Harde klap Union: "De ref liet zich leiden door emoties"

294 stemmen
Harde klap Union:

Voor Union SG is de campagne in de Champions' Play-Offs behoorlijk dramatisch van start gegaan. Zo werd maandagavond met 1-0 verloren van KRC Genk, terwijl RSC Anderlecht eerder dit weekend wél wist te winnen. Bovendien werd sterkhouder Christian Burgess in de slotfase van het veld gestuurd.

Vlak na de reguliere competitie werden de punten van de deelnemers aan Play-Off I traditiegetrouw gehalveerd. Hierdoor begon leider Union met slechts drie punten voorsprong op Anderlecht aan de nacompetitie. Na één speeldag is die kloof dus al weggewerkt.

Union blijft voorlopig wel leider, door de afronding bij de puntenhalvering telt het virtueel immers een half puntje meer dan Paars-Wit. Maar de winnaar van de reguliere competitie had zich ongetwijfeld een andere start voorgesteld. Komend weekend zal dus meteen een reactie moeten volgen.

LEES OOK: De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Domme actie Burgess

Dan neemt Union het in eigen huis op tegen Cercle Brugge en is enkel een overwinning voldoende. Maar coach Alexander Blessin zal dan niet kunnen rekenen op Burgess. De defensieve steunpilaar gooide de bal bij een inworp immers recht in het gezicht van Genk-spits Tolu Arokodare en kreeg prompt een rode kaart.

Achteraf waren de meningen over die fase echter verdeeld in het kamp van Union. "Iedereen heeft wel gezien dat Burgess de bal een beetje met opzet op Tolu gooit", werd Alessio Castro-Montes geciteerd bij HLN. “Maar ik vind een rode kaart zeer streng. Misschien werd de ref door zijn emoties geleid. De vierde ref zei dat de VAR de fase gecheckt heeft en het ook rood vond."

Intern gesprek

Blessin daarentegen leek de uitsluiting wel correct te vinden en merkte op dat Burgess daarvoor al iets te veel in discussie ging met de arbitrage. "Ik verdedig mijn spelers altijd, maar dit was duidelijk geen goede fase. Op het moment zelf stond ik er te ver van af, maar na het zien van de herhaling... je kan rood geven, ja", aldus de Duitse oefenmeester. "Of Burgess te nerveus was? Neen. Ik ga hier geen kritiek uiten op hem. We zullen hier intern over praten."

Burgess moet een extra sanctie krijgen ...

Meest recent

Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

6
6
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

15
15
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

53
53
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

25
25
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

45
45
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

41
41
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

53
53
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

67
67
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

103
103
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

303
303
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

81
81
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

181
181
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

142
142
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

81
81
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

473
473
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

396
396
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

124
124
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

404
404
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

300
300
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

281
281
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

532
532
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

207
207
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

96
96
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

246
246

Meer sportnieuws