'Genk heeft volgende miljoenentransfer al in handen'

434 stemmen
'Genk heeft volgende miljoenentransfer al in handen'

KRC Genk heeft een belabberd seizoen achter de rug maar heeft zich op het juiste moment herpakt. Na een perfecte start in de Champions' Play-Offs, lijkt Racing zelfs weer een prominente rol te gaan spelen in de titelstrijd. Een aantal spelers haalt dan ook een hoog niveau.

In aanloop naar de PO's stonden behoorlijk wat vraagtekens achter Genk. Racing heeft immers een erg matig seizoen achter de rug en kon zich slechts op het nippertje voor de belangrijkste nacompetitie plaatsen, om maar te zwijgen over de salonremise in Westerlo.

Bovendien moest Vrancken het doen zonder verschillende (basis)pionnen. Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Bryan Heynen en Yira Sor waren om uiteenlopende redenen niet beschikbaar in de eerste match. De trainer besloot dan ook om het over een andere boeg te gooien met zijn veldbezetting.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

IJzersterke Galarza

Zo koos hij voor drie centrale verdedigers en hoge vleugelbacks die een volledige flank voor hun rekening nemen. Die noodoplossing blijkt nu een zegen. Genk komt immers veel stabieler voor de dag en kan nu wél een resultaat vasthouden. Voorin floreren dan weer jongens als Bilal El Khannouss en Anouar Aït El Hadj.

Maar ook de middenvelders doen het goed in de nieuwe formatie, ondanks de afwezigheid van Heynen. Matias Galarza bijvoorbeeld, maakt al een tijdje indruk. De Argentijn kende een moeizame inloopperiode bij Racing. Maar in de voorbije maanden is hij uitgegroeid tot één van de krijgers in het elftal van Vrancken.

Toekomstige toptransfer

Galarza koppelt dan ook zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Een profiel dus dat verschillende buitenlandse clubs aanspreekt. Podcaster en JPL-watcher Evert Winkelmans voorspelt dan ook een mooie transfer voor hem. "Ik ben lid van de Galarza-fanclub, hij is zo'n leuke voetballer. Hij heeft echt iets. Ik denk dat hij de volgende is die wel eens voor veel geld kan vertrekken", klonk het bij Barotelli.

Als Heynen weer fit is, moet Galarza sowieso blijven staan ...

Meest recent

'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

12
12
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

150
150
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

41
41
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

170
170
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

264
264
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

946
946
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

408
408
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

136
136
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

178
178
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

667
667
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

461
461
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

254
254
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

109
109
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

184
184
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

73
73
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

59
59
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

80
80
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

83
83
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

137
137
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

458
458
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

107
107
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

167
167
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

109
109

Meer sportnieuws