Vrancken ziet kansen: "Union titelfavoriet? Ja, maar ..."

450 stemmen
Vrancken ziet kansen:

Leider Union SG begint maandagavond aan zijn titeljacht in de Champions' Play-Offs. De Brusselaars gaan dan op bezoek bij KRC Genk. De Limburgers willen op hun beurt een doorstart nemen na een voorts teleurstellend seizoen.

Racing bleef de voorbije maanden ver onder de verwachtingen. Zo draaide de Europese campagne al meteen uit op een deceptie. In de Croky Cup werd Genk dan weer gewipt door tweedeklasser KV Oostende. En ook in de competitie liet de vicekampioen veel steken vallen.

Maar uiteindelijk kon de Limburgers zich dan toch plaatsen voor de belangrijkste nacompetitie. Daarin willen ze hun tegenvallend seizoen toch nog een beetje kleur geven. Een gunstig Europees ticket geldt daarbij als het minimale doel.

LEES OOK: Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Efficiëntie doorslaggevend

En dus is het belangrijk om meteen een goede start te nemen, zeker gezien de achterstand in de stand. Gemakkelijk zal dat evenwel niet worden tegen Union. De Brusselaars moeten zelfs immers winnen na de eerdere zege van achtervolger Anderlecht.

Genk-coach Wouter Vrancken onderstreept echter dat zijn ploeg het dit seizoen al goed deed tegen de leider. "We hebben er twee degelijke matchen tegen gespeeld in de competitie. We zijn daar gaan winnen. Ook in eigen huis hebben we redelijk gespeeld en weinig weggegeven. Efficiëntie heeft toen de doorslag gegeven", klinkt het op de clubwebstek.

Intense matchen

In ieder geval is Union vanuit pole-positie aan de nacompetitie begonnen. Vrancken duidt hen dan ook aan als titelfavoriet, maar louter om mathematische redenen. "Union is heel standvastig, stabiel en efficiënt. Of ze titelfavoriet zijn? Ja, maar simpelweg omdat ze de meeste punten hebben. Favoriet of underdog, het zijn enkel begrippen die leuk zijn om te schrijven. Ik denk dat het nog heel intense wedstrijden gaan worden."

Welke ploeg heeft intrinsiek de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

37
37
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

59
59
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

16
16
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

127
127
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

87
87
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

229
229
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

62
62
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

412
412
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

366
366
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

297
297
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

150
150
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

663
663
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

123
123
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

102
102
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

203
203
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

92
92
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

181
181
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

99
99
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

720
720
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

215
215

Meer sportnieuws