Anderlecht kampioen? Analisten trekken opvallende conclusie

door
Anderlecht kampioen? Analisten trekken opvallende conclusie

Het is sinds zondagavond zover: de Jupiler Pro League heeft voor het eerst in maanden tijd een nieuwe leider. RSC Anderlecht wist namelijk komaf te maken met de vloeg die op de derby tegen Union SG leek te rusten. Maar nu zal Paars-Wit zijn leidersplaats wel nog zeven speeldagen moeten verdedigen.

De vreugde in het Lotto Park was enorm na de nipte, maar o zo belangrijke overwinning tegen de winnaar van de reguliere competitie. Dat had deels met het wedstrijdscenario te maken. RSCA was immers met tien man komen te staan na een rode kaart van Zeno Debast, die ook nog eens een penalty en de gelijkmaker voor Union opleverde. Maar dankzij een goal van invaller Francis Amuzu werd uiteindelijk toch met 2-1 gewonnen.

En uiteraard was de vreugde-uitbarsting ook aan de situatie te wijten. Voor Anderlecht was het namelijk de eerste keer na ruim 2000 dagen dat het nog eens alleen aan de leiding stond in het klassement. Van in augustus 2018 meer bepaald. Ook is men in het Lotto Park nog lang niet vergeten dat de club vorig seizoen slechts elfde eindigde en niet eens mocht deelnemen aan de Play-Offs.

LEES OOK: Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

Onovertuigende leider

Anderlecht is dus terug aan de top van de Belgische voetbalpiramide. Desondanks blijven er twijfels heersen. "Alles opgeteld heeft Anderlecht mij ondanks de zege niet kunnen overtuigen. In aanvallend opzicht was het, zeker voor een thuiswedstrijd, te weinig. Union was ruim een uur de betere ploeg. Dan kan je de zege van Anderlecht niet verdiend noemen", stelt analist René Vandereycken bij Het Nieuwsblad.

Voor RSCA primeren de resultaten echter op het geleverde spel. De vraag is evenwel of ze dat kunnen volhouden. "Op zich is het een wonder dat Anderlecht steeds weer wegkomt met voetbal dat op sommige momenten gewoon niet goed genoeg is", aldus Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Ondanks alles trekken ze het telkens weer over de streep. Dat is enerzijds een kunst en anderzijds doet het de concurrenten wanhopen."

Eerste keerpunt

Voorlopig durft niemand Anderlecht dus al uitroepen tot gedoodverfde kampioen. In ieder geval breekt voor Paars-Wit nu een compleet nieuwe fase aan. Vanaf nu zijn ze niet langer de jager, maar de prooi. "Deze nieuwe rol zullen ze zaterdag voor het eerst uitoefenen in Genk. Wat niet gemakkelijk wordt zonder Debast en Hazard. Dit wordt het eerste grote keerpunt voor Anderlecht. Als ze winnen zetten ze wel grote druk op Union en Club Brugge, die zondag tegen mekaar spelen", aldus Philippe Albert bij SudPresse.

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

1
1
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

173
173
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

6
6
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

82
82
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

129
129
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

760
760
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

144
144
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

274
274
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

400
400
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

120
120
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

263
263
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

316
316
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

66
66
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

546
546
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

445
445
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

181
181
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

488
488
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

469
469
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

87
87
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

392
392
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

622
622
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

237
237
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

286
286
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

313
313

Meer sportnieuws