'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

3932
'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

Club Brugge heeft zich in de voorbije weken helemaal herpakt. Donderdag strijdt het zelfs om een plek in de halve finales van de Conference League, ondertussen spreken de Bruggelingen weer een aardig woordje mee in het titeldebat. Die goede prestaties hebben ook hun invloed in de zoektocht naar een nieuwe trainer.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Op basis van diens prestaties bij Standard leek de Noor over het ideale profiel te beschikken om Blauw-Zwart weer nieuw leven in te blazen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze.

Ook onder Deila bleef Club ondermaats presteren en zijn relatie met het bestuur vertroebelde. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen. Vervolgens werd beloften-trainer Nicky Hayen tijdelijk benoemd als T1 van de A-kern. Hij zou depanneren tot eind dit seizoen, in afwaching van een nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

Hayen charmeert bestuur

Maar Hayen presteert momenteel boven ieders verwachtingen. Hij zorgde opnieuw voor duidelijke tactische richtlijnen, kreeg het vuur en de passie weer in de groep en wist het inviduele niveau van verschillende spelers op te krikken. De resultaten spreken ook voor zich. Volgens Het Laatste Nieuws doet Hayen het dusdanig goed, dat hij nu toch mag hopen op een vaste benoeming.

Een dikke week geleden was zo'n scenario nochtans ondankbaar. Inmiddels heeft Hayen echter heel wat zieltjes gewonnen, met name voorzitter Bart Verhaeghe zou gecharmeerd zijn. Indien Club in de komende weken blijft bevestigen onder zijn bewind, zou de Limburger dus toch in aanmerking komen om de vaste T1 te worden. Al is hij voorlopig zeker geen topkandidaat.

Wachten op Geraerts

Die rol zou volgens HLN nog steeds weggelegd zijn voor Karel Geraerts. Die lijkt Schalke 04 dan toch van het behoud in de tweede Bundesliga te verzekeren en kan zich dus stilaan over zijn toekomst gaan buigen. In Gelsenkirchen moet hij nog een vijftal matchen afwerken, terwijl kan hij zijn opties alvast rustig afwegen. Bij Club blijft zijn naam in ieder geval bovenaan staan. Maar ondertussen blijft Hayen zijn kandidatuur week na week kracht bijzetten.

Club moet volgend seizoen verder gaan met Hayen als T1 ...

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

17
17
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

45
45
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

35
35
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

96
96
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

112
112
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

282
282
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

58
58
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

227
227
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

251
251
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

35
35
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

38
38
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

394
394
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

305
305
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

733
733
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

295
295
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

766
766
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

261
261
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1003
1003
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

813
813
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

485
485
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

343
343
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

164
164
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws