KRC Genk kruist de vingers: sterkhouder onder scan

door
KRC Genk kruist de vingers: sterkhouder onder scan

KRC Genk is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en veroverde maandagavond de scalp van Union SG. Die goede prestaties vraagt voor een bevestiging komend weekend tegen Antwerp FC. Maar coach Wouter Vrancken dreigt dan een sterkhouder te missen.

In aanloop naar de PO's stonden behoorlijk wat vraagtekens achter Genk. Racing heeft immers een erg matig seizoen achter de rug en kon zich slechts op het nippertje voor de belangrijkste nacompetitie plaatsen, om maar te zwijgen over de salonremise in Westerlo.

Bovendien moest Vrancken het doen zonder verschillende pionnen. Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Bryan Heynen en Yira Sor waren er om uiteenlopende redenen niet bij. De trainer besloot dan ook om het over een andere boeg te gooien met zijn veldbezetting.

LEES OOK: 'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

Cuesta valt uit

Zo startte hij tegen Union met drie centrale verdedigers en hoge vleugelbacks die een volledige flank voor hun rekening namen. Die formatie bleek een goede zaak voor verschillende spelers. Met name in de eerste helft liet Genk een sterke indruk achter.

Of dat experiment komend weekend ook een vervolg krijgt, valt af te wachten. Zo dreigt Vrancken het zonder één van zijn belangrijke krachten achterin te moeten doen. Carlos Cuesta viel tegen Union immers geblesseerd uit en staat mogelijk een tijdje aan de kant.

Probleem aan enkel

Bij Het Belang van Limburg weet men alvast dat Cuesta inmiddels een MRI-scan liet nemen van zijn gehavende enkel. Daarvan wordt woensdag het resultaat verwacht. Genk hoopt alvast dat de schade meevalt want veel alternatieven zijn er niet centraal achterin, zeker niet voor een driemansdefensie. Ondertussen blijft het onduidelijk wanneer Heynen zijn rentree kan maken. De aanvoerder sukkelt met een letsel aan de buikspieren.

Genk moet met een driemansdefensie blijven spelen ...

Meest recent

'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

24
24
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

67
67
Hein confronteert Verhaeghe: "Zou dat zwak vinden als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

216
216
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

341
341
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

242
242
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

47
47
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

225
225
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

195
195
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

252
252
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

266
266
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

142
142
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

470
470
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

616
616
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

436
436
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

222
222
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

110
110
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

643
643
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

362
362
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

378
378
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

431
431
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

243
243
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

183
183
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

395
395
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

839
839
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

302
302

Meer sportnieuws