'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

door
'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

Club Brugge wil zich aanstaande donderdag verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League en spreekt inmiddels weer een aardig woordje mee in het Belgische titeldebat. Er komen dus heel wat belangrijke duels aan. Toch is men achter de schermen ook al bezig met de komende mercato.

Voor Blauw-Zwart wordt het sowieso een belangrijke transferzomer. Zoals geweten nemen de Bruggelingen na het seizoen immers officieel afscheid van Vincent Mannaert. Die was jarenlang actief als CEO en nam in die hoedanigheid ook het overgrote deel van het transferbeleid op zich. Maar door zijn nakende vertrek besloot Club het over een andere boeg te gooien.

LEES OOK: 'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Opvolger Mannaert in actie

Zo werd het (sportieve) takenpakket van Mannaert opgesplitst in verschillende functies. Op de vacante positie van 'Technical Director' na, werden die ingevuld met interne krachten. Dévy Rigaux bijvoorbeeld, werd aangesteld als 'Director of Football'. Hierdoor is hij vanaf heden grotendeels verantwoordelijk voor het transferbeleid.

Rigaux drukte in de voorbije weken alvast zijn stempel. Zo haalde hij met Ardon Jashari al een eerste zomeraanwinst in huis. Daarnaast was hij ook nauw betrokken bij de uitgaande miljoenentransfer van Igor Thiago. Maar eenmaal de nieuwe hoofdcoach is vastgelegd, moet het echte werk pas beginnen voor hem.

Portugees goudhaantje

Zo zal Rigaux verschillende andere uitgaande dossiers tot een goed einde moeten brengen. Vervolgens zal hij ook gepaste vervangers moeten strikken voor deze vertrekkers. En ondertussen wordt ook gewerkt op de langere termijn. Zo zou Club opnieuw een oogje hebben laten vallen op een veelbelovend talent uit het buitenland.

Het Catalaanse Mundo Deportivo beweert namelijk dat Blauw-Zwart één van de clubs is die aan de mouw van José Melro trekt. Deze 19-jarige flankaanvaller, die ook centraal uit de voeten kan, is momenteel actief bij SL Benfica. Daar maakte de Portugese jeugd-international al flink indruk bij de beloften. Zo was hij dit seizoen al goed voor 16 goals in het Portugese U23-kampioenschap.

Barcelona en Lille

Maar Melro gaat komende zomer zijn laatste contractjaar in en voorlopig oogt zijn toekomst onzeker. Indien hij na dit seizoen geen vaste kans krijgt bij de A-ploeg, zou de jongeling willen vertrekken bij Benfica. En daar wil Club dus van profiteren. Al is de concurrentie aanzienlijk.

Het grote FC Barcelona ziet in Melro bijvoorbeeld een ideale aanvulling voor zijn beloften-team, met de mogelijkheid om door te groeien tot de A-kern. Bij Lille OSC zou hij na enkele uitgaande transfers zelf meteen bij de hoofdmacht mogen aansluiten. En ook FC Kopenhagen ligt op de loer. Rigaux en co staan dus voor een lastige opdracht in dit dossier.

Club heeft momenteel de beste scouting van België ...

Meest recent

Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

18
18
Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

34
34
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

39
39
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

187
187
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

26
26
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

329
329
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

251
251
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

315
315
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

18
18
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

60
60
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

98
98
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

66
66
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

404
404
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

156
156
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

318
318
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

473
473
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

280
280
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

231
231
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

174
174
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

254
254
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

751
751

Meer sportnieuws