Vanaken kent voorwaarde voor zijn derde Gouden Schoen

door
Vanaken kent voorwaarde voor zijn derde Gouden Schoen

In de Champions' Play-Offs kruist Club Brugge zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Om mee het verschil te maken wordt opnieuw op Hans Vanaken gerekend. Die is individueel gezien opnieuw bezig aan een degelijk seizoen, toch werd hij niet bij de favorieten gerekend voor de recentste Gouden Schoen.

Na de overwinning van Timmy Simons in 2002, ontbrak Club Brugge jarenlang op de erelijst van de belangrijkste inviduele trofee in het Belgische voetbal. Maar in 2016 kwam daar verandering in. De triomf van José Izquierdo zette zowaar een blauw-zwarte hegemonie in.

Een jaartje later was het immers aan Ruud Vormer om de Gouden Schoen in de lucht te steken. Daarna wist Vanaken zelfs twee keer op rij te winnen. En begin 2023 zorgde Mignolet voor de vijfde Brugse Gouden Schoen op amper zeven jaar tijd.

LEES OOK: Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

Tol van tweevoudig winnaar

Maar tijdens de meest recente uitreiking betaalde Blauw-Zwart zijn mindere prestaties cash. De hoogst genoteerde Bruggeling in de eindstand werd uiteindelijk Andreas Skov Olsen op een gedeelde 14de plaats met slechts 23 punten, bijna 450 punten minder dan dat winnaar Toby Alderweireld kreeg van de stemgerechtigden.

Tweevoudige laureaat Vanaken deed zelfs nog minder en haalde amper 3 schamele puntjes. Volgens de spelmaker spelen zijn twee eerder overwinningen daarin een rol. "Men kijkt daarom anders naar mijn prestaties – alles wordt blijkbaar normaal. Ik vind nochtans dat ik een goed niveau haal, beter dan vorig seizoen, maar de lat ligt heel hoog om mensen te overtuigen te stemmen op mij", vertelt hij tegenover Het Nieuwsblad.

Nuttige pion

Vanaken sluit niet uit dat hij in de toekomst alsnog een derde Gouden Schoen wint, maar beseft dat dit bijzonder moeilijk zal worden. Een beslissende speler zijn binnen een titelploeg wordt volgens hem de voorwaarde. "Ik besef dat het zo moeilijk wordt om een derde Gouden Schoen te winnen. Dan moet je kampioen spelen en héél beslissend zijn", klinkt het. "Maar naar mijn mening kun je ook impact hebben zonder goals en assists. Ik kom bijvoorbeeld heel vaak helpen bij de opbouw. Dan ben ik minder in de zone van de waarheid, maar ben ik wél nuttig voor de ploeg."

Vanaken zal ooit zijn derde Gouden Schoen winnen ...

Meest recent

Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

55
55
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

70
70
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

253
253
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

112
112
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

69
69
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

125
125
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

188
188
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

342
342
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

112
112
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

264
264
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

80
80
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

338
338
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

280
280
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

178
178
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

434
434
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

384
384
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

99
99
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

855
855
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

217
217
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

369
369
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1351
1351
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

424
424
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

675
675
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

411
411
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

922
922

Meer sportnieuws