Ref. Department velt verdict over Onyedika, Popovic & Debast

door
Ref. Department velt verdict over Onyedika, Popovic & Debast

Op speeldag drie van de Champions' Play-Offs deden een aantal beslissingen van de arbitrage weer heel wat stof opwaaien. In het wekelijkse Under Review laat het Referee Department haar licht schijnen op een paar discutabele fases.

Zo werd na de topper tussen Club Brugge en Antwerp hier en daar geopperd dat Raphael Onyedika een rode kaart verdiende voor zijn tackle op Jurgen Ekkelenkamp. Namens het PRD gaat Frank De Bleeckere evenwel akkoord met het oordeel van scheidsrechter Bram Van Driessche dat een geel exemplaar volstond.

LEES OOK: ‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Geen rood voor Onyedika

"Wij vinden dat die beslissing zeker te verdedigen valt. Het is een fase die spectaculair lijkt, maar in de herhaling zie je dat Onyedika uitglijdt en Ekkelenkamp op zijn voet raakt. Het is een laag contact zonder gestrekt been, wat belangrijke criteria zijn", aldus De Bleeckere, die ook de uitsluiting van Boris Popovic steunt.

De verdediger van Cercle Brugge trok Genk-spits Tolu Arokodare onderuit toen hij alleen op doel afstormde. "Wij gaan volledig akkoord met de beoordeling van de ref. In zulke situaties moet er een foto worden genomen wanneer het contact gebeurt. Op dat moment is er geen enkele verdediger in de buurt", klinkt het.

Debast mag niet klagen

Tot slot kwam Erik Lambrechts zelf een woordje uitleg verschaffen over de uitsluiting van Zeno Debast na een onvrijwillige elleboogstoot op Gustaf Nilsson. "Op het veld zelf had ik de beweging niet gezien. Omdat het om een potentiële penalty gaat wordt de fase uiteraard gecontroleerd door de VAR", vertelt de scheids.

"Op de beelden zie ik dat Debast zich breder maakt en met de arm hoog een onnatuurlijke beweging maakt richting het gezicht van Nilsson. De positie van de elleboog is hierbij heel belangrijk. Uit het bloed blijkt ook dat het contact hard was. Vandaar de strafschop en tweede gele kaart omwille van roekeloos gedrag."

Akkoord met de uitleg van Lambrechts?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

41
41
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

34
34
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

81
81
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

194
194
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

83
83
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

142
142
Anderlecht zet mes in de kern: rollen er 8 koppen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

177
177
Union SG gaat voor droomseizoen: "Dé ambitie!"

Union SG blijft een bijzonder straffe ploeg. Ze plaatsten zich ten koste van Sporting Charleroi voor ...

26
26
Cruijff verdedigt omstreden Ajax-beslissing

Ajax zorgde voor een enorme verrassing door Oscar Garcia aan te stellen als nieuwe trainer van Jong ...

17
17
'Anderlecht raast door: deal met Antwerp nakende'

Bij RSC Anderlecht is het bestuur heel erg bezig met het invullen van cruciale posities. De ...

393
393
'Witte rook: Anderlecht heeft grote naam als coach bijna beet'

RSC Anderlecht gaat eerstdaags wellicht een nieuwe trainer voorstellen. De Brusselaars zijn volop ...

419
419
'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

336
336
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

111
111
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

77
77
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

353
353
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

76
76
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

256
256
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

280
280
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

458
458
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

141
141
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

24
24
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

166
166
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

547
547
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

42
42
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

58
58

Meer sportnieuws