Eindstand GS: grote publiekslieveling, dompers Club en Genk

door
Eindstand GS: grote publiekslieveling, dompers Club en Genk

De 70ste editie van de Gouden Schoen heeft dan toch geen verrassingen opgeleverd. Zoals verwacht was het topfavoriet Toby Alderweireld die met de prestigieuze prijs aan de haal ging. De aanvoerder van Antwerp FC haalde het met een verpletterende voorsprong.

Anderhalf jaar geleden werd Alderweireld door de Great Old teruggehaald vanuit Qatar. En dat bleek één van de beste transfers van de voorbije jaren. De verdediger groeide al snel uit tot één van de steunpilaren in de ploeg van coach Mark van Bommel. Niet voor niets kreeg hij vrijwel meteen de aanvoerdersband.

Met Alderweireld als grote leider in de kleedkamer en op het veld, beleefde Antwerp een glorieus 2023. Na het behalen van de beker, werd ook de landstitel gepakt. Nota bene dankzij een historisch doelpunt van de kapitein. Daar kwamen ook de supercup en een Champions League-deelname bovenop.

LEES OOK: Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Riante voorsprong

Logischerwijs werd Alderweireld dan ook al geruime tijd naar voren geschoven als topfavoriet voor de Gouden Schoen. En de stemmen spreken voor zich. In totaal haalde hij 647 punten. Daarmee hield hij een ruime voorsprong over op Union-duo Cameron Puertas (278) en Mohamed Amoura (228).

Voor de 70ste editie had de organisatie overigens een nieuwigheid voorzien. Tijdens de show mochten immers ook supporters mee stemmen. En ook die publieksstemming was overduidelijk. Alderweireld kreeg 178 publieksstemmen, tegenover respectievelijk 31 en 21 voor Puertas en Amoura.

Dompers Club en Genk

In de eindstand vielen echter nog enkele zaken op. KRC Genk-goudhaantje Bilal El Khannouss werd bijvoorbeeld amper 19de met slechts 13 stemmen. Ook de slechte scores van Club Brugge vallen op. Blauw-Zwart dat de voorbije edities van de Gouden Schoen meermaals domineerde, leverde slechts één speler in de top 20. Zo deelt Andreas Skov Olsen de 14de plaats (23 stemmen) met Anders Dreyer (Anderlecht) en Aboubakary Koita (STVV).

El Khannouss moest altijd in de top 15 staan ...

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

20
20
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

154
154
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

11
11
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

211
211
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

38
38
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

90
90
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

47
47
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

62
62
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

48
48
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

663
663
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

225
225
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

279
279
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

79
79
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

521
521
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

156
156
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1188
1188

Meer sportnieuws