Deila meteen weer aan de bak na Club Brugge-fiasco?

door
Deila meteen weer aan de bak na Club Brugge-fiasco?

Club Brugge heeft voor vijfde keer op nog geen anderhalf jaar tijd van trainer gewisseld. Afgelopen maandag maakte Blauw-Zwart immers het verwachte ontslag van Ronny Deila bekend. Aan de steun vanuit de spelersgroep zal het nochtans niet gelegen hebben.

Deila werd eind vorig seizoen weggeplukt bij Standard en leek over het ideale profiel te beschikken waar Club Brugge nood aan had. Maar de realiteit draaide anders uit. Op tactisch vlak maakte de Noor immers geen goede beurt. Hij slaagde er ook niet in om zijn ploeg op een constant niveau te laten presteren.

Bovendien kwam zijn relatie met het bestuur steeds zwaarder onder druk te staan. Met name voorzitter Bart Verhaeghe zou de trainer al snel hebben afgeschreven. Ook bij de supporters was zijn krediet al een tijdje verspeeld. En zijn discours in, en ten opzichte van, de media werd steeds cynischer.

Daar tegenover kon Deila wel lange tijd blijven rekenen op de steun van het merendeel van de spelersgroep. Verschillende jongens spraken openlijk hun vertrouwen uit in de trainer. Met name de uitgebreide Scandinavische kliek in de kleedkamer schaarde zich nadrukkelijk achter de hoofdcoach.

LEES OOK: ‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Steun uit kleedkamer

Dat deed Hugo Vetlesen zelfs na het ontslag, op een persbabbel bij de Noorse nationale ploeg. "We hebben heel wat uren samen gespendeerd en als ik straks terug in België ben, zal hij er niet zijn. Dat is speciaal. Maar voetbal is een cynische wereld waarin je niet veel tijd krijgt en helaas is Ronny moeten vertrekken", werd hij geciteerd bij HLN.

Snel nieuwe uitdaging

De vraag is nu wat de toekomst zal brengen voor Deila na zijn teleurstellende passage in Brugge. Zelf lijkt hij alvast klaar om meteen weer aan de slag te gaan. "Ik heb meer energie dan ooit. Na Celtic was ik op, maar nu heb ik nog veel te bieden. Ik ben klaar voor dit niveau of zelfs hoger", maakte hij zich sterk bij Het Nieuwsblad. En ook Vetlesen denkt dat zijn landgenoot niet lang zonder werk zal zitten. "Het is jammer voor Ronny, maar ik ben er zeker van dat hij hongerig genoeg is om snel een nieuwe uitdaging aan te gaan en zich te tonen."

Club had Deila het seizoen moeten laten afmaken ...

Meest recent

'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

27
27
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

289
289
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

68
68
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

26
26
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

201
201
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

134
134
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

583
583
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

218
218
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

301
301
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

177
177
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

97
97
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

554
554
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

241
241
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

118
118
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

529
529
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

441
441
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

664
664
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

251
251
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

522
522
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

350
350
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

96
96
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

552
552
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

384
384
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

112
112
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

241
241

Meer sportnieuws