Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

630
Rigaux op klopjacht met superdeal: Club Brugge in de wolken

Club Brugge heeft in april al zijn eerste zomertransfer afgerond met de komst van Ardon Jashari, een 21-jarige middenvelder van FC Luzern. Zijn sterke leiderschap en elegante speelstijl maken hem een waardevolle aanwinst voor de ploeg.

Jashari's komst zet druk op spelers als Onyedika, Nielsen en Vetlesen om hun prestaties op te schroeven. Ondanks interesse van andere clubs, zoals Anderlecht, koos Jashari resoluut voor Club Brugge.

Intern wordt deze transfer als een succes gezien voor Dévy Rigaux, de Director of Football van Club Brugge.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

Club Brugge in de wolken met transfer Jashari

Het is nog maar begin april, maar Club Brugge heeft al zijn eerste zomertransfer afgerond. Ardon Jashari, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots, is de nieuwste aanwinst van de club.

Hij komt over van FC Luzern, en met deze transfer wist blauw-zwart enkele grote Europese clubs zoals Sevilla, Atalanta, Bologna en Feyenoord af te troeven. De transfersom wordt geschat tussen vijf en zes miljoen euro en is het werk van Dévy Rigaux, de kersverse Director of Football van Club Brugge.

Rigaux heeft de verantwoordelijkheid over de transferonderhandelingen en rekrutering en spendeert veel tijd aan scoutingmissies in het buitenland. Afgelopen week bracht hij bijvoorbeeld veel tijd door in Zwitserland, waar hij met succes de transfer van Jashari afrondde.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. Het binnenhalen van een nieuwe nummer zes stond namelijk bovenaan het prioriteitenlijstje van Club Brugge.

Jashari brengt pit bij Club Brugge: “Geen arrogantie”

Ardon Jashari wordt geprezen om zijn sterke mentaliteit en uitstekende persoonlijkheid. Op slechts 21-jarige leeftijd was hij al de aanvoerder bij FC Luzern, wat geen toeval is. Hij wordt beschouwd als een natuurlijke leider die zijn ploegmaats inspireert.

Zo'n leidersfiguur wordt zeker gewaardeerd bij Club Brugge, waar de afgelopen jaren juist dat soort spelers ontbrak. Hij wordt gezien als iemand die de club pit en leiderschap kan bijbrengen, zoals Het Laatste Nieuws opmerkte.

“Ik ben simpelweg een winnaar. De voorbije twee jaar heb ik ook altijd gezegd wat ik dacht. Mensen verwarren het soms met arrogantie, maar dat is niet het geval. Het is mijn karakter”, zei Jashari onlangs in Zwitserse media.

Naast zijn leiderschap brengt hij ook voetballende kwaliteiten met zich mee die een impuls kunnen geven aan de ploeg. Als nummer zes heeft hij een sterke drang naar voren, wat van groot belang kan zijn voor Club Brugge.

De komst van Jashari betekent dat Club Brugge deze zomer wil cashen op Raphael Onyedika, terwijl de toekomst van Casper Nielsen onzeker is in het Jan Breydelstadion.

Nielsen, Onyedika en Vetlesen moeten op hun qui-vive zijn

De krant benadrukt dat het nu echt “money time” is voor Raphael Onyedika, Casper Nielsen en in zeker zin ook voor Hugo Vetlesen, die vaak als nummer acht speelt. Hoewel Ardon Jashari ook hoger op het veld kan spelen, zullen Onyedika, Nielsen en Vetlesen op hun qui-vive moeten zijn.

Jashari is namelijk gemiddeld betrokken bij meer duels per wedstrijd dan het trio van Club Brugge, heeft een hogere offensieve output, is dreigender richting het doel, voert meer dribbels uit, onderneemt meer offensieve acties en verstuurt meer passes richting de final third van het veld.

Hij past dan ook niet strikt in het profiel van een traditionele nummer zes. Jashari is eerder een elegante, linksbenige middenvelder met een verfijnde speelstijl. Vooral in kleine ruimtes komt hij goed tot zijn recht, waar hij onder druk bekwaam aan de bal blijft.

Zijn spel heeft al vergelijkingen opgeroepen met dat van Jude Bellingham door Sky Germany, terwijl anderen parallellen trekken met Granit Xhaka, tevens het grote idool van Jashari.

Hij wordt beschouwd als een dirigent op het middenveld en een 'meester van de ruimte'.

Jashari geeft woord aan Club Brugge en stuurt Anderlecht wandelen

Ardon Jashari heeft overduidelijk een zeer interessant en eerder uniek profiel als middenvelder, en op 21-jarige leeftijd heeft hij nog veel progressiemarge. Het is dan ook geen verrassing dat de Zwitser met Noord-Macedonische achtergrond hoog op het verlanglijstje stond van veel clubs.

Vorig seizoen zocht Anderlecht naar een middenvelder met een vleugje magie, finesse en onvoorspelbaarheid - iemand met technisch vernuft om gesloten defensies te doorbreken en spelers als Kasper Dolberg en Anders Dreyer te laten excelleren.

Sporting zette daarom vorige zomer vol in op Jashari en volgens Het Laatste Nieuws deed paars-wit net voor de transfer naar Club Brugge nog een laatste poging.

De 21-jarige had echter zijn keuze al gemaakt en week niet meer van zijn beslissing af om naar West-Vlaanderen te gaan. Ook in deze context heeft Dévy Rigaux ongetwijfeld punten gescoord met zijn eerste transfer voor Club Brugge.

Jashari zal slagen bij Club Brugge

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

442
442
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

10
10
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

153
153
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

33
33
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

22
22
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

94
94
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

207
207
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

46
46
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

166
166
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

214
214
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

202
202
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1162
1162
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

111
111
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

44
44
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

308
308
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

83
83
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

68
68
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

179
179
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

364
364

Meer sportnieuws