Simons velt helder verdict na bizarre rode kaart Burgess

1424 stemmen
Simons velt helder verdict na bizarre rode kaart Burgess

De Champions' Play-Offs zijn behoorlijk rampzalig van start gegaan voor Union SG. Nadat achtervolger Anderlecht zaterdag de volle buit had gepakt, ging de leider zelf onderuit op het veld van KRC Genk. Als klap op de vuurpijl pakte Christian Burgess ook nog eens een rode kaart.

Union stond bij zijn eerste match in de PO's meteen onder behoorlijke druk. Door de puntenhalvering was de voorsprong op Anderlecht al tot een minimum herleid en zaterdag pakte de paars-witte stadsrivaal ook nog eens de zege tegen Antwerp. In de Cegeka Arena moest dus minstens een punt veroverd worden.

Maar in de eerste helft liep het al meteen fout voor de winnaar van de reguliere competitie. Doelman Anthony Moris verkeek zich immers op een lange bal en bood Tolu Arokodare zo de 1-0 aan. Na de pauze kwam Union iets beter voor de dag, toch werden te weinig uitgespeelde kansen gecreëerd om nog aanspraak te maken op de zege.

LEES OOK: Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Rode Burgess

De Unionisten liepen dus meteen averij op en de schade werd in de slotminuten nog groter. Zo werd defensieve steunpilaar Christian Burgess van het veld gestuurd met een rode kaart. De Engelsman wou een ingooi nemen, maar smeet de bal pardoes in het gezicht van Arokodare.

De wedstrijdleiding oordeelde vervolgens dat het om een bewuste actie ging, waardoor Burgess meteen moest inrukken. Hij mist bovendien al minstens één extra wedstrijd. En mogelijk volgt nog een zwaardere sanctie. Een aantal van zijn ploegmaats vond het dan ook een zware beslissing.

Stommiteit

Maar daar moest analist Timmy Simons niet van weten. Volgens hem was de rode kaart wel degelijk op zijn plaats. "Het is de laatste halve minuut van een wedstrijd, aan de cornervlag op je eigen helft, ... dit doe je gewoon niet. Hij laat zijn ploeg in de steek. Niet alleen vanavond, maar ook voor de volgende wedstrijden. Stel dat ze Burgess een tweetal matchen moeten missen, dan begaat hij hier echt een stommiteit", klonk het bij Eleven Sports/DAZN. "Ze spreken van intensiteit, maar dit is de verkeerde manier om intensiteit in een match te steken."

De rode kaart voor Burgess was terecht ...

Meest recent

Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

5
5
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

50
50
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

226
226
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

191
191
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

204
204
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

295
295
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

291
291
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

236
236
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

130
130
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

363
363
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

249
249
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

133
133
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

105
105
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

154
154
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

187
187
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

143
143
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

96
96
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

457
457
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

112
112
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

302
302
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

168
168
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

408
408
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

244
244

Meer sportnieuws