Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe: "Je voelt hoe dat leeft"

383 stemmen
Anderlecht trekt titelstrijd naar zich toe:

De eerste speeldag in de Champions' Play-Offs heeft het titeldebat meteen een pak spannender gemaakt. Leider Union SG ging maandagavond immers direct onderuit op KRC Genk. RSC Anderlecht won zijn wedstrijd wél, waardoor het momentum bij de achtervolger ligt.

Voor de Unionisten werd de start van de nacompetitie meteen een klein drama. Na een relatief tegenvallende wedstrijd verloor de ploeg van coach Alexander Blessin maandagavond met 1-0 op het veld van KRC Genk. Als klap op de vuurpijl speelden ze ook nog eens sterkhouder Christian Burgess kwijt met een domme rode kaart.

Eerste achtervolger Anderlecht daarentegen, deed twee dagen eerder wel wat het moest doen. Op eigen veld haalde de recordkampioen het uiteindelijk met 1-0 van titelverdediger Antwerp FC. Daar was wel een behoorlijke portie meeval bij betrokken, maar niemand in het paars-witte kamp die daarom maalde. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Momentum voor RSCA

In het klassement is het verschil na één wedstrijd dan ook miniem. De twee Brusselse ploegen tellen nu elk 35 punten, al heeft Union virtueel nog een half puntje meer door de afronding bij de puntenhalvering. Ondertussen liep Paars-Wit ook acht punten uit op de andere achtervolgers.

En zo lijkt RSCA het laken naar zich toe trekken. "Anderlecht zit meer in de positieve flow. Daar zit het wat meer mee, zoals met die rode kaart voor Wijndal", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Je voelt hoe dat leeft bij Anderlecht. Ze sturen en motiveren elkaar en proberen in die flow te blijven, terwijl Union die negatieve spiraal moet zien te keren."

Geen verstoppertje

Uiteraard kan er in de komende negen speeldagen nog heel wat gebeuren. Komend week staat Paars-Wit bijvoorbeeld voor de immer geladen match tegen Club Brugge, terwijl Union het thuis opneemt tegen Cercle Brugge. Maar Philippe Albert vindt wel Dat Anderlecht zich niet meer kan verstoppen. "Ze moeten nu vol voor de titel gaan, een ander discours mogen ze niet hebben. Zeven jaar zonder trofee zou een mislukking zijn, ook al was het seizoen bevredigend", aldus de ex-Rode Duivel bij SudPresse.

Anderlecht is momenteel de grootste titelkandidaat ...

Meest recent

'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

36
36
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

67
67
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

40
40
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

83
83
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

41
41
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

306
306
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

78
78
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

253
253
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

283
283
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

805
805
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

127
127
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

556
556
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

175
175
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

177
177
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

312
312
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

98
98
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

499
499
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

199
199
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

291
291
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

157
157
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

214
214
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

1076
1076
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1270
1270

Meer sportnieuws