Pech voor Anderlecht? "Geen penalty én geen rode kaart"

door
Pech voor Anderlecht?

RSC Anderlecht pakte zondag de koppositie in de Champions' Play-Offs over door eindelijk eens te winnen van Union SG. Nochtans werd het in de tweede helft nog bibberen voor Paars-Wit. Zeno Debast veroorzaakte immers een strafschop én pakte rood bij die bewuste fase.

Anderlecht begon sterk aan de Brusselse derby in een volgepropt Lotto Park. De recordkampioen kon al snel op voorsprong komen via Kasper Dolberg en had de wedstrijd behoorlijk goed onder controle. Pas na een halfuurtje kon Union de waardeverhoudingen kantelen in zijn voordeel. En uiteindelijk kwamen de bezoekers ook eventjes langszij.

Al was daar wel een interventie van de wedstrijdleiding voor nodig. Tijdens een loopduel deelde Zeno Debast immers een elleboogstoot uit aan Gustaf Nilsson, die zichtbaar geraakt was. Het leek niet meteen een intentionele actie, toch werd ref Erik Lambrechts naar het scherm geroepen. In samenspraak met de VAR besloot hij een strafschop te geven.

LEES OOK: Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Rood voor Debast

Die elfmeter werd ook omgezet door Cameron Puertas. Desondanks wist Anderlecht de schade te beperken en de wedstrijd alsnog te winnen. Maar bij die bewuste fase kreeg Debast ook zijn tweede gele kaart van de match. Bijgevolg is hij komend weekend normaal gezien dus geschorst voor de belangrijke trip naar KRC Genk.

Logischerwijs werd de fase dan ook al druk besproken. Bij de RTL-podcast Dans la Vestiaire bijvoorbeeld. Silvio Proto vond het alvast een terechte strafschop en een verdiende tweede gele kaart. Maar de ex-doelman kreeg tegengas van commentator Marc Delire. "Voor mij is dit helemaal niets. Geen penalty, geen rode kaart", klonk het duidelijk.

Géén elleboogstoot

Volgen Delire ging het puur om een kwestie van interpretatie, een subjectieve beslissing dus. "De ref zag niets, de VAR wel. Dus hebben ze hun meningen vergeleken en tot een beslissing gekomen. Dat doen wij nu ook, maar ik zal mijn mening niet veranderen. Debast houdt zijn arm hoog, maar geeft geen elleboogstoot", aldus Delire. Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de bewuste fase. Daar klinkt het dat de wedstrijdleiding goed gehandeld heeft.

De beslissing van de arbitrage was correct ...

Meest recent

Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

0
0
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

13
13
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

18
18
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

65
65
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

45
45
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

68
68
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

459
459
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

77
77
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

373
373
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

56
56
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

481
481
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

69
69
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

111
111
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

225
225
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

111
111
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

105
105
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

132
132
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

189
189
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

252
252
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

98
98
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

570
570
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

184
184
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

182
182

Meer sportnieuws