Harde klap Union: "De ref liet zich leiden door emoties"

door
Harde klap Union:

Voor Union SG is de campagne in de Champions' Play-Offs behoorlijk dramatisch van start gegaan. Zo werd maandagavond met 1-0 verloren van KRC Genk, terwijl RSC Anderlecht eerder dit weekend wél wist te winnen. Bovendien werd sterkhouder Christian Burgess in de slotfase van het veld gestuurd.

Vlak na de reguliere competitie werden de punten van de deelnemers aan Play-Off I traditiegetrouw gehalveerd. Hierdoor begon leider Union met slechts drie punten voorsprong op Anderlecht aan de nacompetitie. Na één speeldag is die kloof dus al weggewerkt.

Union blijft voorlopig wel leider, door de afronding bij de puntenhalvering telt het virtueel immers een half puntje meer dan Paars-Wit. Maar de winnaar van de reguliere competitie had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld. Komend weekend zal dus meteen een reactie moeten volgen.

LEES OOK: Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Domme actie Burgess

Dan neemt Union het in eigen huis op tegen Cercle Brugge en is enkel een overwinning voldoende. Maar coach Alexander Blessin zal dan niet kunnen rekenen op Burgess. De defensieve steunpilaar gooide de bal bij een inworp immers recht in het gezicht van Genk-spits Tolu Arokodare en kreeg prompt een rode kaart.

Achteraf waren de meningen over die fase echter verdeeld in het kamp van Union. "Iedereen heeft wel gezien dat Burgess de bal een beetje met opzet op Tolu gooit", werd Alessio Castro-Montes geciteerd bij HLN. “Maar ik vind een rode kaart zeer streng. Misschien werd de ref door zijn emoties geleid. De vierde ref zei dat de VAR de fase gecheckt heeft en het ook rood vond."

Intern gesprek

Blessin daarentegen leek de uitsluiting wel correct te vinden en merkte op dat Burgess daarvoor al iets te veel in discussie ging met de arbitrage. "Ik verdedig mijn spelers altijd, maar dit was duidelijk geen goede fase. Op het moment zelf stond ik er te ver van af, maar na het zien van de herhaling... je kan rood geven, ja", aldus de Duitse oefenmeester. "Of Burgess te nerveus was? Neen. Ik ga hier geen kritiek uiten op hem. We zullen hier intern over praten."

Burgess moet een extra sanctie krijgen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

10
10
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

64
64
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

18
18
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

77
77
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

72
72
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

20
20
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

96
96
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

62
62
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

263
263
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

63
63
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

75
75
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

298
298
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

123
123
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

181
181
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

677
677
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

63
63
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

420
420
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

136
136
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

262
262
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

160
160
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

96
96
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

634
634
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

341
341

Meer sportnieuws