Vandenbempt verbaast: "Hij is met voorsprong de beste spits in de JPL"

1358
Vandenbempt verbaast:

Komend weekend is het zover, dan gaan de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League van start. Het is Union SG dat alvast als leider aan de ontknoping aan de titelstrijd begint. En de Brusselaars lijken voldoende gewapend om dit keer wél met de hoofdprijs aan de haal te gaan.

Union was in er in de twee voorbije seizoen telkens al dichtbij. In 2022 werd het in de PO's echter nog voorbij gestoken door Club Brugge, vorig seizoen liet men de titel in de slotminuten van het kampioenschap nog wegglippen. Na die onwaarschijnlijke ontknoping werd gevreesd dat de Unionisten hun laatste grote kans op de landstitel hadden verspeeld. 

In de zomer werd immers afscheid genomen van succescoach Karel Geraerts. Vervolgens vertrok zowat de halve basisploeg. Steunpilaren als Teddy Teuma, Victor Boniface, Siebe Van der Heyden, Senne Lynen, Bart Nieuwkoop, ... trokken allemaal andere oorden op. Maar met Alexander Blessin werd een ideale nieuwe coach gevonden en ook de vertrekkende spelers werden uitstekend vervangen.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

Nieuwe smaakmakers staan op

Dat deed Union deels door het aantrekken van nieuwe smaakmakers. Aanwinsten als Mohamed Amoura, Charles Vanhoutte en Kevin MacAllister bleken immers een schot in de roos. Daarnaast grepen enkele jongens die vorig seizoen nog in de wachtkamer zaten hun kans. Cameron Puertas bijvoorbeeld, werd zelfs tweede bij de Gouden Schoen-verkiezing.

Ook Gustaf Nilsson groeide uit tot een absolute steunpilaar. De Zweed werd in de zomer van 2022 weggeplukt uit de Duitse lagere divisies. Na een jaartje in de schaduw van Boniface ontbolsterde hij in de voorbije maanden helemaal. Nilsson was al goed voor 13 goals en 6 assists, maar slaagt er vooral in om de spelers rond hem beter te maken. Dat leverde hem inmiddels een nieuwe selectie op bij de Zweedse nationale ploeg.

Beste in België

En ook analist/commentator Peter Vandenbempt blijkt diep onder de indruk. "Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse", klinkt het bij De Morgen. "Hij doet me steeds meer aan Jan Koller denken: een lange slungel die veel betere voeten heeft dan je op het eerste gezicht zou denken. Als dan tegen het begin van de play-offs ook Amoura opnieuw top is, heb je in de spits toch iets staan."

Wie is volgens u de beste spits?

Meest recent

Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

17
17
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

8
8
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

274
274
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

146
146
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

814
814
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

136
136
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

15
15
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

189
189
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

10
10
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

73
73
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

263
263
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

198
198
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

260
260
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

118
118
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

55
55
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

129
129
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

424
424
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

124
124
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

49
49
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

273
273
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

529
529
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

116
116
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

129
129
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184

Meer sportnieuws