'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

door
'Club Brugge aanzienlijke stap dichter bij nieuwe trainer'

Club Brugge opent aanstaande maandag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een derby tegen Cercle Brugge. Dat wordt het officiële debuut van Nicky Hayen als interim-hoofdcoach. Ondertussen speurt het bestuur naar een nieuwe T1 voor volgend seizoen.

Zoals geweten namen de Bruggelingen bij het ingaan van de interlandperiode afscheid van Ronny Deila. De Noor stond nog geen jaar aan het roer bij Blauw-Zwart, toch zat zijn ontslag er al een tijdje aan te komen. Het geleverde spel was ondermaats, de relatie met het bestuur verzuurd en vooral de resultaten, in eigen land dan toch, waren tegenvallend.

Dat Club niet eerder afscheid nam van Deila, had te maken met omstandigheden. In deze fase van het seizoen is het immers niet evident om een geschikte opvolger aan te stellen. Trainers die het goed doen bij hun huidige clubs gaan niet zomaar vertrekken, anderen wachten dan weer liever af om in de stappen tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: 'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Zoektocht naar nieuwe coach

Uiteindelijk besloot het bestuur om dan toch in te grijpen en werd voor de korte termijn een interne oplossing gevonden. Zo zal Hayen, die overkomt van Club Nxt, het seizoen vol maken als interim-hoofdtrainer. Ondertussen is de clubleiding al druk in de weer met het aanwervingsproces van een nieuwe T1 voor volgend seizoen. En daarvoor worden verschillende pistes gevolgd.

Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat er contacten lopen met Ruud van Nistelrooij. De voormalige topspits zit momenteel zonder club nadat hij vorig seizoen ondanks degelijke resultaten opstapte bij PSV. Maar hij is niet de absolute topkandidaat. Die rol is volgens verschillende bronnen weggelegd voor Karel Geraerts.

Geraerts op de wip

De oud-middenvelder van Blauw-Zwart was eind vorig seizoen al in beeld na zijn uitstekende prestaties bij Union SG. Maar toen koos Club dus voor Deila. En inmiddels ging Geraerts bij Schalke 04 aan de slag. Dat struikelblok zou echter weleens snel kunnen wegvallen. Zo meldt VI via BILD dat Geraerts steeds nadrukkelijker moet vrezen voor zijn job in Gelsenkirchen.

Niet alleen vallen de resultaten tegen, Schalke staat slechts 14de in de tweede Bundesliga, ook zouden er strubbelingen heersen binnen de kleedkamer. Deze week nog werd ervaren kracht Timo Baumgartl uit de kern gezet na een geschil met de coach. Indien het komend weekend opnieuw fout loopt tegen Karlsruher SC, zou Geraerts wel eens kunnen vliegen. In dat geval lijkt Club dus vrij spel te hebben.

Club moet zich toeleggen op andere pistes ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

18
18
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

98
98
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

35
35
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

41
41
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

275
275
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

86
86
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

140
140
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

124
124
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

530
530
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

377
377
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

525
525
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

241
241
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

225
225
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

228
228
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

234
234
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

673
673
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

516
516
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

301
301
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

510
510
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

747
747
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

443
443
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

450
450

Meer sportnieuws