Anderlecht kampioen? Analisten trekken opvallende conclusie

1469 stemmen
Anderlecht kampioen? Analisten trekken opvallende conclusie

Het is sinds zondagavond zover: de Jupiler Pro League heeft voor het eerst in maanden tijd een nieuwe leider. RSC Anderlecht wist namelijk komaf te maken met de vloeg die op de derby tegen Union SG leek te rusten. Maar nu zal Paars-Wit zijn leidersplaats wel nog zeven speeldagen moeten verdedigen.

De vreugde in het Lotto Park was enorm na de nipte, maar o zo belangrijke overwinning tegen de winnaar van de reguliere competitie. Dat had deels met het wedstrijdscenario te maken. RSCA was immers met tien man komen te staan na een rode kaart van Zeno Debast, die ook nog eens een penalty en de gelijkmaker voor Union opleverde. Maar dankzij een goal van invaller Francis Amuzu werd uiteindelijk toch met 2-1 gewonnen.

En uiteraard was de vreugde-uitbarsting ook aan de situatie te wijten. Voor Anderlecht was het namelijk de eerste keer na ruim 2000 dagen dat het nog eens alleen aan de leiding stond in het klassement. Van in augustus 2018 meer bepaald. Ook is men in het Lotto Park nog lang niet vergeten dat de club vorig seizoen slechts elfde eindigde en niet eens mocht deelnemen aan de Play-Offs.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Onovertuigende leider

Anderlecht is dus terug aan de top van de Belgische voetbalpiramide. Desondanks blijven er twijfels heersen. "Alles opgeteld heeft Anderlecht mij ondanks de zege niet kunnen overtuigen. In aanvallend opzicht was het, zeker voor een thuiswedstrijd, te weinig. Union was ruim een uur de betere ploeg. Dan kan je de zege van Anderlecht niet verdiend noemen", stelt analist René Vandereycken bij Het Nieuwsblad.

Voor RSCA primeren de resultaten echter op het geleverde spel. De vraag is evenwel of ze dat kunnen volhouden. "Op zich is het een wonder dat Anderlecht steeds weer wegkomt met voetbal dat op sommige momenten gewoon niet goed genoeg is", aldus Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Ondanks alles trekken ze het telkens weer over de streep. Dat is enerzijds een kunst en anderzijds doet het de concurrenten wanhopen."

Eerste keerpunt

Voorlopig durft niemand Anderlecht dus al uitroepen tot gedoodverfde kampioen. In ieder geval breekt voor Paars-Wit nu een compleet nieuwe fase aan. Vanaf nu zijn ze niet langer de jager, maar de prooi. "Deze nieuwe rol zullen ze zaterdag voor het eerst uitoefenen in Genk. Wat niet gemakkelijk wordt zonder Debast en Hazard. Dit wordt het eerste grote keerpunt voor Anderlecht. Als ze winnen zetten ze wel grote druk op Union en Club Brugge, die zondag tegen mekaar spelen", aldus Philippe Albert bij SudPresse.

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

43
43
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

84
84
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

58
58
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

87
87
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

363
363
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

202
202
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

349
349
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

575
575
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1009
1009
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws