Harde klap Union: "De ref liet zich leiden door emoties"

door
Harde klap Union:

Voor Union SG is de campagne in de Champions' Play-Offs behoorlijk dramatisch van start gegaan. Zo werd maandagavond met 1-0 verloren van KRC Genk, terwijl RSC Anderlecht eerder dit weekend wél wist te winnen. Bovendien werd sterkhouder Christian Burgess in de slotfase van het veld gestuurd.

Vlak na de reguliere competitie werden de punten van de deelnemers aan Play-Off I traditiegetrouw gehalveerd. Hierdoor begon leider Union met slechts drie punten voorsprong op Anderlecht aan de nacompetitie. Na één speeldag is die kloof dus al weggewerkt.

Union blijft voorlopig wel leider, door de afronding bij de puntenhalvering telt het virtueel immers een half puntje meer dan Paars-Wit. Maar de winnaar van de reguliere competitie had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld. Komend weekend zal dus meteen een reactie moeten volgen.

LEES OOK: Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Domme actie Burgess

Dan neemt Union het in eigen huis op tegen Cercle Brugge en is enkel een overwinning voldoende. Maar coach Alexander Blessin zal dan niet kunnen rekenen op Burgess. De defensieve steunpilaar gooide de bal bij een inworp immers recht in het gezicht van Genk-spits Tolu Arokodare en kreeg prompt een rode kaart.

Achteraf waren de meningen over die fase echter verdeeld in het kamp van Union. "Iedereen heeft wel gezien dat Burgess de bal een beetje met opzet op Tolu gooit", werd Alessio Castro-Montes geciteerd bij HLN. “Maar ik vind een rode kaart zeer streng. Misschien werd de ref door zijn emoties geleid. De vierde ref zei dat de VAR de fase gecheckt heeft en het ook rood vond."

Intern gesprek

Blessin daarentegen leek de uitsluiting wel correct te vinden en merkte op dat Burgess daarvoor al iets te veel in discussie ging met de arbitrage. "Ik verdedig mijn spelers altijd, maar dit was duidelijk geen goede fase. Op het moment zelf stond ik er te ver van af, maar na het zien van de herhaling... je kan rood geven, ja", aldus de Duitse oefenmeester. "Of Burgess te nerveus was? Neen. Ik ga hier geen kritiek uiten op hem. We zullen hier intern over praten."

Burgess moet een extra sanctie krijgen ...

Meest recent

'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

42
42
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

25
25
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

107
107
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

97
97
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

10
10
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

66
66
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

148
148
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

189
189
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

132
132
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

213
213
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

286
286
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

448
448
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

269
269
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

97
97
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

55
55
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

73
73
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

78
78
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

84
84
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

45
45
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

83
83
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

208
208
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

138
138
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

192
192
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

182
182
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

676
676

Meer sportnieuws