Eindstand GS: grote publiekslieveling, dompers Club en Genk

495 stemmen
Eindstand GS: grote publiekslieveling, dompers Club en Genk

De 70ste editie van de Gouden Schoen heeft dan toch geen verrassingen opgeleverd. Zoals verwacht was het topfavoriet Toby Alderweireld die met de prestigieuze prijs aan de haal ging. De aanvoerder van Antwerp FC haalde het met een verpletterende voorsprong.

Anderhalf jaar geleden werd Alderweireld door de Great Old teruggehaald vanuit Qatar. En dat bleek één van de beste transfers van de voorbije jaren. De verdediger groeide al snel uit tot één van de steunpilaren in de ploeg van coach Mark van Bommel. Niet voor niets kreeg hij vrijwel meteen de aanvoerdersband.

Met Alderweireld als grote leider in de kleedkamer en op het veld, beleefde Antwerp een glorieus 2023. Na het behalen van de beker, werd ook de landstitel gepakt. Nota bene dankzij een historisch doelpunt van de kapitein. Daar kwamen ook de supercup en een Champions League-deelname bovenop.

LEES OOK: Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Riante voorsprong

Logischerwijs werd Alderweireld dan ook al geruime tijd naar voren geschoven als topfavoriet voor de Gouden Schoen. En de stemmen spreken voor zich. In totaal haalde hij 647 punten. Daarmee hield hij een ruime voorsprong over op Union-duo Cameron Puertas (278) en Mohamed Amoura (228).

Voor de 70ste editie had de organisatie overigens een nieuwigheid voorzien. Tijdens de show mochten immers ook supporters mee stemmen. En ook die publieksstemming was overduidelijk. Alderweireld kreeg 178 publieksstemmen, tegenover respectievelijk 31 en 21 voor Puertas en Amoura.

Dompers Club en Genk

In de eindstand vielen echter nog enkele zaken op. KRC Genk-goudhaantje Bilal El Khannouss werd bijvoorbeeld amper 19de met slechts 13 stemmen. Ook de slechte scores van Club Brugge vallen op. Blauw-Zwart dat de voorbije edities van de Gouden Schoen meermaals domineerde, leverde slechts één speler in de top 20. Zo deelt Andreas Skov Olsen de 14de plaats (23 stemmen) met Anders Dreyer (Anderlecht) en Aboubakary Koita (STVV).

El Khannouss moest altijd in de top 15 staan ...

Meest recent

Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

9
9
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

24
24
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

364
364
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

96
96
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

274
274
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

144
144
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

238
238
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

176
176
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1031
1031
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

78
78
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

421
421
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

247
247
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

650
650
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

743
743
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

166
166
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

800
800
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

170
170
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

118
118

Meer sportnieuws