'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

door
'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

Club Brugge heeft zich in de voorbije weken helemaal herpakt. Donderdag strijdt het zelfs om een plek in de halve finales van de Conference League, ondertussen spreken de Bruggelingen weer een aardig woordje mee in het titeldebat. Die goede prestaties hebben ook hun invloed in de zoektocht naar een nieuwe trainer.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Op basis van diens prestaties bij Standard leek de Noor over het ideale profiel te beschikken om Blauw-Zwart weer nieuw leven in te blazen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze.

Ook onder Deila bleef Club ondermaats presteren en zijn relatie met het bestuur vertroebelde. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen. Vervolgens werd beloften-trainer Nicky Hayen tijdelijk benoemd als T1 van de A-kern. Hij zou depanneren tot eind dit seizoen, in afwaching van een nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

Hayen charmeert bestuur

Maar Hayen presteert momenteel boven ieders verwachtingen. Hij zorgde opnieuw voor duidelijke tactische richtlijnen, kreeg het vuur en de passie weer in de groep en wist het inviduele niveau van verschillende spelers op te krikken. De resultaten spreken ook voor zich. Volgens Het Laatste Nieuws doet Hayen het dusdanig goed, dat hij nu toch mag hopen op een vaste benoeming.

Een dikke week geleden was zo'n scenario nochtans ondankbaar. Inmiddels heeft Hayen echter heel wat zieltjes gewonnen, met name voorzitter Bart Verhaeghe zou gecharmeerd zijn. Indien Club in de komende weken blijft bevestigen onder zijn bewind, zou de Limburger dus toch in aanmerking komen om de vaste T1 te worden. Al is hij voorlopig zeker geen topkandidaat.

Wachten op Geraerts

Die rol zou volgens HLN nog steeds weggelegd zijn voor Karel Geraerts. Die lijkt Schalke 04 dan toch van het behoud in de tweede Bundesliga te verzekeren en kan zich dus stilaan over zijn toekomst gaan buigen. In Gelsenkirchen moet hij nog een vijftal matchen afwerken, terwijl kan hij zijn opties alvast rustig afwegen. Bij Club blijft zijn naam in ieder geval bovenaan staan. Maar ondertussen blijft Hayen zijn kandidatuur week na week kracht bijzetten.

Club moet volgend seizoen verder gaan met Hayen als T1 ...

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

172
172
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

22
22
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

31
31
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

20
20
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

51
51
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

24
24
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

130
130
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

50
50
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

38
38
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1057
1057
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

32
32
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

43
43
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

56
56
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

467
467
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

139
139
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

731
731
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

459
459
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

72
72
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

878
878
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

639
639
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

138
138
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

373
373
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

105
105

Meer sportnieuws