'Genk heeft volgende miljoenentransfer al in handen'

door
'Genk heeft volgende miljoenentransfer al in handen'

KRC Genk heeft een belabberd seizoen achter de rug maar heeft zich op het juiste moment herpakt. Na een perfecte start in de Champions' Play-Offs, lijkt Racing zelfs weer een prominente rol te gaan spelen in de titelstrijd. Een aantal spelers haalt dan ook een hoog niveau.

In aanloop naar de PO's stonden behoorlijk wat vraagtekens achter Genk. Racing heeft immers een erg matig seizoen achter de rug en kon zich slechts op het nippertje voor de belangrijkste nacompetitie plaatsen, om maar te zwijgen over de salonremise in Westerlo.

Bovendien moest Vrancken het doen zonder verschillende (basis)pionnen. Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Bryan Heynen en Yira Sor waren om uiteenlopende redenen niet beschikbaar in de eerste match. De trainer besloot dan ook om het over een andere boeg te gooien met zijn veldbezetting.

LEES OOK: Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

IJzersterke Galarza

Zo koos hij voor drie centrale verdedigers en hoge vleugelbacks die een volledige flank voor hun rekening nemen. Die noodoplossing blijkt nu een zegen. Genk komt immers veel stabieler voor de dag en kan nu wél een resultaat vasthouden. Voorin floreren dan weer jongens als Bilal El Khannouss en Anouar Aït El Hadj.

Maar ook de middenvelders doen het goed in de nieuwe formatie, ondanks de afwezigheid van Heynen. Matias Galarza bijvoorbeeld, maakt al een tijdje indruk. De Argentijn kende een moeizame inloopperiode bij Racing. Maar in de voorbije maanden is hij uitgegroeid tot één van de krijgers in het elftal van Vrancken.

Toekomstige toptransfer

Galarza koppelt dan ook zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Een profiel dus dat verschillende buitenlandse clubs aanspreekt. Podcaster en JPL-watcher Evert Winkelmans voorspelt dan ook een mooie transfer voor hem. "Ik ben lid van de Galarza-fanclub, hij is zo'n leuke voetballer. Hij heeft echt iets. Ik denk dat hij de volgende is die wel eens voor veel geld kan vertrekken", klonk het bij Barotelli.

Als Heynen weer fit is, moet Galarza sowieso blijven staan ...

Meest recent

Crisis bij Zulte Waregem: Sven Vandenbroeck ontslagen

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

63
63
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

19
19
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

32
32
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

88
88
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

328
328
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

224
224
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

141
141
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

289
289
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

227
227
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

221
221
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

239
239
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

510
510
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

154
154
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

112
112
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

60
60
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

53
53
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

161
161
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

122
122
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

65
65
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

90
90
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

399
399
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

137
137
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

589
589
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

652
652

Meer sportnieuws