht tegen een nederlaag aanliep.

Scoreverloop:

1-0 (14') Tolu, 1-1 (75') Dreyer, 2-1 (90+1') Zeqiri

Zie u Genk nog de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

6
6
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

25
25
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

133
133
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

38
38
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

113
113
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

24
24
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

88
88
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

107
107
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

97
97
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

77
77
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

317
317
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

70
70
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

131
131
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

142
142
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

315
315
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

376
376
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

136
136
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

138
138
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

480
480
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

495
495
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

139
139
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

450
450

Meer sportnieuws