Anderlecht kampioen? Analisten trekken opvallende conclusie

door
Anderlecht kampioen? Analisten trekken opvallende conclusie

Het is sinds zondagavond zover: de Jupiler Pro League heeft voor het eerst in maanden tijd een nieuwe leider. RSC Anderlecht wist namelijk komaf te maken met de vloeg die op de derby tegen Union SG leek te rusten. Maar nu zal Paars-Wit zijn leidersplaats wel nog zeven speeldagen moeten verdedigen.

De vreugde in het Lotto Park was enorm na de nipte, maar o zo belangrijke overwinning tegen de winnaar van de reguliere competitie. Dat had deels met het wedstrijdscenario te maken. RSCA was immers met tien man komen te staan na een rode kaart van Zeno Debast, die ook nog eens een penalty en de gelijkmaker voor Union opleverde. Maar dankzij een goal van invaller Francis Amuzu werd uiteindelijk toch met 2-1 gewonnen.

En uiteraard was de vreugde-uitbarsting ook aan de situatie te wijten. Voor Anderlecht was het namelijk de eerste keer na ruim 2000 dagen dat het nog eens alleen aan de leiding stond in het klassement. Van in augustus 2018 meer bepaald. Ook is men in het Lotto Park nog lang niet vergeten dat de club vorig seizoen slechts elfde eindigde en niet eens mocht deelnemen aan de Play-Offs.

LEES OOK: 'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

Onovertuigende leider

Anderlecht is dus terug aan de top van de Belgische voetbalpiramide. Desondanks blijven er twijfels heersen. "Alles opgeteld heeft Anderlecht mij ondanks de zege niet kunnen overtuigen. In aanvallend opzicht was het, zeker voor een thuiswedstrijd, te weinig. Union was ruim een uur de betere ploeg. Dan kan je de zege van Anderlecht niet verdiend noemen", stelt analist René Vandereycken bij Het Nieuwsblad.

Voor RSCA primeren de resultaten echter op het geleverde spel. De vraag is evenwel of ze dat kunnen volhouden. "Op zich is het een wonder dat Anderlecht steeds weer wegkomt met voetbal dat op sommige momenten gewoon niet goed genoeg is", aldus Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Ondanks alles trekken ze het telkens weer over de streep. Dat is enerzijds een kunst en anderzijds doet het de concurrenten wanhopen."

Eerste keerpunt

Voorlopig durft niemand Anderlecht dus al uitroepen tot gedoodverfde kampioen. In ieder geval breekt voor Paars-Wit nu een compleet nieuwe fase aan. Vanaf nu zijn ze niet langer de jager, maar de prooi. "Deze nieuwe rol zullen ze zaterdag voor het eerst uitoefenen in Genk. Wat niet gemakkelijk wordt zonder Debast en Hazard. Dit wordt het eerste grote keerpunt voor Anderlecht. Als ze winnen zetten ze wel grote druk op Union en Club Brugge, die zondag tegen mekaar spelen", aldus Philippe Albert bij SudPresse.

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

145
145
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

69
69
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

71
71
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

34
34
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

160
160
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

260
260
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

82
82
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

153
153
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

488
488
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

119
119
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

212
212
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

405
405
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

199
199
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

64
64
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

266
266
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

266
266
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

221
221
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

526
526
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

90
90
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws