'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

door
'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Engeland. Gedurende het succesvolle WK van 2018 stonden beide landen ook al tegenover mekaar. Toen trokken de Belgen telkens aan het langste einde, met dank aan ene Adnan Januzaj.

Tijdens dat toernooi in Rusland wonnen de Duivels de troostfinale met 2-0 van de Engelsen na goals van Eden Hazard en Thomas Meunier. In de groepsfase stonden beide landen echter ook al tegenover mekaar in een match die niemand echt wou winnen. De verliezer zou immers tweede eindigen in de poule en zo in een aantrekkelijkere tabelhelft terecht komen.

LEES OOK: Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Ondankbare heldenrol

Maar dat was buiten Januzaj gerekend. De flankaanvaller werd in de groepsmatch tegen Engeland zoals heel wat andere wisselspelers aan de aftrap gebracht. En bij de start van de tweede helft opende hij de score met een geweldig doelpunt, dat weinig verrassend ook de winnende treffer bleek.

De rest van het toernooi is geschiedenis en wie weet hoe het had gelopen indien België toch tweede was geworden in zijn poule. Voor Januzaj werd het doelpunt echter één van zijn laatste hoogtepunten tot dusver. In de voorbije jaren raakte zijn carrière immers in het slop.

Op zijspoor in Sevilla

Op het moment van zijn WK-treffer speelde het jeugdproduct van RSC Anderlecht bij Real Sociedad. Maar daar kreeg hij steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze.

In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de huidige jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga namens Sevilla. De algemene verwachting is dan ook dat hij komende zomer voor een beperkte som vertrekt.

Paars-witte comeback

Wat zijn bestemming wordt, is voorlopig koffiedik kijken. In januari werd alvast gespeculeerd over een mogelijke terugkeer naar Anderlecht. Niet helemaal onlogisch gezien CEO Sports Jesper Fredberg goede contacten heeft bij Sevilla. Maar vooralsnog lijkt zo'n comeback niet aan de orde, niet in het minst wegens zijn stevige salaris. "Een rentree bij Paars-Wit, dat lijkt vooralsnog een waanidee", is men duidelijk bij Het Nieuwsblad.

Anderlecht moet proberen Januzaj terug te halen ...

Meest recent

Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

7
7
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

274
274
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

69
69
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

29
29
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

28
28
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

61
61
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

228
228
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

42
42
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

190
190
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

64
64
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

61
61
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

249
249
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

436
436
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

404
404
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

114
114
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

389
389
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

56
56
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

148
148
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

125
125
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

277
277
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

157
157
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

153
153
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

57
57
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

241
241

Meer sportnieuws