Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe: "Je voelt hoe dat leeft"

door stemmen
Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe:

De eerste speeldag in de Champions' Play-Offs heeft het titeldebat meteen een pak spannender gemaakt. Leider Union SG ging maandagavond immers direct onderuit op KRC Genk. RSC Anderlecht won zijn wedstrijd wél, waardoor het momentum bij de achtervolger ligt.

Voor de Unionisten werd de start van de nacompetitie meteen een klein drama. Na een relatief tegenvallende wedstrijd verloor de ploeg van coach Alexander Blessin maandagavond met 1-0 op het veld van KRC Genk. Als klap op de vuurpijl speelden ze ook nog eens sterkhouder Christian Burgess kwijt met een domme rode kaart.

Eerste achtervolger Anderlecht daarentegen, deed twee dagen eerder wel wat het moest doen. Op eigen veld haalde de recordkampioen het uiteindelijk met 1-0 van titelverdediger Antwerp FC. Daar was wel een behoorlijke portie meeval bij betrokken, maar niemand in het paars-witte kamp die daarom maalde. 

LEES OOK: Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Momentum voor RSCA

In het klassement is het verschil na één wedstrijd dan ook miniem. De twee Brusselse ploegen tellen nu elk 35 punten, al heeft Union virtueel nog een half puntje meer door de afronding bij de puntenhalvering. Ondertussen liep Paars-Wit ook acht punten uit op de andere achtervolgers.

En zo lijkt RSCA het laken naar zich toe trekken. "Anderlecht zit meer in de positieve flow. Daar zit het wat meer mee, zoals met die rode kaart voor Wijndal", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Je voelt hoe dat leeft bij Anderlecht. Ze sturen en motiveren elkaar en proberen in die flow te blijven, terwijl Union die negatieve spiraal moet zien te keren."

Geen verstoppertje

Uiteraard kan er in de komende negen speeldagen nog heel wat gebeuren. Komend week staat Paars-Wit bijvoorbeeld voor de immer geladen match tegen Club Brugge, terwijl Union het thuis opneemt tegen Cercle Brugge. Maar Philippe Albert vindt wel Dat Anderlecht zich niet meer kan verstoppen. "Ze moeten nu vol voor de titel gaan, een ander discours mogen ze niet hebben. Zeven jaar zonder trofee zou een mislukking zijn, ook al was het seizoen bevredigend", aldus de ex-Rode Duivel bij SudPresse.

Anderlecht is momenteel de grootste titelkandidaat ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

13
13
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

21
21
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

53
53
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

43
43
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

136
136
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

163
163
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

125
125
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

119
119
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

459
459
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

669
669
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

397
397
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

202
202
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

120
120
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

205
205
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

408
408
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

294
294
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

435
435
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

294
294
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws