Vrancken ziet kansen: "Union titelfavoriet? Ja, maar ..."

door
Vrancken ziet kansen:

Leider Union SG begint maandagavond aan zijn titeljacht in de Champions' Play-Offs. De Brusselaars gaan dan op bezoek bij KRC Genk. De Limburgers willen op hun beurt een doorstart nemen na een voorts teleurstellend seizoen.

Racing bleef de voorbije maanden ver onder de verwachtingen. Zo draaide de Europese campagne al meteen uit op een deceptie. In de Croky Cup werd Genk dan weer gewipt door tweedeklasser KV Oostende. En ook in de competitie liet de vicekampioen veel steken vallen.

Maar uiteindelijk kon de Limburgers zich dan toch plaatsen voor de belangrijkste nacompetitie. Daarin willen ze hun tegenvallend seizoen toch nog een beetje kleur geven. Een gunstig Europees ticket geldt daarbij als het minimale doel.

LEES OOK: Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Efficiëntie doorslaggevend

En dus is het belangrijk om meteen een goede start te nemen, zeker gezien de achterstand in de stand. Gemakkelijk zal dat evenwel niet worden tegen Union. De Brusselaars moeten zelfs immers winnen na de eerdere zege van achtervolger Anderlecht.

Genk-coach Wouter Vrancken onderstreept echter dat zijn ploeg het dit seizoen al goed deed tegen de leider. "We hebben er twee degelijke matchen tegen gespeeld in de competitie. We zijn daar gaan winnen. Ook in eigen huis hebben we redelijk gespeeld en weinig weggegeven. Efficiëntie heeft toen de doorslag gegeven", klinkt het op de clubwebstek.

Intense matchen

In ieder geval is Union vanuit pole-positie aan de nacompetitie begonnen. Vrancken duidt hen dan ook aan als titelfavoriet, maar louter om mathematische redenen. "Union is heel standvastig, stabiel en efficiënt. Of ze titelfavoriet zijn? Ja, maar simpelweg omdat ze de meeste punten hebben. Favoriet of underdog, het zijn enkel begrippen die leuk zijn om te schrijven. Ik denk dat het nog heel intense wedstrijden gaan worden."

Welke ploeg heeft intrinsiek de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Luis Enrique onder de indruk: lof voor Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

5
5
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

26
26
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

83
83
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

52
52
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

246
246
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

115
115
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

54
54
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

277
277
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

122
122
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

525
525
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

58
58
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

256
256
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

217
217
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

176
176
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

148
148
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

203
203
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

301
301
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

293
293
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

85
85
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

54
54
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

199
199
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

492
492

Meer sportnieuws