'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

1421
'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Engeland. Gedurende het succesvolle WK van 2018 stonden beide landen ook al tegenover mekaar. Toen trokken de Belgen telkens aan het langste einde, met dank aan ene Adnan Januzaj.

Tijdens dat toernooi in Rusland wonnen de Duivels de troostfinale met 2-0 van de Engelsen na goals van Eden Hazard en Thomas Meunier. In de groepsfase stonden beide landen echter ook al tegenover mekaar in een match die niemand echt wou winnen. De verliezer zou immers tweede eindigen in de poule en zo in een aantrekkelijkere tabelhelft terecht komen.

LEES OOK: 'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Ondankbare heldenrol

Maar dat was buiten Januzaj gerekend. De flankaanvaller werd in de groepsmatch tegen Engeland zoals heel wat andere wisselspelers aan de aftrap gebracht. En bij de start van de tweede helft opende hij de score met een geweldig doelpunt, dat weinig verrassend ook de winnende treffer bleek.

De rest van het toernooi is geschiedenis en wie weet hoe het had gelopen indien België toch tweede was geworden in zijn poule. Voor Januzaj werd het doelpunt echter één van zijn laatste hoogtepunten tot dusver. In de voorbije jaren raakte zijn carrière immers in het slop.

Op zijspoor in Sevilla

Op het moment van zijn WK-treffer speelde het jeugdproduct van RSC Anderlecht bij Real Sociedad. Maar daar kreeg hij steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze.

In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de huidige jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga namens Sevilla. De algemene verwachting is dan ook dat hij komende zomer voor een beperkte som vertrekt.

Paars-witte comeback

Wat zijn bestemming wordt, is voorlopig koffiedik kijken. In januari werd alvast gespeculeerd over een mogelijke terugkeer naar Anderlecht. Niet helemaal onlogisch gezien CEO Sports Jesper Fredberg goede contacten heeft bij Sevilla. Maar vooralsnog lijkt zo'n comeback niet aan de orde, niet in het minst wegens zijn stevige salaris. "Een rentree bij Paars-Wit, dat lijkt vooralsnog een waanidee", is men duidelijk bij Het Nieuwsblad.

Anderlecht moet proberen Januzaj terug te halen ...

Meest recent

In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

28
28
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

50
50
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

49
49
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

385
385
Toptransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

311
311
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

484
484
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

444
444
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

363
363
'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

88
88
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

96
96
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

483
483
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

86
86
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

220
220
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

52
52
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

346
346
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

297
297
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

60
60
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

187
187
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

336
336
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

435
435
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

206
206
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

573
573
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

74
74
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

780
780
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

162
162

Meer sportnieuws