'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

1001 stemmen
'Club Brugge wil uitpakken: transferstrijd met Barcelona'

Club Brugge wil zich aanstaande donderdag verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League en spreekt inmiddels weer een aardig woordje mee in het Belgische titeldebat. Er komen dus heel wat belangrijke duels aan. Toch is men achter de schermen ook al bezig met de komende mercato.

Voor Blauw-Zwart wordt het sowieso een belangrijke transferzomer. Zoals geweten nemen de Bruggelingen na het seizoen immers officieel afscheid van Vincent Mannaert. Die was jarenlang actief als CEO en nam in die hoedanigheid ook het overgrote deel van het transferbeleid op zich. Maar door zijn nakende vertrek besloot Club het over een andere boeg te gooien.

LEES OOK: Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

Opvolger Mannaert in actie

Zo werd het (sportieve) takenpakket van Mannaert opgesplitst in verschillende functies. Op de vacante positie van 'Technical Director' na, werden die ingevuld met interne krachten. Dévy Rigaux bijvoorbeeld, werd aangesteld als 'Director of Football'. Hierdoor is hij vanaf heden grotendeels verantwoordelijk voor het transferbeleid.

Rigaux drukte in de voorbije weken alvast zijn stempel. Zo haalde hij met Ardon Jashari al een eerste zomeraanwinst in huis. Daarnaast was hij ook nauw betrokken bij de uitgaande miljoenentransfer van Igor Thiago. Maar eenmaal de nieuwe hoofdcoach is vastgelegd, moet het echte werk pas beginnen voor hem.

Portugees goudhaantje

Zo zal Rigaux verschillende andere uitgaande dossiers tot een goed einde moeten brengen. Vervolgens zal hij ook gepaste vervangers moeten strikken voor deze vertrekkers. En ondertussen wordt ook gewerkt op de langere termijn. Zo zou Club opnieuw een oogje hebben laten vallen op een veelbelovend talent uit het buitenland.

Het Catalaanse Mundo Deportivo beweert namelijk dat Blauw-Zwart één van de clubs is die aan de mouw van José Melro trekt. Deze 19-jarige flankaanvaller, die ook centraal uit de voeten kan, is momenteel actief bij SL Benfica. Daar maakte de Portugese jeugd-international al flink indruk bij de beloften. Zo was hij dit seizoen al goed voor 16 goals in het Portugese U23-kampioenschap.

Barcelona en Lille

Maar Melro gaat komende zomer zijn laatste contractjaar in en voorlopig oogt zijn toekomst onzeker. Indien hij na dit seizoen geen vaste kans krijgt bij de A-ploeg, zou de jongeling willen vertrekken bij Benfica. En daar wil Club dus van profiteren. Al is de concurrentie aanzienlijk.

Het grote FC Barcelona ziet in Melro bijvoorbeeld een ideale aanvulling voor zijn beloften-team, met de mogelijkheid om door te groeien tot de A-kern. Bij Lille OSC zou hij na enkele uitgaande transfers zelf meteen bij de hoofdmacht mogen aansluiten. En ook FC Kopenhagen ligt op de loer. Rigaux en co staan dus voor een lastige opdracht in dit dossier.

Club heeft momenteel de beste scouting van België ...

Meest recent

Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

11
11
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

47
47
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

19
19
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

173
173
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

73
73
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

498
498
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

41
41
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

218
218
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

207
207
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

460
460
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

414
414
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

475
475
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

101
101
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

165
165
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

91
91
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

212
212
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

138
138
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

269
269
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

539
539
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

330
330
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33

Meer sportnieuws