Ref. Department velt verdict over Onyedika, Popovic & Debast

door
Ref. Department velt verdict over Onyedika, Popovic & Debast

Op speeldag drie van de Champions' Play-Offs deden een aantal beslissingen van de arbitrage weer heel wat stof opwaaien. In het wekelijkse Under Review laat het Referee Department haar licht schijnen op een paar discutabele fases.

Zo werd na de topper tussen Club Brugge en Antwerp hier en daar geopperd dat Raphael Onyedika een rode kaart verdiende voor zijn tackle op Jurgen Ekkelenkamp. Namens het PRD gaat Frank De Bleeckere evenwel akkoord met het oordeel van scheidsrechter Bram Van Driessche dat een geel exemplaar volstond.

LEES OOK: Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

Geen rood voor Onyedika

"Wij vinden dat die beslissing zeker te verdedigen valt. Het is een fase die spectaculair lijkt, maar in de herhaling zie je dat Onyedika uitglijdt en Ekkelenkamp op zijn voet raakt. Het is een laag contact zonder gestrekt been, wat belangrijke criteria zijn", aldus De Bleeckere, die ook de uitsluiting van Boris Popovic steunt.

De verdediger van Cercle Brugge trok Genk-spits Tolu Arokodare onderuit toen hij alleen op doel afstormde. "Wij gaan volledig akkoord met de beoordeling van de ref. In zulke situaties moet er een foto worden genomen wanneer het contact gebeurt. Op dat moment is er geen enkele verdediger in de buurt", klinkt het.

Debast mag niet klagen

Tot slot kwam Erik Lambrechts zelf een woordje uitleg verschaffen over de uitsluiting van Zeno Debast na een onvrijwillige elleboogstoot op Gustaf Nilsson. "Op het veld zelf had ik de beweging niet gezien. Omdat het om een potentiële penalty gaat wordt de fase uiteraard gecontroleerd door de VAR", vertelt de scheids.

"Op de beelden zie ik dat Debast zich breder maakt en met de arm hoog een onnatuurlijke beweging maakt richting het gezicht van Nilsson. De positie van de elleboog is hierbij heel belangrijk. Uit het bloed blijkt ook dat het contact hard was. Vandaar de strafschop en tweede gele kaart omwille van roekeloos gedrag."

Akkoord met de uitleg van Lambrechts?

Meest recent

Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

8
8
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

14
14
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

27
27
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

112
112
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

175
175
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

165
165
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

40
40
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

109
109
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

447
447
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

281
281
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

188
188
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

26
26
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

185
185
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

310
310
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

340
340
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

101
101
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

312
312
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

242
242
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

210
210
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

218
218
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

254
254
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

226
226
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

393
393
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

335
335

Meer sportnieuws