'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

1349 stemmen
'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

Club Brugge opent aanstaande maandag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een derby tegen Cercle Brugge. Dat wordt het officiële debuut van Nicky Hayen als interim-hoofdcoach. Ondertussen speurt het bestuur naar een nieuwe T1 voor volgend seizoen.

Zoals geweten namen de Bruggelingen bij het ingaan van de interlandperiode afscheid van Ronny Deila. De Noor stond nog geen jaar aan het roer bij Blauw-Zwart, toch zat zijn ontslag er al een tijdje aan te komen. Het geleverde spel was ondermaats, de relatie met het bestuur verzuurd en vooral de resultaten, in eigen land dan toch, waren tegenvallend.

Dat Club niet eerder afscheid nam van Deila, had te maken met omstandigheden. In deze fase van het seizoen is het immers niet evident om een geschikte opvolger aan te stellen. Trainers die het goed doen bij hun huidige clubs gaan niet zomaar vertrekken, anderen wachten dan weer liever af om in de stappen tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: 'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Zoektocht naar nieuwe coach

Uiteindelijk besloot het bestuur om dan toch in te grijpen en werd voor de korte termijn een interne oplossing gevonden. Zo zal Hayen, die overkomt van Club Nxt, het seizoen vol maken als interim-hoofdtrainer. Ondertussen is de clubleiding al druk in de weer met het aanwervingsproces van een nieuwe T1 voor volgend seizoen. En daarvoor worden verschillende pistes gevolgd.

Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat er contacten lopen met Ruud van Nistelrooij. De voormalige topspits zit momenteel zonder club nadat hij vorig seizoen ondanks degelijke resultaten opstapte bij PSV. Maar hij is niet de absolute topkandidaat. Die rol is volgens verschillende bronnen weggelegd voor Karel Geraerts.

Geraerts op de wip

De oud-middenvelder van Blauw-Zwart was eind vorig seizoen al in beeld na zijn uitstekende prestaties bij Union SG. Maar toen koos Club dus voor Deila. En inmiddels ging Geraerts bij Schalke 04 aan de slag. Dat struikelblok zou echter weleens snel kunnen wegvallen. Zo meldt VI via BILD dat Geraerts steeds nadrukkelijker moet vrezen voor zijn job in Gelsenkirchen.

Niet alleen vallen de resultaten tegen, Schalke staat slechts 14de in de tweede Bundesliga, ook zouden er strubbelingen heersen binnen de kleedkamer. Deze week nog werd ervaren kracht Timo Baumgartl uit de kern gezet na een geschil met de coach. Indien het komend weekend opnieuw fout loopt tegen Karlsruher SC, zou Geraerts wel eens kunnen vliegen. In dat geval lijkt Club dus vrij spel te hebben.

Club moet zich toeleggen op andere pistes ...

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

47
47
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

39
39
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

68
68
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

53
53
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

70
70
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

60
60
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

142
142
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

269
269
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

941
941
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

212
212
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

110
110
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

299
299
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

587
587
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

605
605
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

439
439
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1037
1037
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

310
310
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

490
490
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws