Vandenbempt verbaast: "Hij is met voorsprong de beste spits in de JPL"

door
Vandenbempt verbaast:

Komend weekend is het zover, dan gaan de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. Het is Union SG dat alvast als leider aan de ontknoping aan de titelstrijd begint. En de Brusselaars lijken voldoende gewapend om dit keer wél met de hoofdprijs aan de haal te gaan.

Union was in er in de twee voorbije seizoen telkens al dichtbij. In 2022 werd het in de PO's echter nog voorbij gestoken door Club Brugge, vorig seizoen liet men de titel in de slotminuten van het kampioenschap nog wegglippen. Na die onwaarschijnlijke ontknoping werd gevreesd dat de Unionisten hun laatste grote kans op de landstitel hadden verspeeld. 

In de zomer werd immers afscheid genomen van succescoach Karel Geraerts. Vervolgens vertrok zowat de halve basisploeg. Steunpilaren als Teddy Teuma, Victor Boniface, Siebe Van der Heyden, Senne Lynen, Bart Nieuwkoop, ... trokken allemaal andere oorden op. Maar met Alexander Blessin werd een ideale nieuwe coach gevonden en ook de vertrekkende spelers werden uitstekend vervangen.

LEES OOK: 'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Nieuwe smaakmakers staan op

Dat deed Union deels door het aantrekken van nieuwe smaakmakers. Aanwinsten als Mohamed Amoura, Charles Vanhoutte en Kevin MacAllister bleken immers een schot in de roos. Daarnaast grepen enkele jongens die vorig seizoen nog in de wachtkamer zaten hun kans. Cameron Puertas bijvoorbeeld, werd zelfs tweede bij de Gouden Schoen-verkiezing.

Ook Gustaf Nilsson groeide uit tot een absolute steunpilaar. De Zweed werd in de zomer van 2022 weggeplukt uit de Duitse lagere divisies. Na een jaartje in de schaduw van Boniface ontbolsterde hij in de voorbije maanden helemaal. Nilsson was al goed voor 13 goals en 6 assists, maar slaagt er vooral in om de spelers rond hem beter te maken. Dat leverde hem inmiddels een nieuwe selectie op bij de Zweedse nationale ploeg.

Beste in België

En ook analist/commentator Peter Vandenbempt blijkt diep onder de indruk. "Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse", klinkt het bij De Morgen. "Hij doet me steeds meer aan Jan Koller denken: een lange slungel die veel betere voeten heeft dan je op het eerste gezicht zou denken. Als dan tegen het begin van de play-offs ook Amoura opnieuw top is, heb je in de spits toch iets staan."

Wie is volgens u de beste spits?

Meest recent

De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

18
18
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

32
32
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

79
79
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

149
149
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

169
169
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

75
75
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

314
314
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

195
195
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

81
81
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

99
99
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

75
75
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

198
198
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

403
403
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

329
329
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

140
140
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

208
208
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

29
29
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

508
508
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

890
890
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

92
92
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

349
349
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

60
60
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

598
598
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

133
133

Meer sportnieuws