Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe: "Je voelt hoe dat leeft"

door
Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe:

De eerste speeldag in de Champions' Play-Offs heeft het titeldebat meteen een pak spannender gemaakt. Leider Union SG ging maandagavond immers direct onderuit op KRC Genk. RSC Anderlecht won zijn wedstrijd wél, waardoor het momentum bij de achtervolger ligt.

Voor de Unionisten werd de start van de nacompetitie meteen een klein drama. Na een relatief tegenvallende wedstrijd verloor de ploeg van coach Alexander Blessin maandagavond met 1-0 op het veld van KRC Genk. Als klap op de vuurpijl speelden ze ook nog eens sterkhouder Christian Burgess kwijt met een domme rode kaart.

Eerste achtervolger Anderlecht daarentegen, deed twee dagen eerder wel wat het moest doen. Op eigen veld haalde de recordkampioen het uiteindelijk met 1-0 van titelverdediger Antwerp FC. Daar was wel een behoorlijke portie meeval bij betrokken, maar niemand in het paars-witte kamp die daarom maalde. 

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Momentum voor RSCA

In het klassement is het verschil na één wedstrijd dan ook miniem. De twee Brusselse ploegen tellen nu elk 35 punten, al heeft Union virtueel nog een half puntje meer door de afronding bij de puntenhalvering. Ondertussen liep Paars-Wit ook acht punten uit op de andere achtervolgers.

En zo lijkt RSCA het laken naar zich toe trekken. "Anderlecht zit meer in de positieve flow. Daar zit het wat meer mee, zoals met die rode kaart voor Wijndal", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Je voelt hoe dat leeft bij Anderlecht. Ze sturen en motiveren elkaar en proberen in die flow te blijven, terwijl Union die negatieve spiraal moet zien te keren."

Geen verstoppertje

Uiteraard kan er in de komende negen speeldagen nog heel wat gebeuren. Komend week staat Paars-Wit bijvoorbeeld voor de immer geladen match tegen Club Brugge, terwijl Union het thuis opneemt tegen Cercle Brugge. Maar Philippe Albert vindt wel Dat Anderlecht zich niet meer kan verstoppen. "Ze moeten nu vol voor de titel gaan, een ander discours mogen ze niet hebben. Zeven jaar zonder trofee zou een mislukking zijn, ook al was het seizoen bevredigend", aldus de ex-Rode Duivel bij SudPresse.

Anderlecht is momenteel de grootste titelkandidaat ...

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

75
75
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

65
65
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

474
474
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

75
75
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

139
139
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

251
251
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

563
563
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

358
358
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

422
422
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

491
491
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

256
256
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1229
1229
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

358
358
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

374
374
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

142
142
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

192
192
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

848
848
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

526
526
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

125
125
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

581
581

Meer sportnieuws