Anderlecht kampioen? Analisten trekken opvallende conclusie

door
Anderlecht kampioen? Analisten trekken opvallende conclusie

Het is sinds zondagavond zover: de Jupiler Pro League heeft voor het eerst in maanden tijd een nieuwe leider. RSC Anderlecht wist namelijk komaf te maken met de vloeg die op de derby tegen Union SG leek te rusten. Maar nu zal Paars-Wit zijn leidersplaats wel nog zeven speeldagen moeten verdedigen.

De vreugde in het Lotto Park was enorm na de nipte, maar o zo belangrijke overwinning tegen de winnaar van de reguliere competitie. Dat had deels met het wedstrijdscenario te maken. RSCA was immers met tien man komen te staan na een rode kaart van Zeno Debast, die ook nog eens een penalty en de gelijkmaker voor Union opleverde. Maar dankzij een goal van invaller Francis Amuzu werd uiteindelijk toch met 2-1 gewonnen.

En uiteraard was de vreugde-uitbarsting ook aan de situatie te wijten. Voor Anderlecht was het namelijk de eerste keer na ruim 2000 dagen dat het nog eens alleen aan de leiding stond in het klassement. Van in augustus 2018 meer bepaald. Ook is men in het Lotto Park nog lang niet vergeten dat de club vorig seizoen slechts elfde eindigde en niet eens mocht deelnemen aan de Play-Offs.

LEES OOK: 'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Onovertuigende leider

Anderlecht is dus terug aan de top van de Belgische voetbalpiramide. Desondanks blijven er twijfels heersen. "Alles opgeteld heeft Anderlecht mij ondanks de zege niet kunnen overtuigen. In aanvallend opzicht was het, zeker voor een thuiswedstrijd, te weinig. Union was ruim een uur de betere ploeg. Dan kan je de zege van Anderlecht niet verdiend noemen", stelt analist René Vandereycken bij Het Nieuwsblad.

Voor RSCA primeren de resultaten echter op het geleverde spel. De vraag is evenwel of ze dat kunnen volhouden. "Op zich is het een wonder dat Anderlecht steeds weer wegkomt met voetbal dat op sommige momenten gewoon niet goed genoeg is", aldus Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Ondanks alles trekken ze het telkens weer over de streep. Dat is enerzijds een kunst en anderzijds doet het de concurrenten wanhopen."

Eerste keerpunt

Voorlopig durft niemand Anderlecht dus al uitroepen tot gedoodverfde kampioen. In ieder geval breekt voor Paars-Wit nu een compleet nieuwe fase aan. Vanaf nu zijn ze niet langer de jager, maar de prooi. "Deze nieuwe rol zullen ze zaterdag voor het eerst uitoefenen in Genk. Wat niet gemakkelijk wordt zonder Debast en Hazard. Dit wordt het eerste grote keerpunt voor Anderlecht. Als ze winnen zetten ze wel grote druk op Union en Club Brugge, die zondag tegen mekaar spelen", aldus Philippe Albert bij SudPresse.

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

51
51
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

315
315
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

77
77
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

548
548
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

129
129
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

123
123
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

280
280
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

152
152
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

292
292
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

404
404
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

18
18
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

217
217
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

43
43
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

329
329
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

325
325
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

69
69
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

345
345
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

504
504
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

740
740
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

648
648
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1184
1184
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

197
197
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

55
55
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1122
1122
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

305
305

Meer sportnieuws