Ontdekking bij KRC Genk: nieuwe 'gouden driehoek'

715 stemmen
Ontdekking bij KRC Genk: nieuwe 'gouden driehoek'

KRC Genk is op puike wijze begonnen aan de Champions' Play-Offs. De Limburgers pakten maandagavond op eigen veld immers de scalp van leider Union SG: 1-0. En dat terwijl coach Wouter Vrancken een compleet nieuwe veldbezetting tussen de lijnen bracht.

In aanloop naar de PO's stonden behoorlijk wat vraagtekens achter Genk. Racing heeft immers een erg matig seizoen achter de rug en kon zich slechts op het nippertje voor de belangrijkste nacompetitie plaatsen, om maar te zwijgen over de salonremise in Westerlo. Bovendien had Vrancken de nodige personele problemen.

Vooral de aanvalslinie was behoorlijk gehavend. Joseph Paintsil vertrok zoals geweten naar Los Angeles, blessures maakten dan weer een einde aan het seizoen van Luca Oyen en Yira Sor. Daar bovenop was Christopher Bonsu Baah ook nog eens geschorst. En dus gooide Vrancken het over een andere boeg.

LEES OOK: Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

Marokkaanse connectie

Zo startte hij tegen Union met drie centrale verdedigers en hoge vleugelbacks die een volledige flank voor hun rekening namen. Die formatie bleek een goede zaak voor verschillende spelers. Met name de 'Marokkaanse driehoek' met Bilal El Khannouss, Anouar Aït El Hadj en Zakaria El Ouahdi bleek een enorme troef.

Die laatste voelt zich bijvoorbeeld veel beter in zijn sas als echte wingback. "Hij blonk in de eerste helft uit in high intensity runs. 1.000 sprintmeters en dat in volle ramadan. Straf", analyseerde Het Laatste Nieuws. Aït El Hadj haalt de laatste matchen dan weer zijn beste niveau tot dusver in Genkse loondienst.

Draaischijf El Khannouss

En ook El Khannouss was weer op de afspraak. Met zomermercato in zicht is de Marokkaanse international weer dé bepalende figuur bij Racing. "Hij was uitstekend, zoals we hem vorig seizoen veel vaker hebben gezien", stelde analist Stef Wijnants bij Het Belang van Limburg. "El Khannous was outstanding aan de bal en werkte zich ook nog eens te pletter. Ook de wisselwerking mat Anouar El Hadj was goed", aldus Peter Vandenbempt tegenover Sporza.

Dit Genk gaat nog meedoen voor de tweede plaats ...

Meest recent

'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

1
1
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

21
21
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

27
27
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

197
197
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

42
42
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

28
28
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

408
408
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

485
485
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

68
68
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

142
142
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

16
16
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

259
259
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

161
161
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

96
96
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

153
153
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

314
314
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

274
274
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

112
112
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

438
438
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

743
743
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

136
136
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

340
340
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

173
173
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

90
90

Meer sportnieuws