Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

630
Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

Club Brugge heeft in april al zijn eerste zomertransfer afgerond met de komst van Ardon Jashari, een 21-jarige middenvelder van FC Luzern. Zijn sterke leiderschap en elegante speelstijl maken hem een waardevolle aanwinst voor de ploeg.

Jashari's komst zet druk op spelers als Onyedika, Nielsen en Vetlesen om hun prestaties op te schroeven. Ondanks interesse van andere clubs, zoals Anderlecht, koos Jashari resoluut voor Club Brugge.

Intern wordt deze transfer als een succes gezien voor Dévy Rigaux, de Director of Football van Club Brugge.

LEES OOK: Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Club Brugge in de wolken met transfer Jashari

Het is nog maar begin april, maar Club Brugge heeft al zijn eerste zomertransfer afgerond. Ardon Jashari, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, is de nieuwste aanwinst van de club.

Hij komt over van FC Luzern, en met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna en Feyenoord af te troeven. De transfersom wordt geschat tussen vijf en zes miljoen euro en is het werk van Dévy Rigaux, de kersverse Director of Football van Club Brugge.

Rigaux heeft de verantwoordelijkheid over de transferonderhandelingen en rekrutering en spendeert veel tijd aan scoutingmissies in het buitenland. Afgelopen week bracht hij bijvoorbeeld veel tijd door in Zwitserland, waar hij met succes de transfer van Jashari afrondde.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. Het binnenhalen van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari brengt pit bij Club Brugge: “Geen arrogantie”

Ardon Jashari wordt geprezen om zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid. Op slechts 21-jarige leeftijd was hij al de aanvoerder bij FC Luzern, wat geen toeval is. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert.

Zo'n leidersfiguur wordt zeker gewaardeerd bij Club Brugge, waar de afgelopen jaren juist dat soort spelers ontbrak. Hij wordt gezien als iemand die de club pit en leiderschap kan bijbrengen, zoals Het Laatste Nieuws opmerkte.

“Ik ben simpelweg een winnaar. De voorbije twee jaar heb ik ook altijd gezegd wat ik dacht. Mensen verwarren het soms met arrogantie, maar dat is niet het geval. Het is mijn karakter”, zei Jashari onlangs in Zwitserse media.

Naast zijn leiderschap brengt hij ook voetballende kwaliteiten met zich mee die een impuls kunnen geven aan de ploeg. Als nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor Club Brugge.

De komst van Jashari betekent dat Club Brugge deze zomer wil cashen op Raphael Onyedika, terwijl de toekomst van Casper Nielsen onzeker is in het Jan Breydelstadion.

Nielsen, Onyedika en Vetlesen moeten op hun qui-vive zijn

De krant benadrukt dat het nu echt “money time” is voor Raphael Onyedika, Casper Nielsen en in zeker zin ook voor Hugo Vetlesen, die vaak als nummer acht speelt. Hoewel Ardon Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zullen Onyedika, Nielsen en Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Jashari is namelijk gemiddeld betrokken bij meer duels per wedstrijd dan het trio van Club Brugge, heeft een hogere offensieve output, is dreigender richting het doel, voert meer dribbels uit, onderneemt meer offensieve acties en verstuurt meer passes richting de final third van het veld.

Hij past dan ook niet strikt in het profiel van een traditionele nummer zes. Jashari is eerder een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl. Vooral in kleine ruimtes komt hij goed tot zijn recht, waar hij onder druk bekwaam aan de bal blijft.

Zijn spel heeft al vergelijkingen opgeroepen met dat van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'.

Jashari geeft woord aan Club Brugge en stuurt Anderlecht wandelen

Ardon Jashari heeft overduidelijk een zeer interessant en eerder uniek profiel als middenvelder, en op 21-jarige leeftijd heeft hij nog veel progressiemarge. Het is dan ook geen verrassing dat de Zwitser met Noord-Macedonische achtergrond hoog op het verlanglijstje stond van veel clubs.

Vorig seizoen zocht Anderlecht naar een middenvelder met een vleugje magie, finesse en onvoorspelbaarheid - iemand met technisch vernuft om gesloten defensies te doorbreken en spelers als Kasper Dolberg en Anders Dreyer te laten excelleren.

Sporting zette daarom vorige zomer vol in op Jashari en volgens Het Laatste Nieuws deed paars-wit net voor de transfer naar Club Brugge nog een laatste poging.

De 21-jarige had echter zijn keuze al gemaakt en week niet meer van zijn beslissing af om naar West-Vlaanderen te gaan. Ook in deze context heeft Dévy Rigaux ongetwijfeld punten gescoord met zijn eerste transfer voor Club Brugge.

Jashari zal slagen bij Club Brugge

Meest recent

UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

12
12
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

65
65
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

73
73
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

156
156
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

138
138
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

119
119
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

75
75
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

41
41
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

415
415
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

81
81
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

107
107
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

96
96
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

34
34
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

27
27
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

123
123
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

497
497
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

118
118
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

219
219
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

215
215
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

71
71
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

52
52
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

124
124
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

39
39
'Van Gucht laat kijkers perplex staan met nieuwe stunt'

Ruben Van Gucht staat opnieuw voor een opvallende uitdaging op televisie. Terwijl de sportjournalist ...

26
26
Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Standard krijgt er een stevige concurrent bij in de jacht op jonge Waalse voetbaltalenten. Racing ...

224
224

Meer sportnieuws