Ref. Department velt verdict over Onyedika, Popovic & Debast

door
Ref. Department velt verdict over Onyedika, Popovic & Debast

Op speeldag drie van de Champions' Play-Offs deden een aantal beslissingen van de arbitrage weer heel wat stof opwaaien. In het wekelijkse Under Review laat het Referee Department haar licht schijnen op een paar discutabele fases.

Zo werd na de topper tussen Club Brugge en Antwerp hier en daar geopperd dat Raphael Onyedika een rode kaart verdiende voor zijn tackle op Jurgen Ekkelenkamp. Namens het PRD gaat Frank De Bleeckere evenwel akkoord met het oordeel van scheidsrechter Bram Van Driessche dat een geel exemplaar volstond.

LEES OOK: Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

Geen rood voor Onyedika

"Wij vinden dat die beslissing zeker te verdedigen valt. Het is een fase die spectaculair lijkt, maar in de herhaling zie je dat Onyedika uitglijdt en Ekkelenkamp op zijn voet raakt. Het is een laag contact zonder gestrekt been, wat belangrijke criteria zijn", aldus De Bleeckere, die ook de uitsluiting van Boris Popovic steunt.

De verdediger van Cercle Brugge trok Genk-spits Tolu Arokodare onderuit toen hij alleen op doel afstormde. "Wij gaan volledig akkoord met de beoordeling van de ref. In zulke situaties moet er een foto worden genomen wanneer het contact gebeurt. Op dat moment is er geen enkele verdediger in de buurt", klinkt het.

Debast mag niet klagen

Tot slot kwam Erik Lambrechts zelf een woordje uitleg verschaffen over de uitsluiting van Zeno Debast na een onvrijwillige elleboogstoot op Gustaf Nilsson. "Op het veld zelf had ik de beweging niet gezien. Omdat het om een potentiële penalty gaat wordt de fase uiteraard gecontroleerd door de VAR", vertelt de scheids.

"Op de beelden zie ik dat Debast zich breder maakt en met de arm hoog een onnatuurlijke beweging maakt richting het gezicht van Nilsson. De positie van de elleboog is hierbij heel belangrijk. Uit het bloed blijkt ook dat het contact hard was. Vandaar de strafschop en tweede gele kaart omwille van roekeloos gedrag."

Akkoord met de uitleg van Lambrechts?

Meest recent

'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

1
1
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

25
25
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

118
118
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

144
144
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

81
81
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

270
270
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

99
99
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

268
268
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

51
51
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

57
57
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

393
393
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

71
71
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

482
482
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

257
257
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

435
435
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

365
365
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

340
340
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1398
1398
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

448
448
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

748
748
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

324
324
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

415
415
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1125
1125
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

479
479
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

492
492

Meer sportnieuws