'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

door
'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Engeland. Gedurende het succesvolle WK van 2018 stonden beide landen ook al tegenover mekaar. Toen trokken de Belgen telkens aan het langste einde, met dank aan ene Adnan Januzaj.

Tijdens dat toernooi in Rusland wonnen de Duivels de troostfinale met 2-0 van de Engelsen na goals van Eden Hazard en Thomas Meunier. In de groepsfase stonden beide landen echter ook al tegenover mekaar in een match die niemand echt wou winnen. De verliezer zou immers tweede eindigen in de poule en zo in een aantrekkelijkere tabelhelft terecht komen.

LEES OOK: Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Ondankbare heldenrol

Maar dat was buiten Januzaj gerekend. De flankaanvaller werd in de groepsmatch tegen Engeland zoals heel wat andere wisselspelers aan de aftrap gebracht. En bij de start van de tweede helft opende hij de score met een geweldig doelpunt, dat weinig verrassend ook de winnende treffer bleek.

De rest van het toernooi is geschiedenis en wie weet hoe het had gelopen indien België toch tweede was geworden in zijn poule. Voor Januzaj werd het doelpunt echter één van zijn laatste hoogtepunten tot dusver. In de voorbije jaren raakte zijn carrière immers in het slop.

Op zijspoor in Sevilla

Op het moment van zijn WK-treffer speelde het jeugdproduct van RSC Anderlecht bij Real Sociedad. Maar daar kreeg hij steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze.

In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de huidige jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga namens Sevilla. De algemene verwachting is dan ook dat hij komende zomer voor een beperkte som vertrekt.

Paars-witte comeback

Wat zijn bestemming wordt, is voorlopig koffiedik kijken. In januari werd alvast gespeculeerd over een mogelijke terugkeer naar Anderlecht. Niet helemaal onlogisch gezien CEO Sports Jesper Fredberg goede contacten heeft bij Sevilla. Maar vooralsnog lijkt zo'n comeback niet aan de orde, niet in het minst wegens zijn stevige salaris. "Een rentree bij Paars-Wit, dat lijkt vooralsnog een waanidee", is men duidelijk bij Het Nieuwsblad.

Anderlecht moet proberen Januzaj terug te halen ...

Meest recent

Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

14
14
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

34
34
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

112
112
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

21
21
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

13
13
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

24
24
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

44
44
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

102
102
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

56
56
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

73
73
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

130
130
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

161
161
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

194
194
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

53
53
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

42
42
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

242
242
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

155
155
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

160
160
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

113
113
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

257
257
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

249
249
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

223
223
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

620
620

Meer sportnieuws