Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

630
Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

Club Brugge heeft in april al zijn eerste zomertransfer afgerond met de komst van Ardon Jashari, een 21-jarige middenvelder van FC Luzern. Zijn sterke leiderschap en elegante speelstijl maken hem een waardevolle aanwinst voor de ploeg.

Jashari's komst zet druk op spelers als Onyedika, Nielsen en Vetlesen om hun prestaties op te schroeven. Ondanks interesse van andere clubs, zoals Anderlecht, koos Jashari resoluut voor Club Brugge.

Intern wordt deze transfer als een succes gezien voor Dévy Rigaux, de Director of Football van Club Brugge.

LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Club Brugge in de wolken met transfer Jashari

Het is nog maar begin april, maar Club Brugge heeft al zijn eerste zomertransfer afgerond. Ardon Jashari, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, is de nieuwste aanwinst van de club.

Hij komt over van FC Luzern, en met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna en Feyenoord af te troeven. De transfersom wordt geschat tussen vijf en zes miljoen euro en is het werk van Dévy Rigaux, de kersverse Director of Football van Club Brugge.

Rigaux heeft de verantwoordelijkheid over de transferonderhandelingen en rekrutering en spendeert veel tijd aan scoutingmissies in het buitenland. Afgelopen week bracht hij bijvoorbeeld veel tijd door in Zwitserland, waar hij met succes de transfer van Jashari afrondde.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. Het binnenhalen van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari brengt pit bij Club Brugge: “Geen arrogantie”

Ardon Jashari wordt geprezen om zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid. Op slechts 21-jarige leeftijd was hij al de aanvoerder bij FC Luzern, wat geen toeval is. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert.

Zo'n leidersfiguur wordt zeker gewaardeerd bij Club Brugge, waar de afgelopen jaren juist dat soort spelers ontbrak. Hij wordt gezien als iemand die de club pit en leiderschap kan bijbrengen, zoals Het Laatste Nieuws opmerkte.

“Ik ben simpelweg een winnaar. De voorbije twee jaar heb ik ook altijd gezegd wat ik dacht. Mensen verwarren het soms met arrogantie, maar dat is niet het geval. Het is mijn karakter”, zei Jashari onlangs in Zwitserse media.

Naast zijn leiderschap brengt hij ook voetballende kwaliteiten met zich mee die een impuls kunnen geven aan de ploeg. Als nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor Club Brugge.

De komst van Jashari betekent dat Club Brugge deze zomer wil cashen op Raphael Onyedika, terwijl de toekomst van Casper Nielsen onzeker is in het Jan Breydelstadion.

Nielsen, Onyedika en Vetlesen moeten op hun qui-vive zijn

De krant benadrukt dat het nu echt “money time” is voor Raphael Onyedika, Casper Nielsen en in zeker zin ook voor Hugo Vetlesen, die vaak als nummer acht speelt. Hoewel Ardon Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zullen Onyedika, Nielsen en Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Jashari is namelijk gemiddeld betrokken bij meer duels per wedstrijd dan het trio van Club Brugge, heeft een hogere offensieve output, is dreigender richting het doel, voert meer dribbels uit, onderneemt meer offensieve acties en verstuurt meer passes richting de final third van het veld.

Hij past dan ook niet strikt in het profiel van een traditionele nummer zes. Jashari is eerder een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl. Vooral in kleine ruimtes komt hij goed tot zijn recht, waar hij onder druk bekwaam aan de bal blijft.

Zijn spel heeft al vergelijkingen opgeroepen met dat van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'.

Jashari geeft woord aan Club Brugge en stuurt Anderlecht wandelen

Ardon Jashari heeft overduidelijk een zeer interessant en eerder uniek profiel als middenvelder, en op 21-jarige leeftijd heeft hij nog veel progressiemarge. Het is dan ook geen verrassing dat de Zwitser met Noord-Macedonische achtergrond hoog op het verlanglijstje stond van veel clubs.

Vorig seizoen zocht Anderlecht naar een middenvelder met een vleugje magie, finesse en onvoorspelbaarheid - iemand met technisch vernuft om gesloten defensies te doorbreken en spelers als Kasper Dolberg en Anders Dreyer te laten excelleren.

Sporting zette daarom vorige zomer vol in op Jashari en volgens Het Laatste Nieuws deed paars-wit net voor de transfer naar Club Brugge nog een laatste poging.

De 21-jarige had echter zijn keuze al gemaakt en week niet meer van zijn beslissing af om naar West-Vlaanderen te gaan. Ook in deze context heeft Dévy Rigaux ongetwijfeld punten gescoord met zijn eerste transfer voor Club Brugge.

Jashari zal slagen bij Club Brugge

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

45
45
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

63
63
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

37
37
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

97
97
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

53
53
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

134
134
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

166
166
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

57
57
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

105
105
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

132
132
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

363
363
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

362
362
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

269
269
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

220
220
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

60
60
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

34
34
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

27
27
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

99
99
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

171
171
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

111
111
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws