'Benfica & co lonken ook naar sterkhouder van Anderlecht'

250 stemmen
'Benfica & co lonken ook naar sterkhouder van Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht gaan er in de zomer toch een aantal jongens de club verlaten. Zeno Debast is een zekerheid. De interesse in de verdediger neemt met de week toe.

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Rode kaart tegen Union SG

Zeno Debast speelde een uur lang ijzersterk tegen Union SG. Tot dat hij ongelukkig rood kreeg. Volgens Gert Verheyen en Wesley Sonck een strenge beslissing. Het was geen bewuste elleboog, maar tegenwoordig wordt er puur op de regel gefloten in dergelijke fases.

Kijk maar naar Owen Wijndal zijn 'kopstoot’. Scheidsrechters mogen ook meer ‘feeling’ hebben. Als ze oordeelden dat Debast daadwerkelijk een elleboog uitdeelde, is het rechtstreeks rood. Maar net zoals Gustaf Nilsson deed bij Jan Vertonghen bij een hoekschop in de eerste helft, was dit geen bewust uitgedeelde elleboog. 

Sterk seizoen van Debast

Debast kreeg wat kritiek van de commentators nadien, omdat deze fouten te vaak voorkomen, maar dat is zwaar overdreven. De Rode Duivel speelt een ijzersterk seizoen en viel amper op een foutje te betrappen, enkel op KV Kortrijk beging hij dom hands. Dat is ook de ploegen uit het buitenland opgevallen. Debast, duidelijk klaar voor een volgende stap, geniet concrete interesse van Sporting CP.

Volgens L’Avenir scoutte Benfica hem ook al. David Steegen, die de communicatie verzorgt van de speler, laat weten dat er ook clubs uit de Premier League, Bundesliga en Serie A hebben geïnformeerd naar de centrale verdediger. De strijd om zijn handtekening wordt dus steeds steviger.

Gaat Debast nog voor het EK een transfer versieren?

Meest recent

Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

2
2
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

70
70
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

56
56
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

30
30
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

36
36
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

290
290
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

98
98
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

643
643
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

83
83
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

44
44
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

81
81
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

68
68
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

167
167
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

320
320
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

288
288
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

495
495
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

904
904
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

143
143
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

875
875
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

214
214
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

664
664
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

233
233
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

66
66
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

197
197
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

172
172

Meer sportnieuws