'Nieuwe middenvelder onderweg: Anderlecht klopt aan in Ligue 1'

door
'Nieuwe middenvelder onderweg: Anderlecht klopt aan in Ligue 1'

Coach Brian Riemer stoomt zijn troepen bij Anderlecht momenteel klaar voor de titelclash tegen Union SG. Ondertussen is zijn landgenoot en sportieve baas Jesper Fredberg al druk in de weer met de voorbereidingen op de komende transferperiode. Het belooft immers weer een drukke zomer te worden voor de CEO Sports.

Officieel gezien is Anderlecht nog niet zeker van Europees voetbal voor volgend seizoen, dat kan enkel Union SG zeggen als winnaar van de reguliere competitie. Maar Paars-Wit staat er als nummer twee in het klassement wel erg goed voor. Zeker als Union straks de beker wint en de Europese tickets nog wat opschuiven.

LEES OOK: Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Versterking in de breedte

Behoudens een zware inzinking in de Play-Offs maakt de recordkampioen komend seizoen dus zijn rentree op het Europese toneel. En uiteraard wil RSCA zich dan ook meteen laten zien. Door het nieuwe format van de UEFA-competities zal dat ook nog meer wedstrijden opleveren.

De selectie moet dus kwalitatief sterk genoeg zijn én voldoende breed zijn. Extra versterking is dus welgekomen, zeker omdat ook enkele vertrekkende spelers vervangen moeten worden. En daarvoor zou RSCA onder meer richting de Franse Ligue 1 lonken.

Goudhaantje Monaco

Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt bij 'Wait&See' namelijk dat Paars-Wit een oogje heeft laten vallen op Mamadou Coulibaly. Deze 19-jarige box-to-box-middenvelder speelt momenteel voor AS Monaco, waar hij ook een groot deel van zijn opleiding afwerkte. Ook is hij een Frans jeugd-international. Zo speelde hij met de U20 van Les Bleus al op het gerenommeerde toernooi van Toulon.

Bij de Monegasken gaat Coulibaly echter zijn laatste contractjaar in en daar wil Anderlecht dus van profiteren. De Brusselaars zouden inmiddels officieel navraag hebben gedaan achter de transfervoorwaarden. Maar ze zullen zich moeten haasten, zo trekken ook verschillende Franse clubs aan zijn mouw.

In welke linie kan Anderlecht momenteel het meeste extra kwaliteit gebruiken?

Meest recent

KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

48
48
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

31
31
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

40
40
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

77
77
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

170
170
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

46
46
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

59
59
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

487
487
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

156
156
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

234
234
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

292
292
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

40
40
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

130
130
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

51
51
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

549
549
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

159
159
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

271
271
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

367
367
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

271
271
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

193
193
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

102
102
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

74
74
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

114
114
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

492
492

Meer sportnieuws