Pech voor Anderlecht? "Geen penalty én geen rode kaart"

door
Pech voor Anderlecht?

RSC Anderlecht pakte zondag de koppositie in de Champions' Play-Offs over door eindelijk eens te winnen van Union SG. Nochtans werd het in de tweede helft nog bibberen voor Paars-Wit. Zeno Debast veroorzaakte immers een strafschop én pakte rood bij die bewuste fase.

Anderlecht begon sterk aan de Brusselse derby in een volgepropt Lotto Park. De recordkampioen kon al snel op voorsprong komen via Kasper Dolberg en had de wedstrijd behoorlijk goed onder controle. Pas na een halfuurtje kon Union de waardeverhoudingen kantelen in zijn voordeel. En uiteindelijk kwamen de bezoekers ook eventjes langszij.

Al was daar wel een interventie van de wedstrijdleiding voor nodig. Tijdens een loopduel deelde Zeno Debast immers een elleboogstoot uit aan Gustaf Nilsson, die zichtbaar geraakt was. Het leek niet meteen een intentionele actie, toch werd ref Erik Lambrechts naar het scherm geroepen. In samenspraak met de VAR besloot hij een strafschop te geven.

LEES OOK: Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Rood voor Debast

Die elfmeter werd ook omgezet door Cameron Puertas. Desondanks wist Anderlecht de schade te beperken en de wedstrijd alsnog te winnen. Maar bij die bewuste fase kreeg Debast ook zijn tweede gele kaart van de match. Bijgevolg is hij komend weekend normaal gezien dus geschorst voor de belangrijke trip naar KRC Genk.

Logischerwijs werd de fase dan ook al druk besproken. Bij de RTL-podcast Dans la Vestiaire bijvoorbeeld. Silvio Proto vond het alvast een terechte strafschop en een verdiende tweede gele kaart. Maar de ex-doelman kreeg tegengas van commentator Marc Delire. "Voor mij is dit helemaal niets. Geen penalty, geen rode kaart", klonk het duidelijk.

Géén elleboogstoot

Volgen Delire ging het puur om een kwestie van interpretatie, een subjectieve beslissing dus. "De ref zag niets, de VAR wel. Dus hebben ze hun meningen vergeleken en tot een beslissing gekomen. Dat doen wij nu ook, maar ik zal mijn mening niet veranderen. Debast houdt zijn arm hoog, maar geeft geen elleboogstoot", aldus Delire. Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de bewuste fase. Daar klinkt het dat de wedstrijdleiding goed gehandeld heeft.

De beslissing van de arbitrage was correct ...

Meest recent

Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

22
22
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

43
43
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

68
68
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

39
39
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

193
193
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

30
30
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

106
106
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

205
205
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

112
112
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

128
128
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

215
215
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

86
86
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

328
328
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

305
305
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

553
553
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

118
118
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

305
305
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

198
198
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

345
345
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

434
434
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

82
82
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

886
886
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0

Meer sportnieuws