Pech voor Anderlecht? "Geen penalty én geen rode kaart"

door
Pech voor Anderlecht?

RSC Anderlecht pakte zondag de koppositie in de Champions' Play-Offs over door eindelijk eens te winnen van Union SG. Nochtans werd het in de tweede helft nog bibberen voor Paars-Wit. Zeno Debast veroorzaakte immers een strafschop én pakte rood bij die bewuste fase.

Anderlecht begon sterk aan de Brusselse derby in een volgepropt Lotto Park. De recordkampioen kon al snel op voorsprong komen via Kasper Dolberg en had de wedstrijd behoorlijk goed onder controle. Pas na een halfuurtje kon Union de waardeverhoudingen kantelen in zijn voordeel. En uiteindelijk kwamen de bezoekers ook eventjes langszij.

Al was daar wel een interventie van de wedstrijdleiding voor nodig. Tijdens een loopduel deelde Zeno Debast immers een elleboogstoot uit aan Gustaf Nilsson, die zichtbaar geraakt was. Het leek niet meteen een intentionele actie, toch werd ref Erik Lambrechts naar het scherm geroepen. In samenspraak met de VAR besloot hij een strafschop te geven.

LEES OOK: Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Rood voor Debast

Die elfmeter werd ook omgezet door Cameron Puertas. Desondanks wist Anderlecht de schade te beperken en de wedstrijd alsnog te winnen. Maar bij die bewuste fase kreeg Debast ook zijn tweede gele kaart van de match. Bijgevolg is hij komend weekend normaal gezien dus geschorst voor de belangrijke trip naar KRC Genk.

Logischerwijs werd de fase dan ook al druk besproken. Bij de RTL-podcast Dans la Vestiaire bijvoorbeeld. Silvio Proto vond het alvast een terechte strafschop en een verdiende tweede gele kaart. Maar de ex-doelman kreeg tegengas van commentator Marc Delire. "Voor mij is dit helemaal niets. Geen penalty, geen rode kaart", klonk het duidelijk.

Géén elleboogstoot

Volgen Delire ging het puur om een kwestie van interpretatie, een subjectieve beslissing dus. "De ref zag niets, de VAR wel. Dus hebben ze hun meningen vergeleken en tot een beslissing gekomen. Dat doen wij nu ook, maar ik zal mijn mening niet veranderen. Debast houdt zijn arm hoog, maar geeft geen elleboogstoot", aldus Delire. Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de bewuste fase. Daar klinkt het dat de wedstrijdleiding goed gehandeld heeft.

De beslissing van de arbitrage was correct ...

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

11
11
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

33
33
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

41
41
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

35
35
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

214
214
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

152
152
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

220
220
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

62
62
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

218
218
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

513
513
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

356
356
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

457
457
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

387
387
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

63
63
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

542
542
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

133
133
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

168
168
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws