Vandenbempt verbaast: "Hij is met voorsprong de beste spits in de JPL"

door
Vandenbempt verbaast:

Komend weekend is het zover, dan gaan de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. Het is Union SG dat alvast als leider aan de ontknoping aan de titelstrijd begint. En de Brusselaars lijken voldoende gewapend om dit keer wél met de hoofdprijs aan de haal te gaan.

Union was in er in de twee voorbije seizoen telkens al dichtbij. In 2022 werd het in de PO's echter nog voorbij gestoken door Club Brugge, vorig seizoen liet men de titel in de slotminuten van het kampioenschap nog wegglippen. Na die onwaarschijnlijke ontknoping werd gevreesd dat de Unionisten hun laatste grote kans op de landstitel hadden verspeeld. 

In de zomer werd immers afscheid genomen van succescoach Karel Geraerts. Vervolgens vertrok zowat de halve basisploeg. Steunpilaren als Teddy Teuma, Victor Boniface, Siebe Van der Heyden, Senne Lynen, Bart Nieuwkoop, ... trokken allemaal andere oorden op. Maar met Alexander Blessin werd een ideale nieuwe coach gevonden en ook de vertrekkende spelers werden uitstekend vervangen.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Nieuwe smaakmakers staan op

Dat deed Union deels door het aantrekken van nieuwe smaakmakers. Aanwinsten als Mohamed Amoura, Charles Vanhoutte en Kevin MacAllister bleken immers een schot in de roos. Daarnaast grepen enkele jongens die vorig seizoen nog in de wachtkamer zaten hun kans. Cameron Puertas bijvoorbeeld, werd zelfs tweede bij de Gouden Schoen-verkiezing.

Ook Gustaf Nilsson groeide uit tot een absolute steunpilaar. De Zweed werd in de zomer van 2022 weggeplukt uit de Duitse lagere divisies. Na een jaartje in de schaduw van Boniface ontbolsterde hij in de voorbije maanden helemaal. Nilsson was al goed voor 13 goals en 6 assists, maar slaagt er vooral in om de spelers rond hem beter te maken. Dat leverde hem inmiddels een nieuwe selectie op bij de Zweedse nationale ploeg.

Beste in België

En ook analist/commentator Peter Vandenbempt blijkt diep onder de indruk. "Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse", klinkt het bij De Morgen. "Hij doet me steeds meer aan Jan Koller denken: een lange slungel die veel betere voeten heeft dan je op het eerste gezicht zou denken. Als dan tegen het begin van de play-offs ook Amoura opnieuw top is, heb je in de spits toch iets staan."

Wie is volgens u de beste spits?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

22
22
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

59
59
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

100
100
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

87
87
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

219
219
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

215
215
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

102
102
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

296
296
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

72
72
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

272
272
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

102
102
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

79
79
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

179
179
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

213
213
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

493
493
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

117
117
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

84
84
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

195
195
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

718
718
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

322
322
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

266
266
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

870
870
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

421
421
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

167
167

Meer sportnieuws