Vrancken ziet kansen: "Union titelfavoriet? Ja, maar ..."

door
Vrancken ziet kansen:

Leider Union SG begint maandagavond aan zijn titeljacht in de Champions' Play-Offs. De Brusselaars gaan dan op bezoek bij KRC Genk. De Limburgers willen op hun beurt een doorstart nemen na een voorts teleurstellend seizoen.

Racing bleef de voorbije maanden ver onder de verwachtingen. Zo draaide de Europese campagne al meteen uit op een deceptie. In de Croky Cup werd Genk dan weer gewipt door tweedeklasser KV Oostende. En ook in de competitie liet de vicekampioen veel steken vallen.

Maar uiteindelijk kon de Limburgers zich dan toch plaatsen voor de belangrijkste nacompetitie. Daarin willen ze hun tegenvallend seizoen toch nog een beetje kleur geven. Een gunstig Europees ticket geldt daarbij als het minimale doel.

LEES OOK: Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

Efficiëntie doorslaggevend

En dus is het belangrijk om meteen een goede start te nemen, zeker gezien de achterstand in de stand. Gemakkelijk zal dat evenwel niet worden tegen Union. De Brusselaars moeten zelfs immers winnen na de eerdere zege van achtervolger Anderlecht.

Genk-coach Wouter Vrancken onderstreept echter dat zijn ploeg het dit seizoen al goed deed tegen de leider. "We hebben er twee degelijke matchen tegen gespeeld in de competitie. We zijn daar gaan winnen. Ook in eigen huis hebben we redelijk gespeeld en weinig weggegeven. Efficiëntie heeft toen de doorslag gegeven", klinkt het op de clubwebstek.

Intense matchen

In ieder geval is Union vanuit pole-positie aan de nacompetitie begonnen. Vrancken duidt hen dan ook aan als titelfavoriet, maar louter om mathematische redenen. "Union is heel standvastig, stabiel en efficiënt. Of ze titelfavoriet zijn? Ja, maar simpelweg omdat ze de meeste punten hebben. Favoriet of underdog, het zijn enkel begrippen die leuk zijn om te schrijven. Ik denk dat het nog heel intense wedstrijden gaan worden."

Welke ploeg heeft intrinsiek de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

45
45
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

163
163
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

24
24
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

17
17
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

41
41
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

73
73
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

52
52
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

85
85
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

39
39
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

171
171
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

120
120
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

690
690
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

112
112
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws