Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe: "Je voelt hoe dat leeft"

door
Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe:

De eerste speeldag in de Champions' Play-Offs heeft het titeldebat meteen een pak spannender gemaakt. Leider Union SG ging maandagavond immers direct onderuit op KRC Genk. RSC Anderlecht won zijn wedstrijd wél, waardoor het momentum bij de achtervolger ligt.

Voor de Unionisten werd de start van de nacompetitie meteen een klein drama. Na een relatief tegenvallende wedstrijd verloor de ploeg van coach Alexander Blessin maandagavond met 1-0 op het veld van KRC Genk. Als klap op de vuurpijl speelden ze ook nog eens sterkhouder Christian Burgess kwijt met een domme rode kaart.

Eerste achtervolger Anderlecht daarentegen, deed twee dagen eerder wel wat het moest doen. Op eigen veld haalde de recordkampioen het uiteindelijk met 1-0 van titelverdediger Antwerp FC. Daar was wel een behoorlijke portie meeval bij betrokken, maar niemand in het paars-witte kamp die daarom maalde. 

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Momentum voor RSCA

In het klassement is het verschil na één wedstrijd dan ook miniem. De twee Brusselse ploegen tellen nu elk 35 punten, al heeft Union virtueel nog een half puntje meer door de afronding bij de puntenhalvering. Ondertussen liep Paars-Wit ook acht punten uit op de andere achtervolgers.

En zo lijkt RSCA het laken naar zich toe trekken. "Anderlecht zit meer in de positieve flow. Daar zit het wat meer mee, zoals met die rode kaart voor Wijndal", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Je voelt hoe dat leeft bij Anderlecht. Ze sturen en motiveren elkaar en proberen in die flow te blijven, terwijl Union die negatieve spiraal moet zien te keren."

Geen verstoppertje

Uiteraard kan er in de komende negen speeldagen nog heel wat gebeuren. Komend week staat Paars-Wit bijvoorbeeld voor de immer geladen match tegen Club Brugge, terwijl Union het thuis opneemt tegen Cercle Brugge. Maar Philippe Albert vindt wel Dat Anderlecht zich niet meer kan verstoppen. "Ze moeten nu vol voor de titel gaan, een ander discours mogen ze niet hebben. Zeven jaar zonder trofee zou een mislukking zijn, ook al was het seizoen bevredigend", aldus de ex-Rode Duivel bij SudPresse.

Anderlecht is momenteel de grootste titelkandidaat ...

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

10
10
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

18
18
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

22
22
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

44
44
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

40
40
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

181
181
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

44
44
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

205
205
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

89
89
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

63
63
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

325
325
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

136
136
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

363
363
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

469
469
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

304
304
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

119
119
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

189
189
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

317
317
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

310
310
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

279
279
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

136
136
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

899
899
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

470
470

Meer sportnieuws