Simons velt helder verdict na bizarre rode kaart Burgess

door
Simons velt helder verdict na bizarre rode kaart Burgess

De Champions' Play-Offs zijn behoorlijk rampzalig van start gegaan voor Union SG. Nadat achtervolger Anderlecht zaterdag de volle buit had gepakt, ging de leider zelf onderuit op het veld van KRC Genk. Als klap op de vuurpijl pakte Christian Burgess ook nog eens een rode kaart.

Union stond bij zijn eerste match in de PO's meteen onder behoorlijke druk. Door de puntenhalvering was de voorsprong op Anderlecht al tot een minimum herleid en zaterdag pakte de paars-witte stadsrivaal ook nog eens de zege tegen Antwerp. In de Cegeka Arena moest dus minstens een punt veroverd worden.

Maar in de eerste helft liep het al meteen fout voor de winnaar van de reguliere competitie. Doelman Anthony Moris verkeek zich immers op een lange bal en bood Tolu Arokodare zo de 1-0 aan. Na de pauze kwam Union iets beter voor de dag, toch werden te weinig uitgespeelde kansen gecreëerd om nog aanspraak te maken op de zege.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

Rode Burgess

De Unionisten liepen dus meteen averij op en de schade werd in de slotminuten nog groter. Zo werd defensieve steunpilaar Christian Burgess van het veld gestuurd met een rode kaart. De Engelsman wou een ingooi nemen, maar smeet de bal pardoes in het gezicht van Arokodare.

De wedstrijdleiding oordeelde vervolgens dat het om een bewuste actie ging, waardoor Burgess meteen moest inrukken. Hij mist bovendien al minstens één extra wedstrijd. En mogelijk volgt nog een zwaardere sanctie. Een aantal van zijn ploegmaats vond het dan ook een zware beslissing.

Stommiteit

Maar daar moest analist Timmy Simons niet van weten. Volgens hem was de rode kaart wel degelijk op zijn plaats. "Het is de laatste halve minuut van een wedstrijd, aan de cornervlag op je eigen helft, ... dit doe je gewoon niet. Hij laat zijn ploeg in de steek. Niet alleen vanavond, maar ook voor de volgende wedstrijden. Stel dat ze Burgess een tweetal matchen moeten missen, dan begaat hij hier echt een stommiteit", klonk het bij Eleven Sports/DAZN. "Ze spreken van intensiteit, maar dit is de verkeerde manier om intensiteit in een match te steken."

De rode kaart voor Burgess was terecht ...

Meest recent

Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

5
5
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

40
40
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

136
136
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

117
117
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

20
20
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

124
124
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

179
179
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

222
222
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

136
136
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

45
45
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

95
95
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

57
57
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

91
91
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

35
35
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

69
69
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

288
288
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

96
96
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

281
281
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

253
253
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

197
197
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

521
521
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

75
75
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

987
987

Meer sportnieuws