Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe: "Je voelt hoe dat leeft"

383 stemmen
Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe:

De eerste speeldag in de Champions' Play-Offs heeft het titeldebat meteen een pak spannender gemaakt. Leider Union SG ging maandagavond immers direct onderuit op KRC Genk. RSC Anderlecht won zijn wedstrijd wél, waardoor het momentum bij de achtervolger ligt.

Voor de Unionisten werd de start van de nacompetitie meteen een klein drama. Na een relatief tegenvallende wedstrijd verloor de ploeg van coach Alexander Blessin maandagavond met 1-0 op het veld van KRC Genk. Als klap op de vuurpijl speelden ze ook nog eens sterkhouder Christian Burgess kwijt met een domme rode kaart.

Eerste achtervolger Anderlecht daarentegen, deed twee dagen eerder wel wat het moest doen. Op eigen veld haalde de recordkampioen het uiteindelijk met 1-0 van titelverdediger Antwerp FC. Daar was wel een behoorlijke portie meeval bij betrokken, maar niemand in het paars-witte kamp die daarom maalde. 

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Momentum voor RSCA

In het klassement is het verschil na één wedstrijd dan ook miniem. De twee Brusselse ploegen tellen nu elk 35 punten, al heeft Union virtueel nog een half puntje meer door de afronding bij de puntenhalvering. Ondertussen liep Paars-Wit ook acht punten uit op de andere achtervolgers.

En zo lijkt RSCA het laken naar zich toe trekken. "Anderlecht zit meer in de positieve flow. Daar zit het wat meer mee, zoals met die rode kaart voor Wijndal", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Je voelt hoe dat leeft bij Anderlecht. Ze sturen en motiveren elkaar en proberen in die flow te blijven, terwijl Union die negatieve spiraal moet zien te keren."

Geen verstoppertje

Uiteraard kan er in de komende negen speeldagen nog heel wat gebeuren. Komend week staat Paars-Wit bijvoorbeeld voor de immer geladen match tegen Club Brugge, terwijl Union het thuis opneemt tegen Cercle Brugge. Maar Philippe Albert vindt wel Dat Anderlecht zich niet meer kan verstoppen. "Ze moeten nu vol voor de titel gaan, een ander discours mogen ze niet hebben. Zeven jaar zonder trofee zou een mislukking zijn, ook al was het seizoen bevredigend", aldus de ex-Rode Duivel bij SudPresse.

Anderlecht is momenteel de grootste titelkandidaat ...

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

57
57
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

93
93
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

18
18
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

363
363
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

220
220
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

398
398
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

475
475
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

126
126
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

676
676
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

261
261
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

515
515
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

243
243
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

296
296
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

152
152
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

483
483
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

452
452
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

91
91
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

60
60
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

65
65
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

857
857
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

372
372
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

572
572
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

186
186
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

163
163
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

867
867

Meer sportnieuws