'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

1001 stemmen
'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

Club Brugge wil zich aanstaande donderdag verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League en spreekt inmiddels weer een aardig woordje mee in het Belgische titeldebat. Er komen dus heel wat belangrijke duels aan. Toch is men achter de schermen ook al bezig met de komende mercato.

Voor Blauw-Zwart wordt het sowieso een belangrijke transferzomer. Zoals geweten nemen de Bruggelingen na het seizoen immers officieel afscheid van Vincent Mannaert. Die was jarenlang actief als CEO en nam in die hoedanigheid ook het overgrote deel van het transferbeleid op zich. Maar door zijn nakende vertrek besloot Club het over een andere boeg te gooien.

LEES OOK: 'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Opvolger Mannaert in actie

Zo werd het (sportieve) takenpakket van Mannaert opgesplitst in verschillende functies. Op de vacante positie van 'Technical Director' na, werden die ingevuld met interne krachten. Dévy Rigaux bijvoorbeeld, werd aangesteld als 'Director of Football'. Hierdoor is hij vanaf heden grotendeels verantwoordelijk voor het transferbeleid.

Rigaux drukte in de voorbije weken alvast zijn stempel. Zo haalde hij met Ardon Jashari al een eerste zomeraanwinst in huis. Daarnaast was hij ook nauw betrokken bij de uitgaande miljoenentransfer van Igor Thiago. Maar eenmaal de nieuwe hoofdcoach is vastgelegd, moet het echte werk pas beginnen voor hem.

Portugees goudhaantje

Zo zal Rigaux verschillende andere uitgaande dossiers tot een goed einde moeten brengen. Vervolgens zal hij ook gepaste vervangers moeten strikken voor deze vertrekkers. En ondertussen wordt ook gewerkt op de langere termijn. Zo zou Club opnieuw een oogje hebben laten vallen op een veelbelovend talent uit het buitenland.

Het Catalaanse Mundo Deportivo beweert namelijk dat Blauw-Zwart één van de clubs is die aan de mouw van José Melro trekt. Deze 19-jarige flankaanvaller, die ook centraal uit de voeten kan, is momenteel actief bij SL Benfica. Daar maakte de Portugese jeugd-international al flink indruk bij de beloften. Zo was hij dit seizoen al goed voor 16 goals in het Portugese U23-kampioenschap.

Barcelona en Lille

Maar Melro gaat komende zomer zijn laatste contractjaar in en voorlopig oogt zijn toekomst onzeker. Indien hij na dit seizoen geen vaste kans krijgt bij de A-ploeg, zou de jongeling willen vertrekken bij Benfica. En daar wil Club dus van profiteren. Al is de concurrentie aanzienlijk.

Het grote FC Barcelona ziet in Melro bijvoorbeeld een ideale aanvulling voor zijn beloften-team, met de mogelijkheid om door te groeien tot de A-kern. Bij Lille OSC zou hij na enkele uitgaande transfers zelf meteen bij de hoofdmacht mogen aansluiten. En ook FC Kopenhagen ligt op de loer. Rigaux en co staan dus voor een lastige opdracht in dit dossier.

Club heeft momenteel de beste scouting van België ...

Meest recent

Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

10
10
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

116
116
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

56
56
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

207
207
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

370
370
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

227
227
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

137
137
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

153
153
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

171
171
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

342
342
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

663
663
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

112
112
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

442
442
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

64
64
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

352
352
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

107
107
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

42
42
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

115
115
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

382
382
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

289
289
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

117
117
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

664
664
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

363
363
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

158
158

Meer sportnieuws