'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

door
'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

Club Brugge opent aanstaande maandag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een derby tegen Cercle Brugge. Dat wordt het officiële debuut van Nicky Hayen als interim-hoofdcoach. Ondertussen speurt het bestuur naar een nieuwe T1 voor volgend seizoen.

Zoals geweten namen de Bruggelingen bij het ingaan van de interlandperiode afscheid van Ronny Deila. De Noor stond nog geen jaar aan het roer bij Blauw-Zwart, toch zat zijn ontslag er al een tijdje aan te komen. Het geleverde spel was ondermaats, de relatie met het bestuur verzuurd en vooral de resultaten, in eigen land dan toch, waren tegenvallend.

Dat Club niet eerder afscheid nam van Deila, had te maken met omstandigheden. In deze fase van het seizoen is het immers niet evident om een geschikte opvolger aan te stellen. Trainers die het goed doen bij hun huidige clubs gaan niet zomaar vertrekken, anderen wachten dan weer liever af om in de stappen tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Zoektocht naar nieuwe coach

Uiteindelijk besloot het bestuur om dan toch in te grijpen en werd voor de korte termijn een interne oplossing gevonden. Zo zal Hayen, die overkomt van Club Nxt, het seizoen vol maken als interim-hoofdtrainer. Ondertussen is de clubleiding al druk in de weer met het aanwervingsproces van een nieuwe T1 voor volgend seizoen. En daarvoor worden verschillende pistes gevolgd.

Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat er contacten lopen met Ruud van Nistelrooij. De voormalige topspits zit momenteel zonder club nadat hij vorig seizoen ondanks degelijke resultaten opstapte bij PSV. Maar hij is niet de absolute topkandidaat. Die rol is volgens verschillende bronnen weggelegd voor Karel Geraerts.

Geraerts op de wip

De oud-middenvelder van Blauw-Zwart was eind vorig seizoen al in beeld na zijn uitstekende prestaties bij Union SG. Maar toen koos Club dus voor Deila. En inmiddels ging Geraerts bij Schalke 04 aan de slag. Dat struikelblok zou echter weleens snel kunnen wegvallen. Zo meldt VI via BILD dat Geraerts steeds nadrukkelijker moet vrezen voor zijn job in Gelsenkirchen.

Niet alleen vallen de resultaten tegen, Schalke staat slechts 14de in de tweede Bundesliga, ook zouden er strubbelingen heersen binnen de kleedkamer. Deze week nog werd ervaren kracht Timo Baumgartl uit de kern gezet na een geschil met de coach. Indien het komend weekend opnieuw fout loopt tegen Karlsruher SC, zou Geraerts wel eens kunnen vliegen. In dat geval lijkt Club dus vrij spel te hebben.

Club moet zich toeleggen op andere pistes ...

Meest recent

Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

12
12
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

23
23
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

68
68
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

343
343
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

13
13
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

223
223
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

149
149
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

130
130
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

287
287
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

162
162
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

54
54
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

35
35
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

228
228
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

81
81
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

308
308
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

165
165
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

42
42
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

218
218
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

263
263
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

85
85
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

223
223
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

72
72
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

113
113
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

291
291
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

95
95

Meer sportnieuws