De ultieme bekroning: Alderweireld wint Gouden Schoen

door
De ultieme bekroning: Alderweireld wint Gouden Schoen

De 70ste winnaar van de Gouden Schoen is bekend. Toby Alderweireld, kapitein van landskampioen Antwerp FC, maakte zijn favorietenrol helemaal waar. Bij de dames was het zoals verwacht Tessa Wullaert (Fortuna Sittard) die met de hoofdprijs aan de haal ging.

Nadat hij seizoenen lang had uitgeblonken bij Tottenham Hotspur en een jaartje in Qatar had vertoefd, keerde Alderweireld in de zomer van 2022 terug naar België. Zo ging de verdediger bij Antwerp aan de slag. En zijn transfer bleek al snel een schot in de roos voor de Great Old.

Alderweireld versierde vrijwel meteen een basisplaats en werd ook aangeduid als aanvoerder. In die hoedanigheid leidde hij zijn ploeg naar de supercup, beker én landstitel. Hij scoorde zelfs het historische doelpunt dat de titelstrijd besliste.

LEES OOK: Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Union op podium

De kampioenenmaker werd dan ook al maandenlang naar voren geschoven als de grote favoriet voor de Gouden Schoen. En die favorietenrol wist hij donderdag dus op overtuigende wijze te verzilveren. In totaal scoorde hij liefst 647 punten.

Alderweireld haalde het uiteindelijk voor twee spelers van Union. Cameron Puertas en Mohamed Amoura maakten het podium immers compleet. Op zich ook al een knappe prestatie vermits beide spelers bijna al hun punten in de tweede stemronde haalden.

Wullaert recordhoudster

Ook bij de dames werd opnieuw een Gouden Schoen uitgedeeld. Dit keer volgens dezelfde stemformule als bij de mannen. En ook hier haalde de favoriete het. Wullaert, vorig jaar nog diep teleurgesteld toen ze werd afgetroefd door Nicky Evrard, pakte de trofee voor de vierde keer in haar carrière.

Daarmee is Wullaert meteen de absolute recordhoudster. De spits van Fortuna Sittard haalde het met ruime voorsprong voor collega-Red Flames Janice Cayman (Leicester City) en de beloftevolle Marie Detruyer (OH Leuven).

Alderweireld is een verdiende winnaar ...

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

19
19
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

144
144
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

204
204
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

36
36
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

87
87
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

44
44
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

59
59
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

47
47
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

643
643
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

222
222
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

278
278
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

77
77
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

505
505
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

108
108
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

149
149
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1174
1174

Meer sportnieuws