'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

door
'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

Club Brugge heeft zich in de voorbije weken helemaal herpakt. Donderdag strijdt het zelfs om een plek in de halve finales van de Conference League, ondertussen spreken de Bruggelingen weer een aardig woordje mee in het titeldebat. Die goede prestaties hebben ook hun invloed in de zoektocht naar een nieuwe trainer.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Op basis van diens prestaties bij Standard leek de Noor over het ideale profiel te beschikken om Blauw-Zwart weer nieuw leven in te blazen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze.

Ook onder Deila bleef Club ondermaats presteren en zijn relatie met het bestuur vertroebelde. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen. Vervolgens werd beloften-trainer Nicky Hayen tijdelijk benoemd als T1 van de A-kern. Hij zou depanneren tot eind dit seizoen, in afwaching van een nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: Geraerts speelt open kaart: “Daarom Standard afgewezen”

Hayen charmeert bestuur

Maar Hayen presteert momenteel boven ieders verwachtingen. Hij zorgde opnieuw voor duidelijke tactische richtlijnen, kreeg het vuur en de passie weer in de groep en wist het inviduele niveau van verschillende spelers op te krikken. De resultaten spreken ook voor zich. Volgens Het Laatste Nieuws doet Hayen het dusdanig goed, dat hij nu toch mag hopen op een vaste benoeming.

Een dikke week geleden was zo'n scenario nochtans ondankbaar. Inmiddels heeft Hayen echter heel wat zieltjes gewonnen, met name voorzitter Bart Verhaeghe zou gecharmeerd zijn. Indien Club in de komende weken blijft bevestigen onder zijn bewind, zou de Limburger dus toch in aanmerking komen om de vaste T1 te worden. Al is hij voorlopig zeker geen topkandidaat.

Wachten op Geraerts

Die rol zou volgens HLN nog steeds weggelegd zijn voor Karel Geraerts. Die lijkt Schalke 04 dan toch van het behoud in de tweede Bundesliga te verzekeren en kan zich dus stilaan over zijn toekomst gaan buigen. In Gelsenkirchen moet hij nog een vijftal matchen afwerken, terwijl kan hij zijn opties alvast rustig afwegen. Bij Club blijft zijn naam in ieder geval bovenaan staan. Maar ondertussen blijft Hayen zijn kandidatuur week na week kracht bijzetten.

Trending:

'De Cuyper zet straffe miljoenendeal KAA Gent in gang'
'De Cuyper zet straffe miljoenendeal KAA Gent in gang'

Club moet volgend seizoen verder gaan met Hayen als T1 ...

Meest recent

'Antwerp hoopt op herhaling van succestransfer'

Er is bij Antwerp nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen. De eerste twee ...

39
39
'Milan verliest geduld: deadline voor Club en Jashari'

Club Brugge ging zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van deze voorbereiding gelijkspelen op het ...

270
270
'PSG verbaast en wil titanendeal met Real Madrid sluiten'

Na jaren van frustratie haalde Paris Saint-Germain dit seizoen eindelijk zijn gram door de Champions ...

65
65
'Antwerp moet afscheid nemen van jeugdinternational'

De voorbije jaren moest de vinger op de knip bij Antwerp, waardoor de grote namen en dikke ...

51
51
'Club schakelt bliksemsnel: op zucht van vervanger Jashari'

Bij Club Brugge viel er de voorbije dagen een transferbommetje, want Ardon Jashari vertrok zaterdag ...

418
418
Antwerp kondigt extra versterking aan voor Stef Wils

Bij Antwerp is het deze zomer nog maar eens herbeginnen, want er vertrekken opnieuw heel wat spelers ...

139
139
'Prestigieuze transfer voor smaakmaker KV Kortrijk'

KV Kortrijk begint dit seizoen met een propere lei, want na de degradatie uit de Jupiler Pro League ...

163
163
'Club Brugge zorgt voor sensatie met vervanger Talbi'

Club Brugge moest zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van de zomer vrede nemen met een ...

1103
1103
Red Flames gaan voor ouderwets voetbalmirakel: "Alles kan!"

De 1-0-nederlaag tegen Italië kwam héél ongelegen voor de Red Flames. Ze treffen ...

41
41
KRC Genk verrast met plotse Spaanse transferdeal

KRC Genk heeft dit weekend een verrassende transfer afgerond. De Limburgers laten een van de ...

233
233
De Cuyper naar Brighton: een exclusieve blik achter de schermen

Maxim De Cuyper heeft zijn transfer naar Brighton & Hove Albion afgerond. De Rode Duivel brengt ...

515
515
'PSV geeft Anderlecht en Antwerp transferboost van jewelste'

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht zijn nog op zoek naar versterking. Ze krijgen plots bijzonder ...

701
701
'Club Brugge casht wéér: partijen vinden miljoenenakkoord'

Club Brugge weet even niet waar het zijn geld moet stapelen. Het komt plots langs alle kanten ...

929
929
Hasi verklapt eerste indruk: "Dit belooft wat"

Bij RSC Anderlecht kreeg Besnik Hasi al zes nieuwe spelers. De Brusselaars zijn zeker nog niet klaar ...

362
362
Lokeren kondigt culttransfer aan: "Dicht bij akkoord"

Sporting Lokeren is volop bezig om zich klaar te stomen voor het komende seizoen. De Waaslanders ...

233
233
Union SG met ultiem masterplan: "Dit was voorzien"

Het waren al drukke weken bij Union SG. Het geld vloeide al rijkelijk in en uit het Dudenpark. Er ...

105
105
Deze ex-JPL-sterren doen Verenigde Staten nu daveren

In de Major League Soccer spelen de nodige spelers met een verleden in de Jupiler Pro League. Wij ...

351
351
Hayen leert bij: verrassende meevaller plus grote flop

Club Brugge speelde 2-2 tegen Rangers FC. Het werd een partij met twee gezichten. Blauw-Zwart was ...

1081
1081
Mysterie rond Kevin De Bruyne groeit met deze beelden

Voor Kevin De Bruyne begint heel binnenkort een nieuw avontuur. Onze landgenoot gaat aan de slag bij ...

211
211
Standard gokt met Henry: wordt dit drama of droom?

Standard lijkt op weg een meer dan degelijke kern samen te stellen. De Rouches haalden met Casper ...

354
354
Anderlecht in de knoop: drie dossiers barsten open

RSC Anderlecht is nog zeker niet klaar op de transfermarkt. Paars-Wit zoekt naar versterking en ...

921
921
Club Brugge-debuut van Reis verloopt bijzonder opvallend

Club Brugge speelde om 15u een oefenpot op het veld van Rangers FC. Het was vooral uitkijken naar ...

370
370
Salarisbom bij VRT: Vannieuwkerke én Van Gucht shockeren

Ze zijn ongetwijfeld twee van de absolute boegbeelden van de openbare omroep: Karl Vannieuwkerke en ...

501
501
Boetedoening of mediastunt? Antwerp-fan Tom Waes breekt

Het eerste halfjaar van 2025 was ongetwijfeld niet het meest gelukkig uit het leven van Tom Waes. De ...

96
96
AI rukt op: vrouwenploeg test straffe vernieuwing

In Zwitserland vindt momenteel het UEFA Women’s EURO plaats, met onder meer de Red Flames. Zij ...

11
11

Meer sportnieuws