'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

1001 stemmen
'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

Club Brugge wil zich aanstaande donderdag verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League en spreekt inmiddels weer een aardig woordje mee in het Belgische titeldebat. Er komen dus heel wat belangrijke duels aan. Toch is men achter de schermen ook al bezig met de komende mercato.

Voor Blauw-Zwart wordt het sowieso een belangrijke transferzomer. Zoals geweten nemen de Bruggelingen na het seizoen immers officieel afscheid van Vincent Mannaert. Die was jarenlang actief als CEO en nam in die hoedanigheid ook het overgrote deel van het transferbeleid op zich. Maar door zijn nakende vertrek besloot Club het over een andere boeg te gooien.

LEES OOK: Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

Opvolger Mannaert in actie

Zo werd het (sportieve) takenpakket van Mannaert opgesplitst in verschillende functies. Op de vacante positie van 'Technical Director' na, werden die ingevuld met interne krachten. Dévy Rigaux bijvoorbeeld, werd aangesteld als 'Director of Football'. Hierdoor is hij vanaf heden grotendeels verantwoordelijk voor het transferbeleid.

Rigaux drukte in de voorbije weken alvast zijn stempel. Zo haalde hij met Ardon Jashari al een eerste zomeraanwinst in huis. Daarnaast was hij ook nauw betrokken bij de uitgaande miljoenentransfer van Igor Thiago. Maar eenmaal de nieuwe hoofdcoach is vastgelegd, moet het echte werk pas beginnen voor hem.

Portugees goudhaantje

Zo zal Rigaux verschillende andere uitgaande dossiers tot een goed einde moeten brengen. Vervolgens zal hij ook gepaste vervangers moeten strikken voor deze vertrekkers. En ondertussen wordt ook gewerkt op de langere termijn. Zo zou Club opnieuw een oogje hebben laten vallen op een veelbelovend talent uit het buitenland.

Het Catalaanse Mundo Deportivo beweert namelijk dat Blauw-Zwart één van de clubs is die aan de mouw van José Melro trekt. Deze 19-jarige flankaanvaller, die ook centraal uit de voeten kan, is momenteel actief bij SL Benfica. Daar maakte de Portugese jeugd-international al flink indruk bij de beloften. Zo was hij dit seizoen al goed voor 16 goals in het Portugese U23-kampioenschap.

Barcelona en Lille

Maar Melro gaat komende zomer zijn laatste contractjaar in en voorlopig oogt zijn toekomst onzeker. Indien hij na dit seizoen geen vaste kans krijgt bij de A-ploeg, zou de jongeling willen vertrekken bij Benfica. En daar wil Club dus van profiteren. Al is de concurrentie aanzienlijk.

Het grote FC Barcelona ziet in Melro bijvoorbeeld een ideale aanvulling voor zijn beloften-team, met de mogelijkheid om door te groeien tot de A-kern. Bij Lille OSC zou hij na enkele uitgaande transfers zelf meteen bij de hoofdmacht mogen aansluiten. En ook FC Kopenhagen ligt op de loer. Rigaux en co staan dus voor een lastige opdracht in dit dossier.

Club heeft momenteel de beste scouting van België ...

Meest recent

'Annelien Coorevits is een rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

8
8
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

20
20
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

110
110
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

96
96
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

132
132
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

241
241
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

114
114
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

95
95
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

335
335
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

126
126
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

127
127
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

490
490
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

721
721
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

76
76
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

226
226
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

53
53
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

574
574
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

124
124
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

191
191
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

243
243
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

189
189
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

249
249
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

438
438

Meer sportnieuws