'Jackpot voor Anderlecht na transferoorlog'

door
'Jackpot voor Anderlecht na transferoorlog'

Komende zomer zal de Jupiler Pro League ongetwijfeld weer enkele van zijn smaakmakers verliezen. Zo lijkt bijvoorbeeld de kans stilaan onbestaande dat Anderlecht er nog in zal slagen om Zeno Debast aan boord te halen. De 20-jarige verdediger gaat zijn laatste contractjaar in en is grof wild op de transfermarkt.

Dat was ook vorige zomer al het geval, want toen kreeg Paars-Wit aanbiedingen binnen van onder meer Villarreal, Eintracht Frankfurt, PSV en Fiorentina. Debast wou toen echter zelf nog een jaartje in het Lotto Park blijven, maar stilaan lijkt de Rode Duivel toch echt wel toe aan een stap hogerop.

LEES OOK: Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Debast is nu al grof wild op transfermarkt

De strijd om zijn diensten lijkt bovendien nu al los te barsten. De voorbije dagen werd al gewag gemaakt van interesse van Sporting CP, dat volgens Het Nieuwsblad zelfs al een bod van 15 miljoen euro plus bonussen neergelegd zou hebben. Dat werd door Anderlecht echter geweigerd.

De huidige competitieleider wil de prijs immers nog de hoogte injagen en hoopt daarom dat er een opbod zal ontstaan. Ze lijken ook hun zin te gaan krijgen, want er lijken nog andere clubs zich in de strijd te mengen. Benfica zou Debast scouten, maar ook een club uit de Premier League blijkt al concreet te zijn.

West Ham is de volgende die zich meldt

Volgens O Jogo heeft immers ook West Ham al contact opgenomen met Anderlecht. De Hammers doen het de laatste jaren zeker niet onaardig in Engeland én Europa. Ze eindigden in 2022 als zevende in de Premier League en staan ook nu weer knap achtste. Ze wonnen vorig seizoen ook de Conference League en staan nu in de kwartfinale van de Europa League, waar ze twee jaar geleden al de halve finale speelden.

West Ham zou er alles aan doen om Anderlecht te overtuigen om Debast aan hen te verkopen en niet aan één van de andere gegadigden. Dat speelt uiteraard in de kaart van RSCA, dat zo weer wat meer kans lijkt te maken om de beoogde minimumprijs van 20 miljoen euro over de streep te trekken. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Zou West Ham een goede stap zijn voor Debast?

Meest recent

Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

0
0
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

89
89
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

261
261
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

243
243
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

21
21
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

226
226
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

95
95
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

42
42
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

89
89
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

73
73
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

309
309
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

206
206
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

208
208
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

195
195
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

118
118
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

290
290
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

323
323
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

886
886
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

59
59
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

373
373
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

78
78
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1353
1353
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

431
431
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

147
147

Meer sportnieuws