Simons velt helder verdict na bizarre rode kaart Burgess

door
Simons velt helder verdict na bizarre rode kaart Burgess

De Champions' Play-Offs zijn behoorlijk rampzalig van start gegaan voor Union SG. Nadat achtervolger Anderlecht zaterdag de volle buit had gepakt, ging de leider zelf onderuit op het veld van KRC Genk. Als klap op de vuurpijl pakte Christian Burgess ook nog eens een rode kaart.

Union stond bij zijn eerste match in de PO's meteen onder behoorlijke druk. Door de puntenhalvering was de voorsprong op Anderlecht al tot een minimum herleid en zaterdag pakte de paars-witte stadsrivaal ook nog eens de zege tegen Antwerp. In de Cegeka Arena moest dus minstens een punt veroverd worden.

Maar in de eerste helft liep het al meteen fout voor de winnaar van de reguliere competitie. Doelman Anthony Moris verkeek zich immers op een lange bal en bood Tolu Arokodare zo de 1-0 aan. Na de pauze kwam Union iets beter voor de dag, toch werden te weinig uitgespeelde kansen gecreëerd om nog aanspraak te maken op de zege.

LEES OOK: Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Rode Burgess

De Unionisten liepen dus meteen averij op en de schade werd in de slotminuten nog groter. Zo werd defensieve steunpilaar Christian Burgess van het veld gestuurd met een rode kaart. De Engelsman wou een ingooi nemen, maar smeet de bal pardoes in het gezicht van Arokodare.

De wedstrijdleiding oordeelde vervolgens dat het om een bewuste actie ging, waardoor Burgess meteen moest inrukken. Hij mist bovendien al minstens één extra wedstrijd. En mogelijk volgt nog een zwaardere sanctie. Een aantal van zijn ploegmaats vond het dan ook een zware beslissing.

Stommiteit

Maar daar moest analist Timmy Simons niet van weten. Volgens hem was de rode kaart wel degelijk op zijn plaats. "Het is de laatste halve minuut van een wedstrijd, aan de cornervlag op je eigen helft, ... dit doe je gewoon niet. Hij laat zijn ploeg in de steek. Niet alleen vanavond, maar ook voor de volgende wedstrijden. Stel dat ze Burgess een tweetal matchen moeten missen, dan begaat hij hier echt een stommiteit", klonk het bij Eleven Sports/DAZN. "Ze spreken van intensiteit, maar dit is de verkeerde manier om intensiteit in een match te steken."

De rode kaart voor Burgess was terecht ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

69
69
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

24
24
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

72
72
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

137
137
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

128
128
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

106
106
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

155
155
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

286
286
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

445
445
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

735
735
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

159
159
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

110
110
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

124
124
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

304
304
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

148
148
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

459
459
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

670
670
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

337
337
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws