'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

1421
'Anderlecht krijgt duidelijkheid over terugkeer Januzaj'

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Engeland. Gedurende het succesvolle WK van 2018 stonden beide landen ook al tegenover mekaar. Toen trokken de Belgen telkens aan het langste einde, met dank aan ene Adnan Januzaj.

Tijdens dat toernooi in Rusland wonnen de Duivels de troostfinale met 2-0 van de Engelsen na goals van Eden Hazard en Thomas Meunier. In de groepsfase stonden beide landen echter ook al tegenover mekaar in een match die niemand echt wou winnen. De verliezer zou immers tweede eindigen in de poule en zo in een aantrekkelijkere tabelhelft terecht komen.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Ondankbare heldenrol

Maar dat was buiten Januzaj gerekend. De flankaanvaller werd in de groepsmatch tegen Engeland zoals heel wat andere wisselspelers aan de aftrap gebracht. En bij de start van de tweede helft opende hij de score met een geweldig doelpunt, dat weinig verrassend ook de winnende treffer bleek.

De rest van het toernooi is geschiedenis en wie weet hoe het had gelopen indien België toch tweede was geworden in zijn poule. Voor Januzaj werd het doelpunt echter één van zijn laatste hoogtepunten tot dusver. In de voorbije jaren raakte zijn carrière immers in het slop.

Op zijspoor in Sevilla

Op het moment van zijn WK-treffer speelde het jeugdproduct van RSC Anderlecht bij Real Sociedad. Maar daar kreeg hij steeds minder minuten. Uiteindelijk trok hij in de zomer van 2022 op transfervrije basis naar Sevilla FC. Dat bleek evenwel een slechte keuze.

In Andalusië kwam Januzaj amper aan bod en een uitleenbeurt aan Basaksehir was slechts een doekje voor het bloeden. Tijdens de huidige jaargang raakte hij niet verder dan een achttal korte invalbeurten in La Liga namens Sevilla. De algemene verwachting is dan ook dat hij komende zomer voor een beperkte som vertrekt.

Paars-witte comeback

Wat zijn bestemming wordt, is voorlopig koffiedik kijken. In januari werd alvast gespeculeerd over een mogelijke terugkeer naar Anderlecht. Niet helemaal onlogisch gezien CEO Sports Jesper Fredberg goede contacten heeft bij Sevilla. Maar vooralsnog lijkt zo'n comeback niet aan de orde, niet in het minst wegens zijn stevige salaris. "Een rentree bij Paars-Wit, dat lijkt vooralsnog een waanidee", is men duidelijk bij Het Nieuwsblad.

Anderlecht moet proberen Januzaj terug te halen ...

Meest recent

Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

0
0
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

31
31
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

30
30
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

10
10
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

16
16
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

33
33
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

42
42
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

54
54
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

48
48
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

71
71
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

276
276
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

312
312
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

109
109
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

120
120
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

79
79
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

395
395
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

167
167
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

163
163
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

177
177
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

27
27
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

66
66
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

136
136
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

73
73
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

43
43

Meer sportnieuws