Eindstand GS: grote publiekslieveling, dompers Club en Genk

door
Eindstand GS: grote publiekslieveling, dompers Club en Genk

De 70ste editie van de Gouden Schoen heeft dan toch geen verrassingen opgeleverd. Zoals verwacht was het topfavoriet Toby Alderweireld die met de prestigieuze prijs aan de haal ging. De aanvoerder van Antwerp FC haalde het met een verpletterende voorsprong.

Anderhalf jaar geleden werd Alderweireld door de Great Old teruggehaald vanuit Qatar. En dat bleek één van de beste transfers van de voorbije jaren. De verdediger groeide al snel uit tot één van de steunpilaren in de ploeg van coach Mark van Bommel. Niet voor niets kreeg hij vrijwel meteen de aanvoerdersband.

Met Alderweireld als grote leider in de kleedkamer en op het veld, beleefde Antwerp een glorieus 2023. Na het behalen van de beker, werd ook de landstitel gepakt. Nota bene dankzij een historisch doelpunt van de kapitein. Daar kwamen ook de supercup en een Champions League-deelname bovenop.

LEES OOK: 'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Riante voorsprong

Logischerwijs werd Alderweireld dan ook al geruime tijd naar voren geschoven als topfavoriet voor de Gouden Schoen. En de stemmen spreken voor zich. In totaal haalde hij 647 punten. Daarmee hield hij een ruime voorsprong over op Union-duo Cameron Puertas (278) en Mohamed Amoura (228).

Voor de 70ste editie had de organisatie overigens een nieuwigheid voorzien. Tijdens de show mochten immers ook supporters mee stemmen. En ook die publieksstemming was overduidelijk. Alderweireld kreeg 178 publieksstemmen, tegenover respectievelijk 31 en 21 voor Puertas en Amoura.

Dompers Club en Genk

In de eindstand vielen echter nog enkele zaken op. KRC Genk-goudhaantje Bilal El Khannouss werd bijvoorbeeld amper 19de met slechts 13 stemmen. Ook de slechte scores van Club Brugge vallen op. Blauw-Zwart dat de voorbije edities van de Gouden Schoen meermaals domineerde, leverde slechts één speler in de top 20. Zo deelt Andreas Skov Olsen de 14de plaats (23 stemmen) met Anders Dreyer (Anderlecht) en Aboubakary Koita (STVV).

El Khannouss moest altijd in de top 15 staan ...

Meest recent

Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

3
3
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

27
27
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

12
12
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

23
23
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

299
299
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

54
54
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

70
70
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

218
218
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

194
194
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

345
345
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

157
157
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

41
41
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

142
142
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

193
193
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

149
149
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

244
244
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

227
227
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

201
201
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

47
47
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

297
297
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

359
359
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

198
198
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

216
216

Meer sportnieuws