Pech voor Anderlecht? "Geen penalty én geen rode kaart"

1369 stemmen
Pech voor Anderlecht?

RSC Anderlecht pakte zondag de koppositie in de Champions' Play-Offs over door eindelijk eens te winnen van Union SG. Nochtans werd het in de tweede helft nog bibberen voor Paars-Wit. Zeno Debast veroorzaakte immers een strafschop én pakte rood bij die bewuste fase.

Anderlecht begon sterk aan de Brusselse derby in een volgepropt Lotto Park. De recordkampioen kon al snel op voorsprong komen via Kasper Dolberg en had de wedstrijd behoorlijk goed onder controle. Pas na een halfuurtje kon Union de waardeverhoudingen kantelen in zijn voordeel. En uiteindelijk kwamen de bezoekers ook eventjes langszij.

Al was daar wel een interventie van de wedstrijdleiding voor nodig. Tijdens een loopduel deelde Zeno Debast immers een elleboogstoot uit aan Gustaf Nilsson, die zichtbaar geraakt was. Het leek niet meteen een intentionele actie, toch werd ref Erik Lambrechts naar het scherm geroepen. In samenspraak met de VAR besloot hij een strafschop te geven.

LEES OOK: Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

Rood voor Debast

Die elfmeter werd ook omgezet door Cameron Puertas. Desondanks wist Anderlecht de schade te beperken en de wedstrijd alsnog te winnen. Maar bij die bewuste fase kreeg Debast ook zijn tweede gele kaart van de match. Bijgevolg is hij komend weekend normaal gezien dus geschorst voor de belangrijke trip naar KRC Genk.

Logischerwijs werd de fase dan ook al druk besproken. Bij de RTL-podcast Dans la Vestiaire bijvoorbeeld. Silvio Proto vond het alvast een terechte strafschop en een verdiende tweede gele kaart. Maar de ex-doelman kreeg tegengas van commentator Marc Delire. "Voor mij is dit helemaal niets. Geen penalty, geen rode kaart", klonk het duidelijk.

Géén elleboogstoot

Volgen Delire ging het puur om een kwestie van interpretatie, een subjectieve beslissing dus. "De ref zag niets, de VAR wel. Dus hebben ze hun meningen vergeleken en tot een beslissing gekomen. Dat doen wij nu ook, maar ik zal mijn mening niet veranderen. Debast houdt zijn arm hoog, maar geeft geen elleboogstoot", aldus Delire. Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de bewuste fase. Daar klinkt het dat de wedstrijdleiding goed gehandeld heeft.

De beslissing van de arbitrage was correct ...

Meest recent

Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

0
0
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

223
223
Garcia verliest het noorden: Lukaku-drama ontploft

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

65
65
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

184
184
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

90
90
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

102
102
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

173
173
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

80
80
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

333
333
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

156
156
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

252
252
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

132
132
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

179
179
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

115
115
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

881
881
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1152
1152
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

83
83
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

617
617
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

186
186
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

295
295
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

664
664
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

170
170
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

162
162
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

404
404

Meer sportnieuws