KRC Genk kruist de vingers: sterkhouder onder scan

door
KRC Genk kruist de vingers: sterkhouder onder scan

KRC Genk is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en veroverde maandagavond de scalp van Union SG. Die goede prestaties vraagt voor een bevestiging komend weekend tegen Antwerp FC. Maar coach Wouter Vrancken dreigt dan een sterkhouder te missen.

In aanloop naar de PO's stonden behoorlijk wat vraagtekens achter Genk. Racing heeft immers een erg matig seizoen achter de rug en kon zich slechts op het nippertje voor de belangrijkste nacompetitie plaatsen, om maar te zwijgen over de salonremise in Westerlo.

Bovendien moest Vrancken het doen zonder verschillende pionnen. Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Bryan Heynen en Yira Sor waren er om uiteenlopende redenen niet bij. De trainer besloot dan ook om het over een andere boeg te gooien met zijn veldbezetting.

LEES OOK: Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

Cuesta valt uit

Zo startte hij tegen Union met drie centrale verdedigers en hoge vleugelbacks die een volledige flank voor hun rekening namen. Die formatie bleek een goede zaak voor verschillende spelers. Met name in de eerste helft liet Genk een sterke indruk achter.

Of dat experiment komend weekend ook een vervolg krijgt, valt af te wachten. Zo dreigt Vrancken het zonder één van zijn belangrijke krachten achterin te moeten doen. Carlos Cuesta viel tegen Union immers geblesseerd uit en staat mogelijk een tijdje aan de kant.

Probleem aan enkel

Bij Het Belang van Limburg weet men alvast dat Cuesta inmiddels een MRI-scan liet nemen van zijn gehavende enkel. Daarvan wordt woensdag het resultaat verwacht. Genk hoopt alvast dat de schade meevalt want veel alternatieven zijn er niet centraal achterin, zeker niet voor een driemansdefensie. Ondertussen blijft het onduidelijk wanneer Heynen zijn rentree kan maken. De aanvoerder sukkelt met een letsel aan de buikspieren.

Genk moet met een driemansdefensie blijven spelen ...

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

6
6
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

33
33
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

24
24
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

66
66
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

192
192
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

164
164
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

183
183
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

440
440
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

344
344
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

246
246
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

373
373
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

97
97
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

79
79
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

50
50
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

154
154
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

52
52
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

96
96
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

72
72
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

81
81
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

49
49
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

112
112
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

247
247
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

47
47
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

320
320

Meer sportnieuws