Vandenbempt verbaast: "Hij is met voorsprong de beste spits in de JPL"

door
Vandenbempt verbaast:

Komend weekend is het zover, dan gaan de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. Het is Union SG dat alvast als leider aan de ontknoping aan de titelstrijd begint. En de Brusselaars lijken voldoende gewapend om dit keer wél met de hoofdprijs aan de haal te gaan.

Union was in er in de twee voorbije seizoen telkens al dichtbij. In 2022 werd het in de PO's echter nog voorbij gestoken door Club Brugge, vorig seizoen liet men de titel in de slotminuten van het kampioenschap nog wegglippen. Na die onwaarschijnlijke ontknoping werd gevreesd dat de Unionisten hun laatste grote kans op de landstitel hadden verspeeld. 

In de zomer werd immers afscheid genomen van succescoach Karel Geraerts. Vervolgens vertrok zowat de halve basisploeg. Steunpilaren als Teddy Teuma, Victor Boniface, Siebe Van der Heyden, Senne Lynen, Bart Nieuwkoop, ... trokken allemaal andere oorden op. Maar met Alexander Blessin werd een ideale nieuwe coach gevonden en ook de vertrekkende spelers werden uitstekend vervangen.

LEES OOK: ‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Nieuwe smaakmakers staan op

Dat deed Union deels door het aantrekken van nieuwe smaakmakers. Aanwinsten als Mohamed Amoura, Charles Vanhoutte en Kevin MacAllister bleken immers een schot in de roos. Daarnaast grepen enkele jongens die vorig seizoen nog in de wachtkamer zaten hun kans. Cameron Puertas bijvoorbeeld, werd zelfs tweede bij de Gouden Schoen-verkiezing.

Ook Gustaf Nilsson groeide uit tot een absolute steunpilaar. De Zweed werd in de zomer van 2022 weggeplukt uit de Duitse lagere divisies. Na een jaartje in de schaduw van Boniface ontbolsterde hij in de voorbije maanden helemaal. Nilsson was al goed voor 13 goals en 6 assists, maar slaagt er vooral in om de spelers rond hem beter te maken. Dat leverde hem inmiddels een nieuwe selectie op bij de Zweedse nationale ploeg.

Beste in België

En ook analist/commentator Peter Vandenbempt blijkt diep onder de indruk. "Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse", klinkt het bij De Morgen. "Hij doet me steeds meer aan Jan Koller denken: een lange slungel die veel betere voeten heeft dan je op het eerste gezicht zou denken. Als dan tegen het begin van de play-offs ook Amoura opnieuw top is, heb je in de spits toch iets staan."

Wie is volgens u de beste spits?

Meest recent

Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

10
10
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

114
114
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

192
192
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

56
56
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

447
447
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

230
230
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

263
263
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

87
87
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

134
134
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

46
46
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

75
75
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

384
384
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

53
53
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

53
53
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

128
128
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

124
124
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

185
185
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

41
41
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

163
163
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

362
362
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

116
116
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

211
211
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

60
60
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

54
54
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

243
243

Meer sportnieuws