De ultieme bekroning: Alderweireld wint Gouden Schoen

280 stemmen
De ultieme bekroning: Alderweireld wint Gouden Schoen

De 70ste winnaar van de Gouden Schoen is bekend. Toby Alderweireld, kapitein van landskampioen Antwerp FC, maakte zijn favorietenrol helemaal waar. Bij de dames was het zoals verwacht Tessa Wullaert (Fortuna Sittard) die met de hoofdprijs aan de haal ging.

Nadat hij seizoenen lang had uitgeblonken bij Tottenham Hotspur en een jaartje in Qatar had vertoefd, keerde Alderweireld in de zomer van 2022 terug naar België. Zo ging de verdediger bij Antwerp aan de slag. En zijn transfer bleek al snel een schot in de roos voor de Great Old.

Alderweireld versierde vrijwel meteen een basisplaats en werd ook aangeduid als aanvoerder. In die hoedanigheid leidde hij zijn ploeg naar de supercup, beker én landstitel. Hij scoorde zelfs het historische doelpunt dat de titelstrijd besliste.

LEES OOK: Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Union op podium

De kampioenenmaker werd dan ook al maandenlang naar voren geschoven als de grote favoriet voor de Gouden Schoen. En die favorietenrol wist hij donderdag dus op overtuigende wijze te verzilveren. In totaal scoorde hij liefst 647 punten.

Alderweireld haalde het uiteindelijk voor twee spelers van Union. Cameron Puertas en Mohamed Amoura maakten het podium immers compleet. Op zich ook al een knappe prestatie vermits beide spelers bijna al hun punten in de tweede stemronde haalden.

Wullaert recordhoudster

Ook bij de dames werd opnieuw een Gouden Schoen uitgedeeld. Dit keer volgens dezelfde stemformule als bij de mannen. En ook hier haalde de favoriete het. Wullaert, vorig jaar nog diep teleurgesteld toen ze werd afgetroefd door Nicky Evrard, pakte de trofee voor de vierde keer in haar carrière.

Daarmee is Wullaert meteen de absolute recordhoudster. De spits van Fortuna Sittard haalde het met ruime voorsprong voor collega-Red Flames Janice Cayman (Leicester City) en de beloftevolle Marie Detruyer (OH Leuven).

🚀

Alderweireld is een verdiende winnaar ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

32
32
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

25
25
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

77
77
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

73
73
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

80
80
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

63
63
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

506
506
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

469
469
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

864
864
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

374
374
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

179
179
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

706
706
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws