'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

3932
'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

Club Brugge heeft zich in de voorbije weken helemaal herpakt. Donderdag strijdt het zelfs om een plek in de halve finales van de Conference League, ondertussen spreken de Bruggelingen weer een aardig woordje mee in het titeldebat. Die goede prestaties hebben ook hun invloed in de zoektocht naar een nieuwe trainer.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Op basis van diens prestaties bij Standard leek de Noor over het ideale profiel te beschikken om Blauw-Zwart weer nieuw leven in te blazen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze.

Ook onder Deila bleef Club ondermaats presteren en zijn relatie met het bestuur vertroebelde. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen. Vervolgens werd beloften-trainer Nicky Hayen tijdelijk benoemd als T1 van de A-kern. Hij zou depanneren tot eind dit seizoen, in afwaching van een nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Hayen charmeert bestuur

Maar Hayen presteert momenteel boven ieders verwachtingen. Hij zorgde opnieuw voor duidelijke tactische richtlijnen, kreeg het vuur en de passie weer in de groep en wist het inviduele niveau van verschillende spelers op te krikken. De resultaten spreken ook voor zich. Volgens Het Laatste Nieuws doet Hayen het dusdanig goed, dat hij nu toch mag hopen op een vaste benoeming.

Een dikke week geleden was zo'n scenario nochtans ondankbaar. Inmiddels heeft Hayen echter heel wat zieltjes gewonnen, met name voorzitter Bart Verhaeghe zou gecharmeerd zijn. Indien Club in de komende weken blijft bevestigen onder zijn bewind, zou de Limburger dus toch in aanmerking komen om de vaste T1 te worden. Al is hij voorlopig zeker geen topkandidaat.

Wachten op Geraerts

Die rol zou volgens HLN nog steeds weggelegd zijn voor Karel Geraerts. Die lijkt Schalke 04 dan toch van het behoud in de tweede Bundesliga te verzekeren en kan zich dus stilaan over zijn toekomst gaan buigen. In Gelsenkirchen moet hij nog een vijftal matchen afwerken, terwijl kan hij zijn opties alvast rustig afwegen. Bij Club blijft zijn naam in ieder geval bovenaan staan. Maar ondertussen blijft Hayen zijn kandidatuur week na week kracht bijzetten.

Club moet volgend seizoen verder gaan met Hayen als T1 ...

Meest recent

Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

4
4
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

12
12
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

11
11
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

35
35
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

78
78
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

31
31
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

75
75
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

48
48
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

212
212
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

36
36
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

130
130
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

299
299
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

92
92
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

171
171
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

104
104
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

279
279
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

37
37
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

41
41
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

354
354
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

380
380
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

193
193
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

263
263
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

284
284
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

278
278

Meer sportnieuws