Harde klap Union: "De ref liet zich leiden door emoties"

door
Harde klap Union:

Voor Union SG is de campagne in de Champions' Play-Offs behoorlijk dramatisch van start gegaan. Zo werd maandagavond met 1-0 verloren van KRC Genk, terwijl RSC Anderlecht eerder dit weekend wél wist te winnen. Bovendien werd sterkhouder Christian Burgess in de slotfase van het veld gestuurd.

Vlak na de reguliere competitie werden de punten van de deelnemers aan Play-Off I traditiegetrouw gehalveerd. Hierdoor begon leider Union met slechts drie punten voorsprong op Anderlecht aan de nacompetitie. Na één speeldag is die kloof dus al weggewerkt.

Union blijft voorlopig wel leider, door de afronding bij de puntenhalvering telt het virtueel immers een half puntje meer dan Paars-Wit. Maar de winnaar van de reguliere competitie had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld. Komend weekend zal dus meteen een reactie moeten volgen.

LEES OOK: Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Domme actie Burgess

Dan neemt Union het in eigen huis op tegen Cercle Brugge en is enkel een overwinning voldoende. Maar coach Alexander Blessin zal dan niet kunnen rekenen op Burgess. De defensieve steunpilaar gooide de bal bij een inworp immers recht in het gezicht van Genk-spits Tolu Arokodare en kreeg prompt een rode kaart.

Achteraf waren de meningen over die fase echter verdeeld in het kamp van Union. "Iedereen heeft wel gezien dat Burgess de bal een beetje met opzet op Tolu gooit", werd Alessio Castro-Montes geciteerd bij HLN. “Maar ik vind een rode kaart zeer streng. Misschien werd de ref door zijn emoties geleid. De vierde ref zei dat de VAR de fase gecheckt heeft en het ook rood vond."

Intern gesprek

Blessin daarentegen leek de uitsluiting wel correct te vinden en merkte op dat Burgess daarvoor al iets te veel in discussie ging met de arbitrage. "Ik verdedig mijn spelers altijd, maar dit was duidelijk geen goede fase. Op het moment zelf stond ik er te ver van af, maar na het zien van de herhaling... je kan rood geven, ja", aldus de Duitse oefenmeester. "Of Burgess te nerveus was? Neen. Ik ga hier geen kritiek uiten op hem. We zullen hier intern over praten."

Burgess moet een extra sanctie krijgen ...

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

133
133
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

37
37
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

113
113
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

114
114
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

67
67
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

240
240
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

105
105
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

542
542
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

399
399
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

448
448
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

118
118
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

607
607
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

216
216
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

270
270
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

332
332
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

136
136
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

91
91
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

237
237
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

217
217
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

92
92
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

106
106
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

322
322
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

307
307
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

276
276

Meer sportnieuws