'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

door
'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

Club Brugge opent aanstaande maandag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een derby tegen Cercle Brugge. Dat wordt het officiële debuut van Nicky Hayen als interim-hoofdcoach. Ondertussen speurt het bestuur naar een nieuwe T1 voor volgend seizoen.

Zoals geweten namen de Bruggelingen bij het ingaan van de interlandperiode afscheid van Ronny Deila. De Noor stond nog geen jaar aan het roer bij Blauw-Zwart, toch zat zijn ontslag er al een tijdje aan te komen. Het geleverde spel was ondermaats, de relatie met het bestuur verzuurd en vooral de resultaten, in eigen land dan toch, waren tegenvallend.

Dat Club niet eerder afscheid nam van Deila, had te maken met omstandigheden. In deze fase van het seizoen is het immers niet evident om een geschikte opvolger aan te stellen. Trainers die het goed doen bij hun huidige clubs gaan niet zomaar vertrekken, anderen wachten dan weer liever af om in de stappen tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

Zoektocht naar nieuwe coach

Uiteindelijk besloot het bestuur om dan toch in te grijpen en werd voor de korte termijn een interne oplossing gevonden. Zo zal Hayen, die overkomt van Club Nxt, het seizoen vol maken als interim-hoofdtrainer. Ondertussen is de clubleiding al druk in de weer met het aanwervingsproces van een nieuwe T1 voor volgend seizoen. En daarvoor worden verschillende pistes gevolgd.

Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat er contacten lopen met Ruud van Nistelrooij. De voormalige topspits zit momenteel zonder club nadat hij vorig seizoen ondanks degelijke resultaten opstapte bij PSV. Maar hij is niet de absolute topkandidaat. Die rol is volgens verschillende bronnen weggelegd voor Karel Geraerts.

Geraerts op de wip

De oud-middenvelder van Blauw-Zwart was eind vorig seizoen al in beeld na zijn uitstekende prestaties bij Union SG. Maar toen koos Club dus voor Deila. En inmiddels ging Geraerts bij Schalke 04 aan de slag. Dat struikelblok zou echter weleens snel kunnen wegvallen. Zo meldt VI via BILD dat Geraerts steeds nadrukkelijker moet vrezen voor zijn job in Gelsenkirchen.

Niet alleen vallen de resultaten tegen, Schalke staat slechts 14de in de tweede Bundesliga, ook zouden er strubbelingen heersen binnen de kleedkamer. Deze week nog werd ervaren kracht Timo Baumgartl uit de kern gezet na een geschil met de coach. Indien het komend weekend opnieuw fout loopt tegen Karlsruher SC, zou Geraerts wel eens kunnen vliegen. In dat geval lijkt Club dus vrij spel te hebben.

Club moet zich toeleggen op andere pistes ...

Meest recent

De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

14
14
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

50
50
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

38
38
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

199
199
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

166
166
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

81
81
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

59
59
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

63
63
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

37
37
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

139
139
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

88
88
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

64
64
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

277
277
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

398
398
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

92
92
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

144
144
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

164
164
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

101
101
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

145
145
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

232
232
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

152
152
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

743
743
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

589
589
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

178
178
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

181
181

Meer sportnieuws