'Genk heeft volgende miljoenentransfer al in handen'

door
'Genk heeft volgende miljoenentransfer al in handen'

KRC Genk heeft een belabberd seizoen achter de rug maar heeft zich op het juiste moment herpakt. Na een perfecte start in de Champions' Play-Offs, lijkt Racing zelfs weer een prominente rol te gaan spelen in de titelstrijd. Een aantal spelers haalt dan ook een hoog niveau.

In aanloop naar de PO's stonden behoorlijk wat vraagtekens achter Genk. Racing heeft immers een erg matig seizoen achter de rug en kon zich slechts op het nippertje voor de belangrijkste nacompetitie plaatsen, om maar te zwijgen over de salonremise in Westerlo.

Bovendien moest Vrancken het doen zonder verschillende (basis)pionnen. Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Bryan Heynen en Yira Sor waren om uiteenlopende redenen niet beschikbaar in de eerste match. De trainer besloot dan ook om het over een andere boeg te gooien met zijn veldbezetting.

LEES OOK: Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

IJzersterke Galarza

Zo koos hij voor drie centrale verdedigers en hoge vleugelbacks die een volledige flank voor hun rekening nemen. Die noodoplossing blijkt nu een zegen. Genk komt immers veel stabieler voor de dag en kan nu wél een resultaat vasthouden. Voorin floreren dan weer jongens als Bilal El Khannouss en Anouar Aït El Hadj.

Maar ook de middenvelders doen het goed in de nieuwe formatie, ondanks de afwezigheid van Heynen. Matias Galarza bijvoorbeeld, maakt al een tijdje indruk. De Argentijn kende een moeizame inloopperiode bij Racing. Maar in de voorbije maanden is hij uitgegroeid tot één van de krijgers in het elftal van Vrancken.

Toekomstige toptransfer

Galarza koppelt dan ook zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Een profiel dus dat verschillende buitenlandse clubs aanspreekt. Podcaster en JPL-watcher Evert Winkelmans voorspelt dan ook een mooie transfer voor hem. "Ik ben lid van de Galarza-fanclub, hij is zo'n leuke voetballer. Hij heeft echt iets. Ik denk dat hij de volgende is die wel eens voor veel geld kan vertrekken", klonk het bij Barotelli.

Als Heynen weer fit is, moet Galarza sowieso blijven staan ...

Meest recent

Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

5
5
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

267
267
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

66
66
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

216
216
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

114
114
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

19
19
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

149
149
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

435
435
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

280
280
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

139
139
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

103
103
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

62
62
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

162
162
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

424
424
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

153
153
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

98
98
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

643
643
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

555
555
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

603
603
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

278
278
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

189
189
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

189
189
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

517
517
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

402
402

Meer sportnieuws