Barça volgt voorbeeld Real en is klaar voor El Clasico

door
Barça volgt voorbeeld Real en is klaar voor El Clasico

In Spanje kijkt men nu al reikhalzend uit naar de Clasico van volgend weekend en ook bij Real Madrid en FC Barcelona lijken ze met hun hoofd al bij die wedstrijd te zitten. Eerder op de avond had de Koninklijke al een nipte zege geboekt zonder al te veel energie te verspillen en dat voorbeeld heeft Barça nu gevolgd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

Barça pakt nipte zege voor cruciale week

Ook voor de Catalanen wacht er immers een levensbelangrijke week, want voor de Clasico verdedigen ze dinsdag nog in de kwartfinale van de Champions League hun 2-3-zege uit de heenwedstrijd tegen PSG. Het hoefde dan ook niet te verbazen dat Xavi in Cadiz enkele sterkhouders liet rusten.

Lewandowski en Cancelo waren geschorst en Araujo, De Jong en Gündogan bleven een hele wedstrijd op de bank zitten. Koundé, Yamal, Pedri en Raphinha kwamen dan weer slechts als invaller tussen de lijnen. Dat verhinderde Barça echter niet om gewoon de drie punten te pakken.

Klasseflits van João Felix volstaat

Daarvoor was een klasseflits van João Felix voldoende. De Portugese aanvaller scoorde acht minuten voor rust met een heerlijke omhaal. In de tweede helft was hij nog dicht bij een tweede goal, maar zijn schot strandde op de paal. Cadiz kon daar niet al te veel tegenover stellen, al zag het wel een goal afgekeurd worden.

De nipte overwinning zorgt ervoor dat het status quo tussen de twee rivalen gehandhaafd wordt. Barça blijft op de tweede plaats met acht punten achterstand op leider Real. Het goede nieuws voor de Blaugrana is wel dat ze hun voorsprong op nummer drie Girona zien oplopen tot vijf punten.

Wie is favoriet in de Clasico?

Meest recent

De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

6
6
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

42
42
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

26
26
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

23
23
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

27
27
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

30
30
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

149
149
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

163
163
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

282
282
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

223
223
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

457
457
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

40
40
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

394
394
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

104
104
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

78
78
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

295
295
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

175
175
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

251
251
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

151
151
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

403
403
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

292
292
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

433
433
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

164
164
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

33
33

Meer sportnieuws