Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

630
Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

Club Brugge heeft in april al zijn eerste zomertransfer afgerond met de komst van Ardon Jashari, een 21-jarige middenvelder van FC Luzern. Zijn sterke leiderschap en elegante speelstijl maken hem een waardevolle aanwinst voor de ploeg.

Jashari's komst zet druk op spelers als Onyedika, Nielsen en Vetlesen om hun prestaties op te schroeven. Ondanks interesse van andere clubs, zoals Anderlecht, koos Jashari resoluut voor Club Brugge.

Intern wordt deze transfer als een succes gezien voor Dévy Rigaux, de Director of Football van Club Brugge.

LEES OOK: Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Club Brugge in de wolken met transfer Jashari

Het is nog maar begin april, maar Club Brugge heeft al zijn eerste zomertransfer afgerond. Ardon Jashari, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, is de nieuwste aanwinst van de club.

Hij komt over van FC Luzern, en met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna en Feyenoord af te troeven. De transfersom wordt geschat tussen vijf en zes miljoen euro en is het werk van Dévy Rigaux, de kersverse Director of Football van Club Brugge.

Rigaux heeft de verantwoordelijkheid over de transferonderhandelingen en rekrutering en spendeert veel tijd aan scoutingmissies in het buitenland. Afgelopen week bracht hij bijvoorbeeld veel tijd door in Zwitserland, waar hij met succes de transfer van Jashari afrondde.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. Het binnenhalen van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari brengt pit bij Club Brugge: “Geen arrogantie”

Ardon Jashari wordt geprezen om zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid. Op slechts 21-jarige leeftijd was hij al de aanvoerder bij FC Luzern, wat geen toeval is. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert.

Zo'n leidersfiguur wordt zeker gewaardeerd bij Club Brugge, waar de afgelopen jaren juist dat soort spelers ontbrak. Hij wordt gezien als iemand die de club pit en leiderschap kan bijbrengen, zoals Het Laatste Nieuws opmerkte.

“Ik ben simpelweg een winnaar. De voorbije twee jaar heb ik ook altijd gezegd wat ik dacht. Mensen verwarren het soms met arrogantie, maar dat is niet het geval. Het is mijn karakter”, zei Jashari onlangs in Zwitserse media.

Naast zijn leiderschap brengt hij ook voetballende kwaliteiten met zich mee die een impuls kunnen geven aan de ploeg. Als nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor Club Brugge.

De komst van Jashari betekent dat Club Brugge deze zomer wil cashen op Raphael Onyedika, terwijl de toekomst van Casper Nielsen onzeker is in het Jan Breydelstadion.

Nielsen, Onyedika en Vetlesen moeten op hun qui-vive zijn

De krant benadrukt dat het nu echt “money time” is voor Raphael Onyedika, Casper Nielsen en in zeker zin ook voor Hugo Vetlesen, die vaak als nummer acht speelt. Hoewel Ardon Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zullen Onyedika, Nielsen en Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Jashari is namelijk gemiddeld betrokken bij meer duels per wedstrijd dan het trio van Club Brugge, heeft een hogere offensieve output, is dreigender richting het doel, voert meer dribbels uit, onderneemt meer offensieve acties en verstuurt meer passes richting de final third van het veld.

Hij past dan ook niet strikt in het profiel van een traditionele nummer zes. Jashari is eerder een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl. Vooral in kleine ruimtes komt hij goed tot zijn recht, waar hij onder druk bekwaam aan de bal blijft.

Zijn spel heeft al vergelijkingen opgeroepen met dat van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'.

Jashari geeft woord aan Club Brugge en stuurt Anderlecht wandelen

Ardon Jashari heeft overduidelijk een zeer interessant en eerder uniek profiel als middenvelder, en op 21-jarige leeftijd heeft hij nog veel progressiemarge. Het is dan ook geen verrassing dat de Zwitser met Noord-Macedonische achtergrond hoog op het verlanglijstje stond van veel clubs.

Vorig seizoen zocht Anderlecht naar een middenvelder met een vleugje magie, finesse en onvoorspelbaarheid - iemand met technisch vernuft om gesloten defensies te doorbreken en spelers als Kasper Dolberg en Anders Dreyer te laten excelleren.

Sporting zette daarom vorige zomer vol in op Jashari en volgens Het Laatste Nieuws deed paars-wit net voor de transfer naar Club Brugge nog een laatste poging.

De 21-jarige had echter zijn keuze al gemaakt en week niet meer van zijn beslissing af om naar West-Vlaanderen te gaan. Ook in deze context heeft Dévy Rigaux ongetwijfeld punten gescoord met zijn eerste transfer voor Club Brugge.

Jashari zal slagen bij Club Brugge

Meest recent

Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

29
29
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

18
18
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

13
13
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

42
42
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

68
68
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

27
27
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

13
13
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

56
56
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

111
111
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

122
122
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

57
57
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

57
57
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

88
88
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

58
58
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

285
285
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

150
150
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

550
550
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

224
224
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

45
45
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

32
32
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

141
141
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

209
209
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

109
109
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

240
240
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

102
102

Meer sportnieuws