Harde klap Union: "De ref liet zich leiden door emoties"

door
Harde klap Union:

Voor Union SG is de campagne in de Champions' Play-Offs behoorlijk dramatisch van start gegaan. Zo werd maandagavond met 1-0 verloren van KRC Genk, terwijl RSC Anderlecht eerder dit weekend wél wist te winnen. Bovendien werd sterkhouder Christian Burgess in de slotfase van het veld gestuurd.

Vlak na de reguliere competitie werden de punten van de deelnemers aan Play-Off I traditiegetrouw gehalveerd. Hierdoor begon leider Union met slechts drie punten voorsprong op Anderlecht aan de nacompetitie. Na één speeldag is die kloof dus al weggewerkt.

Union blijft voorlopig wel leider, door de afronding bij de puntenhalvering telt het virtueel immers een half puntje meer dan Paars-Wit. Maar de winnaar van de reguliere competitie had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld. Komend weekend zal dus meteen een reactie moeten volgen.

LEES OOK: Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Domme actie Burgess

Dan neemt Union het in eigen huis op tegen Cercle Brugge en is enkel een overwinning voldoende. Maar coach Alexander Blessin zal dan niet kunnen rekenen op Burgess. De defensieve steunpilaar gooide de bal bij een inworp immers recht in het gezicht van Genk-spits Tolu Arokodare en kreeg prompt een rode kaart.

Achteraf waren de meningen over die fase echter verdeeld in het kamp van Union. "Iedereen heeft wel gezien dat Burgess de bal een beetje met opzet op Tolu gooit", werd Alessio Castro-Montes geciteerd bij HLN. “Maar ik vind een rode kaart zeer streng. Misschien werd de ref door zijn emoties geleid. De vierde ref zei dat de VAR de fase gecheckt heeft en het ook rood vond."

Intern gesprek

Blessin daarentegen leek de uitsluiting wel correct te vinden en merkte op dat Burgess daarvoor al iets te veel in discussie ging met de arbitrage. "Ik verdedig mijn spelers altijd, maar dit was duidelijk geen goede fase. Op het moment zelf stond ik er te ver van af, maar na het zien van de herhaling... je kan rood geven, ja", aldus de Duitse oefenmeester. "Of Burgess te nerveus was? Neen. Ik ga hier geen kritiek uiten op hem. We zullen hier intern over praten."

Burgess moet een extra sanctie krijgen ...

Meest recent

Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

0
0
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

12
12
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

9
9
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

17
17
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

87
87
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

210
210
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

27
27
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

82
82
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

102
102
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

133
133
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

351
351
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

204
204
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

302
302
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

81
81
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

339
339
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

146
146
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

162
162
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

916
916
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

180
180
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

54
54
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

326
326
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1143
1143
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

231
231
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

189
189
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

137
137

Meer sportnieuws