'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

door
'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

Club Brugge wil zich aanstaande donderdag verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League en spreekt inmiddels weer een aardig woordje mee in het Belgische titeldebat. Er komen dus heel wat belangrijke duels aan. Toch is men achter de schermen ook al bezig met de komende mercato.

Voor Blauw-Zwart wordt het sowieso een belangrijke transferzomer. Zoals geweten nemen de Bruggelingen na het seizoen immers officieel afscheid van Vincent Mannaert. Die was jarenlang actief als CEO en nam in die hoedanigheid ook het overgrote deel van het transferbeleid op zich. Maar door zijn nakende vertrek besloot Club het over een andere boeg te gooien.

LEES OOK: 'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Opvolger Mannaert in actie

Zo werd het (sportieve) takenpakket van Mannaert opgesplitst in verschillende functies. Op de vacante positie van 'Technical Director' na, werden die ingevuld met interne krachten. Dévy Rigaux bijvoorbeeld, werd aangesteld als 'Director of Football'. Hierdoor is hij vanaf heden grotendeels verantwoordelijk voor het transferbeleid.

Rigaux drukte in de voorbije weken alvast zijn stempel. Zo haalde hij met Ardon Jashari al een eerste zomeraanwinst in huis. Daarnaast was hij ook nauw betrokken bij de uitgaande miljoenentransfer van Igor Thiago. Maar eenmaal de nieuwe hoofdcoach is vastgelegd, moet het echte werk pas beginnen voor hem.

Portugees goudhaantje

Zo zal Rigaux verschillende andere uitgaande dossiers tot een goed einde moeten brengen. Vervolgens zal hij ook gepaste vervangers moeten strikken voor deze vertrekkers. En ondertussen wordt ook gewerkt op de langere termijn. Zo zou Club opnieuw een oogje hebben laten vallen op een veelbelovend talent uit het buitenland.

Het Catalaanse Mundo Deportivo beweert namelijk dat Blauw-Zwart één van de clubs is die aan de mouw van José Melro trekt. Deze 19-jarige flankaanvaller, die ook centraal uit de voeten kan, is momenteel actief bij SL Benfica. Daar maakte de Portugese jeugd-international al flink indruk bij de beloften. Zo was hij dit seizoen al goed voor 16 goals in het Portugese U23-kampioenschap.

Barcelona en Lille

Maar Melro gaat komende zomer zijn laatste contractjaar in en voorlopig oogt zijn toekomst onzeker. Indien hij na dit seizoen geen vaste kans krijgt bij de A-ploeg, zou de jongeling willen vertrekken bij Benfica. En daar wil Club dus van profiteren. Al is de concurrentie aanzienlijk.

Het grote FC Barcelona ziet in Melro bijvoorbeeld een ideale aanvulling voor zijn beloften-team, met de mogelijkheid om door te groeien tot de A-kern. Bij Lille OSC zou hij na enkele uitgaande transfers zelf meteen bij de hoofdmacht mogen aansluiten. En ook FC Kopenhagen ligt op de loer. Rigaux en co staan dus voor een lastige opdracht in dit dossier.

Club heeft momenteel de beste scouting van België ...

Meest recent

Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

258
258
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

76
76
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

127
127
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

147
147
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

71
71
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

89
89
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

99
99
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

518
518
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

114
114
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

72
72
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

54
54
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

262
262
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1119
1119
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

808
808
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

167
167
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

205
205
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

63
63
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

373
373
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

207
207
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

649
649
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

112
112
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

175
175
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

144
144
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

180
180

Meer sportnieuws