Pech voor Anderlecht? "Geen penalty én geen rode kaart"

door
Pech voor Anderlecht?

RSC Anderlecht pakte zondag de koppositie in de Champions' Play-Offs over door eindelijk eens te winnen van Union SG. Nochtans werd het in de tweede helft nog bibberen voor Paars-Wit. Zeno Debast veroorzaakte immers een strafschop én pakte rood bij die bewuste fase.

Anderlecht begon sterk aan de Brusselse derby in een volgepropt Lotto Park. De recordkampioen kon al snel op voorsprong komen via Kasper Dolberg en had de wedstrijd behoorlijk goed onder controle. Pas na een halfuurtje kon Union de waardeverhoudingen kantelen in zijn voordeel. En uiteindelijk kwamen de bezoekers ook eventjes langszij.

Al was daar wel een interventie van de wedstrijdleiding voor nodig. Tijdens een loopduel deelde Zeno Debast immers een elleboogstoot uit aan Gustaf Nilsson, die zichtbaar geraakt was. Het leek niet meteen een intentionele actie, toch werd ref Erik Lambrechts naar het scherm geroepen. In samenspraak met de VAR besloot hij een strafschop te geven.

LEES OOK: Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Rood voor Debast

Die elfmeter werd ook omgezet door Cameron Puertas. Desondanks wist Anderlecht de schade te beperken en de wedstrijd alsnog te winnen. Maar bij die bewuste fase kreeg Debast ook zijn tweede gele kaart van de match. Bijgevolg is hij komend weekend normaal gezien dus geschorst voor de belangrijke trip naar KRC Genk.

Logischerwijs werd de fase dan ook al druk besproken. Bij de RTL-podcast Dans la Vestiaire bijvoorbeeld. Silvio Proto vond het alvast een terechte strafschop en een verdiende tweede gele kaart. Maar de ex-doelman kreeg tegengas van commentator Marc Delire. "Voor mij is dit helemaal niets. Geen penalty, geen rode kaart", klonk het duidelijk.

Géén elleboogstoot

Volgen Delire ging het puur om een kwestie van interpretatie, een subjectieve beslissing dus. "De ref zag niets, de VAR wel. Dus hebben ze hun meningen vergeleken en tot een beslissing gekomen. Dat doen wij nu ook, maar ik zal mijn mening niet veranderen. Debast houdt zijn arm hoog, maar geeft geen elleboogstoot", aldus Delire. Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de bewuste fase. Daar klinkt het dat de wedstrijdleiding goed gehandeld heeft.

De beslissing van de arbitrage was correct ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

13
13
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

78
78
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

29
29
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

39
39
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

245
245
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

83
83
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

134
134
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

116
116
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

499
499
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

369
369
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

521
521
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

235
235
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

223
223
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

226
226
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

231
231
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

667
667
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

509
509
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

299
299
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

505
505
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

741
741
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

440
440
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

445
445

Meer sportnieuws