'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

door
'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Engeland. Gedurende het succesvolle WK van 2018 stonden beide landen ook al tegenover mekaar. Toen trokken de Belgen telkens aan het langste einde, met dank aan ene Adnan Januzaj.

Tijdens dat toernooi in Rusland wonnen de Duivels de troostfinale met 2-0 van de Engelsen na goals van Eden Hazard en Thomas Meunier. In de groepsfase stonden beide landen echter ook al tegenover mekaar in een match die niemand echt wou winnen. De verliezer zou immers tweede eindigen in de poule en zo in een aantrekkelijkere tabelhelft terecht komen.

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Ondankbare heldenrol

Maar dat was buiten Januzaj gerekend. De flankaanvaller werd in de groepsmatch tegen Engeland zoals heel wat andere wisselspelers aan de aftrap gebracht. En bij de start van de tweede helft opende hij de score met een geweldig doelpunt, dat weinig verrassend ook de winnende treffer bleek.

De rest van het toernooi is geschiedenis en wie weet hoe het had gelopen indien België toch tweede was geworden in zijn poule. Voor Januzaj werd het doelpunt echter één van zijn laatste hoogtepunten tot dusver. In de voorbije jaren raakte zijn carrière immers in het slop.

Op zijspoor in Sevilla

Op het moment van zijn WK-treffer speelde het jeugdproduct van RSC Anderlecht bij Real Sociedad. Maar daar kreeg hij steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze.

In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de huidige jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga namens Sevilla. De algemene verwachting is dan ook dat hij komende zomer voor een beperkte som vertrekt.

Paars-witte comeback

Wat zijn bestemming wordt, is voorlopig koffiedik kijken. In januari werd alvast gespeculeerd over een mogelijke terugkeer naar Anderlecht. Niet helemaal onlogisch gezien CEO Sports Jesper Fredberg goede contacten heeft bij Sevilla. Maar vooralsnog lijkt zo'n comeback niet aan de orde, niet in het minst wegens zijn stevige salaris. "Een rentree bij Paars-Wit, dat lijkt vooralsnog een waanidee", is men duidelijk bij Het Nieuwsblad.

Anderlecht moet proberen Januzaj terug te halen ...

Meest recent

Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

20
20
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

95
95
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

78
78
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

39
39
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

373
373
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

190
190
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

488
488
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

350
350
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

259
259
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

144
144
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

98
98
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

105
105
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

95
95
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

66
66
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

152
152
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

160
160
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

371
371
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

117
117
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

340
340
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

48
48
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

441
441
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

138
138
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28

Meer sportnieuws