Vanaken kent voorwaarde voor zijn derde Gouden Schoen

279 stemmen
Vanaken kent voorwaarde voor zijn derde Gouden Schoen

In de Champions' Play-Offs kruist Club Brugge zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Om mee het verschil te maken wordt opnieuw op Hans Vanaken gerekend. Die is individueel gezien opnieuw bezig aan een degelijk seizoen, toch werd hij niet bij de favorieten gerekend voor de recentste Gouden Schoen.

Na de overwinning van Timmy Simons in 2002, ontbrak Club Brugge jarenlang op de erelijst van de belangrijkste inviduele trofee in het Belgische voetbal. Maar in 2016 kwam daar verandering in. De triomf van José Izquierdo zette zowaar een blauw-zwarte hegemonie in.

Een jaartje later was het immers aan Ruud Vormer om de Gouden Schoen in de lucht te steken. Daarna wist Vanaken zelfs twee keer op rij te winnen. En begin 2023 zorgde Mignolet voor de vijfde Brugse Gouden Schoen op amper zeven jaar tijd.

LEES OOK: Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Tol van tweevoudig winnaar

Maar tijdens de meest recente uitreiking betaalde Blauw-Zwart zijn mindere prestaties cash. De hoogst genoteerde Bruggeling in de eindstand werd uiteindelijk Andreas Skov Olsen op een gedeelde 14de plaats met slechts 23 punten, bijna 450 punten minder dan dat winnaar Toby Alderweireld kreeg van de stemgerechtigden.

Tweevoudige laureaat Vanaken deed zelfs nog minder en haalde amper 3 schamele puntjes. Volgens de spelmaker spelen zijn twee eerder overwinningen daarin een rol. "Men kijkt daarom anders naar mijn prestaties – alles wordt blijkbaar normaal. Ik vind nochtans dat ik een goed niveau haal, beter dan vorig seizoen, maar de lat ligt heel hoog om mensen te overtuigen te stemmen op mij", vertelt hij tegenover Het Nieuwsblad.

Nuttige pion

Vanaken sluit niet uit dat hij in de toekomst alsnog een derde Gouden Schoen wint, maar beseft dat dit bijzonder moeilijk zal worden. Een beslissende speler zijn binnen een titelploeg wordt volgens hem de voorwaarde. "Ik besef dat het zo moeilijk wordt om een derde Gouden Schoen te winnen. Dan moet je kampioen spelen en héél beslissend zijn", klinkt het. "Maar naar mijn mening kun je ook impact hebben zonder goals en assists. Ik kom bijvoorbeeld heel vaak helpen bij de opbouw. Dan ben ik minder in de zone van de waarheid, maar ben ik wél nuttig voor de ploeg."

Vanaken zal ooit zijn derde Gouden Schoen winnen ...

Meest recent

FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

1
1
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

1
1
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

68
68
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

468
468
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

209
209
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

51
51
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

82
82
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

86
86
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

237
237
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

161
161
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

73
73
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

69
69
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

601
601
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

131
131
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1271
1271
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

283
283
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

110
110
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

425
425
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

399
399
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

217
217
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

343
343
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

453
453
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

443
443
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

434
434
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

511
511

Meer sportnieuws