Vandenbempt verbaast: "Hij is met voorsprong de beste spits in de JPL"

door
Vandenbempt verbaast:

Komend weekend is het zover, dan gaan de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. Het is Union SG dat alvast als leider aan de ontknoping aan de titelstrijd begint. En de Brusselaars lijken voldoende gewapend om dit keer wél met de hoofdprijs aan de haal te gaan.

Union was in er in de twee voorbije seizoen telkens al dichtbij. In 2022 werd het in de PO's echter nog voorbij gestoken door Club Brugge, vorig seizoen liet men de titel in de slotminuten van het kampioenschap nog wegglippen. Na die onwaarschijnlijke ontknoping werd gevreesd dat de Unionisten hun laatste grote kans op de landstitel hadden verspeeld. 

In de zomer werd immers afscheid genomen van succescoach Karel Geraerts. Vervolgens vertrok zowat de halve basisploeg. Steunpilaren als Teddy Teuma, Victor Boniface, Siebe Van der Heyden, Senne Lynen, Bart Nieuwkoop, ... trokken allemaal andere oorden op. Maar met Alexander Blessin werd een ideale nieuwe coach gevonden en ook de vertrekkende spelers werden uitstekend vervangen.

LEES OOK: Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Nieuwe smaakmakers staan op

Dat deed Union deels door het aantrekken van nieuwe smaakmakers. Aanwinsten als Mohamed Amoura, Charles Vanhoutte en Kevin MacAllister bleken immers een schot in de roos. Daarnaast grepen enkele jongens die vorig seizoen nog in de wachtkamer zaten hun kans. Cameron Puertas bijvoorbeeld, werd zelfs tweede bij de Gouden Schoen-verkiezing.

Ook Gustaf Nilsson groeide uit tot een absolute steunpilaar. De Zweed werd in de zomer van 2022 weggeplukt uit de Duitse lagere divisies. Na een jaartje in de schaduw van Boniface ontbolsterde hij in de voorbije maanden helemaal. Nilsson was al goed voor 13 goals en 6 assists, maar slaagt er vooral in om de spelers rond hem beter te maken. Dat leverde hem inmiddels een nieuwe selectie op bij de Zweedse nationale ploeg.

Beste in België

En ook analist/commentator Peter Vandenbempt blijkt diep onder de indruk. "Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse", klinkt het bij De Morgen. "Hij doet me steeds meer aan Jan Koller denken: een lange slungel die veel betere voeten heeft dan je op het eerste gezicht zou denken. Als dan tegen het begin van de play-offs ook Amoura opnieuw top is, heb je in de spits toch iets staan."

Wie is volgens u de beste spits?

Meest recent

Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

23
23
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

12
12
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

51
51
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

30
30
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

45
45
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

86
86
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

495
495
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

69
69
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

152
152
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

147
147
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

212
212
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

102
102
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

40
40
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

104
104
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

70
70
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

32
32
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

163
163
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

304
304
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

132
132
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

404
404
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

50
50
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

217
217
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

322
322
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

87
87

Meer sportnieuws