Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

630
Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

Club Brugge heeft in april al zijn eerste zomertransfer afgerond met de komst van Ardon Jashari, een 21-jarige middenvelder van FC Luzern. Zijn sterke leiderschap en elegante speelstijl maken hem een waardevolle aanwinst voor de ploeg.

Jashari's komst zet druk op spelers als Onyedika, Nielsen en Vetlesen om hun prestaties op te schroeven. Ondanks interesse van andere clubs, zoals Anderlecht, koos Jashari resoluut voor Club Brugge.

Intern wordt deze transfer als een succes gezien voor Dévy Rigaux, de Director of Football van Club Brugge.

LEES OOK: Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge in de wolken met transfer Jashari

Het is nog maar begin april, maar Club Brugge heeft al zijn eerste zomertransfer afgerond. Ardon Jashari, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, is de nieuwste aanwinst van de club.

Hij komt over van FC Luzern, en met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna en Feyenoord af te troeven. De transfersom wordt geschat tussen vijf en zes miljoen euro en is het werk van Dévy Rigaux, de kersverse Director of Football van Club Brugge.

Rigaux heeft de verantwoordelijkheid over de transferonderhandelingen en rekrutering en spendeert veel tijd aan scoutingmissies in het buitenland. Afgelopen week bracht hij bijvoorbeeld veel tijd door in Zwitserland, waar hij met succes de transfer van Jashari afrondde.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. Het binnenhalen van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari brengt pit bij Club Brugge: “Geen arrogantie”

Ardon Jashari wordt geprezen om zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid. Op slechts 21-jarige leeftijd was hij al de aanvoerder bij FC Luzern, wat geen toeval is. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert.

Zo'n leidersfiguur wordt zeker gewaardeerd bij Club Brugge, waar de afgelopen jaren juist dat soort spelers ontbrak. Hij wordt gezien als iemand die de club pit en leiderschap kan bijbrengen, zoals Het Laatste Nieuws opmerkte.

“Ik ben simpelweg een winnaar. De voorbije twee jaar heb ik ook altijd gezegd wat ik dacht. Mensen verwarren het soms met arrogantie, maar dat is niet het geval. Het is mijn karakter”, zei Jashari onlangs in Zwitserse media.

Naast zijn leiderschap brengt hij ook voetballende kwaliteiten met zich mee die een impuls kunnen geven aan de ploeg. Als nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor Club Brugge.

De komst van Jashari betekent dat Club Brugge deze zomer wil cashen op Raphael Onyedika, terwijl de toekomst van Casper Nielsen onzeker is in het Jan Breydelstadion.

Nielsen, Onyedika en Vetlesen moeten op hun qui-vive zijn

De krant benadrukt dat het nu echt “money time” is voor Raphael Onyedika, Casper Nielsen en in zeker zin ook voor Hugo Vetlesen, die vaak als nummer acht speelt. Hoewel Ardon Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zullen Onyedika, Nielsen en Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Jashari is namelijk gemiddeld betrokken bij meer duels per wedstrijd dan het trio van Club Brugge, heeft een hogere offensieve output, is dreigender richting het doel, voert meer dribbels uit, onderneemt meer offensieve acties en verstuurt meer passes richting de final third van het veld.

Hij past dan ook niet strikt in het profiel van een traditionele nummer zes. Jashari is eerder een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl. Vooral in kleine ruimtes komt hij goed tot zijn recht, waar hij onder druk bekwaam aan de bal blijft.

Zijn spel heeft al vergelijkingen opgeroepen met dat van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'.

Jashari geeft woord aan Club Brugge en stuurt Anderlecht wandelen

Ardon Jashari heeft overduidelijk een zeer interessant en eerder uniek profiel als middenvelder, en op 21-jarige leeftijd heeft hij nog veel progressiemarge. Het is dan ook geen verrassing dat de Zwitser met Noord-Macedonische achtergrond hoog op het verlanglijstje stond van veel clubs.

Vorig seizoen zocht Anderlecht naar een middenvelder met een vleugje magie, finesse en onvoorspelbaarheid - iemand met technisch vernuft om gesloten defensies te doorbreken en spelers als Kasper Dolberg en Anders Dreyer te laten excelleren.

Sporting zette daarom vorige zomer vol in op Jashari en volgens Het Laatste Nieuws deed paars-wit net voor de transfer naar Club Brugge nog een laatste poging.

De 21-jarige had echter zijn keuze al gemaakt en week niet meer van zijn beslissing af om naar West-Vlaanderen te gaan. Ook in deze context heeft Dévy Rigaux ongetwijfeld punten gescoord met zijn eerste transfer voor Club Brugge.

Jashari zal slagen bij Club Brugge

Meest recent

Union krijgt concurrentie: "Zelfde vijver, maar minder geld"

Union was de voorbije jaren hét succesverhaal van de Belgische voetbalwereld. De Brusselaars ...

6
6
Sibierski legt uit waarom Anderlecht paste voor megatransfer

Anderlecht heeft een zeer drukke mercato aan de rug. Zeker in de slotweek was sportief directeur ...

51
51
Kompany spreekt heldere CL-ambitie met Bayern uit

Bayern München heeft donderdagavond zijn start in de Champions League alvast niet gemist. Het ...

14
14
Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

197
197
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

71
71
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

353
353
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

64
64
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

291
291
'Club Brugge weet hoe laat het is: miljoenenbod in januari'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

233
233
Cercle haalt slag thuis: international tekent transfervrij

Met 2 op 15 is Cercle Brugge niet bepaald goed aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus besloot de ...

105
105
Zware taak Antwerp-bestuur na 'aderlating Vandenhaute'

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

417
417
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

239
239
UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

48
48
Tresoldi heeft duidelijke boodschap na CL-slipper Club

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

318
318
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

409
409
Antwerp incasseert serieuze tik: "Héél ongelukkig"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

320
320
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

125
125
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

717
717
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

230
230
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

335
335
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

310
310
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

32
32
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

158
158
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

191
191
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

84
84

Meer sportnieuws