'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

door
'Straffe wending in trainerszoektocht Club: topkandidaat bepaald'

Club Brugge heeft zich in de voorbije weken helemaal herpakt. Donderdag strijdt het zelfs om een plek in de halve finales van de Conference League, ondertussen spreken de Bruggelingen weer een aardig woordje mee in het titeldebat. Die goede prestaties hebben ook hun invloed in de zoektocht naar een nieuwe trainer.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Op basis van diens prestaties bij Standard leek de Noor over het ideale profiel te beschikken om Blauw-Zwart weer nieuw leven in te blazen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze.

Ook onder Deila bleef Club ondermaats presteren en zijn relatie met het bestuur vertroebelde. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen. Vervolgens werd beloften-trainer Nicky Hayen tijdelijk benoemd als T1 van de A-kern. Hij zou depanneren tot eind dit seizoen, in afwaching van een nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

Hayen charmeert bestuur

Maar Hayen presteert momenteel boven ieders verwachtingen. Hij zorgde opnieuw voor duidelijke tactische richtlijnen, kreeg het vuur en de passie weer in de groep en wist het inviduele niveau van verschillende spelers op te krikken. De resultaten spreken ook voor zich. Volgens Het Laatste Nieuws doet Hayen het dusdanig goed, dat hij nu toch mag hopen op een vaste benoeming.

Een dikke week geleden was zo'n scenario nochtans ondankbaar. Inmiddels heeft Hayen echter heel wat zieltjes gewonnen, met name voorzitter Bart Verhaeghe zou gecharmeerd zijn. Indien Club in de komende weken blijft bevestigen onder zijn bewind, zou de Limburger dus toch in aanmerking komen om de vaste T1 te worden. Al is hij voorlopig zeker geen topkandidaat.

Wachten op Geraerts

Die rol zou volgens HLN nog steeds weggelegd zijn voor Karel Geraerts. Die lijkt Schalke 04 dan toch van het behoud in de tweede Bundesliga te verzekeren en kan zich dus stilaan over zijn toekomst gaan buigen. In Gelsenkirchen moet hij nog een vijftal matchen afwerken, terwijl kan hij zijn opties alvast rustig afwegen. Bij Club blijft zijn naam in ieder geval bovenaan staan. Maar ondertussen blijft Hayen zijn kandidatuur week na week kracht bijzetten.

Club moet volgend seizoen verder gaan met Hayen als T1 ...

Meest recent

'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

0
0
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

13
13
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

9
9
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

10
10
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

108
108
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

56
56
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

131
131
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

109
109
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

114
114
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

216
216
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

286
286
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

113
113
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

355
355
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

289
289
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

147
147
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

242
242
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

425
425
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

266
266
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

277
277
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

416
416
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

334
334

Meer sportnieuws