'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

1349
'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

Club Brugge opent aanstaande maandag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een derby tegen Cercle Brugge. Dat wordt het officiële debuut van Nicky Hayen als interim-hoofdcoach. Ondertussen speurt het bestuur naar een nieuwe T1 voor volgend seizoen.

Zoals geweten namen de Bruggelingen bij het ingaan van de interlandperiode afscheid van Ronny Deila. De Noor stond nog geen jaar aan het roer bij Blauw-Zwart, toch zat zijn ontslag er al een tijdje aan te komen. Het geleverde spel was ondermaats, de relatie met het bestuur verzuurd en vooral de resultaten, in eigen land dan toch, waren tegenvallend.

Dat Club niet eerder afscheid nam van Deila, had te maken met omstandigheden. In deze fase van het seizoen is het immers niet evident om een geschikte opvolger aan te stellen. Trainers die het goed doen bij hun huidige clubs gaan niet zomaar vertrekken, anderen wachten dan weer liever af om in de stappen tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Zoektocht naar nieuwe coach

Uiteindelijk besloot het bestuur om dan toch in te grijpen en werd voor de korte termijn een interne oplossing gevonden. Zo zal Hayen, die overkomt van Club Nxt, het seizoen vol maken als interim-hoofdtrainer. Ondertussen is de clubleiding al druk in de weer met het aanwervingsproces van een nieuwe T1 voor volgend seizoen. En daarvoor worden verschillende pistes gevolgd.

Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat er contacten lopen met Ruud van Nistelrooij. De voormalige topspits zit momenteel zonder club nadat hij vorig seizoen ondanks degelijke resultaten opstapte bij PSV. Maar hij is niet de absolute topkandidaat. Die rol is volgens verschillende bronnen weggelegd voor Karel Geraerts.

Geraerts op de wip

De oud-middenvelder van Blauw-Zwart was eind vorig seizoen al in beeld na zijn uitstekende prestaties bij Union SG. Maar toen koos Club dus voor Deila. En inmiddels ging Geraerts bij Schalke 04 aan de slag. Dat struikelblok zou echter weleens snel kunnen wegvallen. Zo meldt VI via BILD dat Geraerts steeds nadrukkelijker moet vrezen voor zijn job in Gelsenkirchen.

Niet alleen vallen de resultaten tegen, Schalke staat slechts 14de in de tweede Bundesliga, ook zouden er strubbelingen heersen binnen de kleedkamer. Deze week nog werd ervaren kracht Timo Baumgartl uit de kern gezet na een geschil met de coach. Indien het komend weekend opnieuw fout loopt tegen Karlsruher SC, zou Geraerts wel eens kunnen vliegen. In dat geval lijkt Club dus vrij spel te hebben.

Club moet zich toeleggen op andere pistes ...

Meest recent

Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

21
21
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

34
34
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

288
288
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

159
159
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

167
167
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

29
29
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

77
77
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

477
477
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

84
84
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

512
512
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

153
153
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

833
833
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

79
79
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

84
84
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1085
1085
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

61
61
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

69
69
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

238
238
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

158
158
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

413
413
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

190
190
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

93
93
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

154
154
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

273
273
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

114
114

Meer sportnieuws