Simons velt helder verdict na bizarre rode kaart Burgess

door
Simons velt helder verdict na bizarre rode kaart Burgess

De Champions' Play-Offs zijn behoorlijk rampzalig van start gegaan voor Union SG. Nadat achtervolger Anderlecht zaterdag de volle buit had gepakt, ging de leider zelf onderuit op het veld van KRC Genk. Als klap op de vuurpijl pakte Christian Burgess ook nog eens een rode kaart.

Union stond bij zijn eerste match in de PO's meteen onder behoorlijke druk. Door de puntenhalvering was de voorsprong op Anderlecht al tot een minimum herleid en zaterdag pakte de paars-witte stadsrivaal ook nog eens de zege tegen Antwerp. In de Cegeka Arena moest dus minstens een punt veroverd worden.

Maar in de eerste helft liep het al meteen fout voor de winnaar van de reguliere competitie. Doelman Anthony Moris verkeek zich immers op een lange bal en bood Tolu Arokodare zo de 1-0 aan. Na de pauze kwam Union iets beter voor de dag, toch werden te weinig uitgespeelde kansen gecreëerd om nog aanspraak te maken op de zege.

LEES OOK: Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

Rode Burgess

De Unionisten liepen dus meteen averij op en de schade werd in de slotminuten nog groter. Zo werd defensieve steunpilaar Christian Burgess van het veld gestuurd met een rode kaart. De Engelsman wou een ingooi nemen, maar smeet de bal pardoes in het gezicht van Arokodare.

De wedstrijdleiding oordeelde vervolgens dat het om een bewuste actie ging, waardoor Burgess meteen moest inrukken. Hij mist bovendien al minstens één extra wedstrijd. En mogelijk volgt nog een zwaardere sanctie. Een aantal van zijn ploegmaats vond het dan ook een zware beslissing.

Stommiteit

Maar daar moest analist Timmy Simons niet van weten. Volgens hem was de rode kaart wel degelijk op zijn plaats. "Het is de laatste halve minuut van een wedstrijd, aan de cornervlag op je eigen helft, ... dit doe je gewoon niet. Hij laat zijn ploeg in de steek. Niet alleen vanavond, maar ook voor de volgende wedstrijden. Stel dat ze Burgess een tweetal matchen moeten missen, dan begaat hij hier echt een stommiteit", klonk het bij Eleven Sports/DAZN. "Ze spreken van intensiteit, maar dit is de verkeerde manier om intensiteit in een match te steken."

De rode kaart voor Burgess was terecht ...

Meest recent

Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

6
6
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

35
35
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

21
21
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

89
89
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

51
51
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

44
44
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

251
251
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

96
96
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

55
55
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

51
51
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

46
46
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

261
261
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

117
117
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

158
158
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

138
138
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

157
157
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

127
127
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

171
171
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

129
129
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

136
136
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

57
57
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

484
484
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

218
218

Meer sportnieuws