Eindstand GS: grote publiekslieveling, dompers Club en Genk

door
Eindstand GS: grote publiekslieveling, dompers Club en Genk

De 70ste editie van de Gouden Schoen heeft dan toch geen verrassingen opgeleverd. Zoals verwacht was het topfavoriet Toby Alderweireld die met de prestigieuze prijs aan de haal ging. De aanvoerder van Antwerp FC haalde het met een verpletterende voorsprong.

Anderhalf jaar geleden werd Alderweireld door de Great Old teruggehaald vanuit Qatar. En dat bleek één van de beste transfers van de voorbije jaren. De verdediger groeide al snel uit tot één van de steunpilaren in de ploeg van coach Mark van Bommel. Niet voor niets kreeg hij vrijwel meteen de aanvoerdersband.

Met Alderweireld als grote leider in de kleedkamer en op het veld, beleefde Antwerp een glorieus 2023. Na het behalen van de beker, werd ook de landstitel gepakt. Nota bene dankzij een historisch doelpunt van de kapitein. Daar kwamen ook de supercup en een Champions League-deelname bovenop.

LEES OOK: Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Riante voorsprong

Logischerwijs werd Alderweireld dan ook al geruime tijd naar voren geschoven als topfavoriet voor de Gouden Schoen. En de stemmen spreken voor zich. In totaal haalde hij 647 punten. Daarmee hield hij een ruime voorsprong over op Union-duo Cameron Puertas (278) en Mohamed Amoura (228).

Voor de 70ste editie had de organisatie overigens een nieuwigheid voorzien. Tijdens de show mochten immers ook supporters mee stemmen. En ook die publieksstemming was overduidelijk. Alderweireld kreeg 178 publieksstemmen, tegenover respectievelijk 31 en 21 voor Puertas en Amoura.

Dompers Club en Genk

In de eindstand vielen echter nog enkele zaken op. KRC Genk-goudhaantje Bilal El Khannouss werd bijvoorbeeld amper 19de met slechts 13 stemmen. Ook de slechte scores van Club Brugge vallen op. Blauw-Zwart dat de voorbije edities van de Gouden Schoen meermaals domineerde, leverde slechts één speler in de top 20. Zo deelt Andreas Skov Olsen de 14de plaats (23 stemmen) met Anders Dreyer (Anderlecht) en Aboubakary Koita (STVV).

El Khannouss moest altijd in de top 15 staan ...

Meest recent

'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

21
21
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

30
30
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

29
29
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

96
96
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

109
109
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

80
80
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

58
58
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

237
237
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

60
60
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

82
82
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

130
130
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

56
56
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

213
213
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

233
233
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

145
145
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

61
61
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

211
211
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

361
361
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

360
360
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

529
529
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

274
274
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

154
154
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

571
571

Meer sportnieuws