KRC Genk zwaar in shock: ten einde alle raad

603 stemmen
KRC Genk zwaar in shock: ten einde alle raad

Luca Oyen werd gezien als het toptalent van KRC Genk en de favoriet van het publiek, vergelijkbaar met Yari Verschaeren bij Anderlecht. Na een zware blessure vorig seizoen herstelde hij, en kwam hij sterker terug, maar deze maand scheurde hij opnieuw zijn kruisband, dit keer aan de rechterkant.

Het herstelproces zal wederom acht maanden duren. Deze tegenslag werpt de vraag op of hij ooit weer op zijn oude niveau zal kunnen spelen.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

Oyen is de Verschaeren van KRC Genk

Met zijn uitstekende mobiliteit, de mogelijkheid om naar beide kanten uit te draaien, en het verschil te maken op de korte ruimte, wordt Luca Oyen beschouwd als de Yari Verschaeren van KRC Genk.

Het 20-jarige jeugdproduct is een moderne speler die op diverse aanvallende posities kan spelen, variërend van nummer 8 tot 11. Wat Oyen extra bijzonder maakt, is zijn enorme loopvermogen, waarbij hij gemiddeld tussen de elf à twaalf kilometer per wedstrijd aflegt.

“Zijn grote kwaliteit is: hij maakt voetbal simpel. In alles wat hij doet, zit een idee, en meestal maakt Luca op het veld de juiste keuzes”, zei Koen Daerden, de technisch directeur van de Genk-jeugd, aan Knack.

Hoewel Oyen vorig seizoen klaar was om een prominente rol op te nemen bij Genk, met een basisplaats in de competitieopener tegen Club Brugge, sloeg het noodlot na slechts 25 minuten toe.

De jonge aanvaller scheurde de kruisband van zijn linkerknie en onderging een revalidatieperiode van maar liefst acht maanden. “Dit is ronduit slecht nieuws”, zei Dimitri de Condé toen. “Luca is een speler waar we voor dit seizoen heel hard op rekenden.”

Oyen was een speler om naar uit te kijken dit seizoen

De Head of Football toonde veel vertrouwen in Luca Oyen door zijn contract met vijf jaar te verlengen, ondanks de ernstige blessure en langdurige revalidatieperiode. “Het feit dat de club mij een nieuw contract geeft, betekent dat ze ondanks mijn blessure nog veel vertrouwen in mij hebben.”

Dimitri de Condé, trots op elke jeugdspeler die doorbreekt naar het eerste elftal, ziet in Oyen een speler die de ploeg naar een hoger niveau kan tillen. De ganse club keek reikhalzend uit naar de terugkeer van Oyen na een lastige revalidatie van acht maanden, die hem eind vorig seizoen weer fit maakte.

Marc Degryse noemde Oyen als een van de vijf spelers waar hij dit seizoen naar uitkeek, naast namen als Kasper Dolberg (Anderlecht), Hugo Vetlesen (Club Brugge), George Ilenikhena (Antwerp) en Mathias Rasmussen (Union).

Het Nieuwsblad plaatste Oyen op de elfde positie in de lijst van de 50 grootste Belgische talenten van het moment.

Oyen maakt de hoge verwachtingen niet waar

Tijdens de eerste helft van dit seizoen had de 21-jarige Luca Oyen de hoge verwachtingen niet kunnen waarmaken. De speelkalender van KRC Genk was in de heenronde enorm veeleisend met een snel opeenvolgende wedstrijden, waarin coach Wouter Vrancken een soort van rotatiesysteem introduceerde.

Opmerkelijk was het beperkte aantal keren dat Oyen in actie kwam bij de eerste ploeg, wat leidde tot een 'goed gesprek' op initiatief van de jonge aanvaller met de coach. “Ik hou van zijn profiel, hij zal zeker kansen krijgen", zei Vrancken.

Oyen besefte dat door hard te blijven werken en zich op training te bewijzen, hij zijn plaats in de ploeg moest verdienen. De concurrentie op zijn positie was hevig, met spelers als Bilal El Khannouss, Anouar Ait El-Hadj, Joseph Paintsil, Christopher Bonsu Baah, Alieu Fadera en Yira Sor die allemaal strijden om speeltijd.

In de wedstrijd tegen Charleroi speelde Oyen een goede partij en werd de naam van de Genkse publiekslieveling voor de match gescandeerd door het publiek.

Hoewel Oyen beweerde zich 100% fit te voelen, vond hij dat zijn beste vorm alleen kan worden bereikt door regelmatig te spelen.

Luca Oyen start 2024 met een knaller

2024 moest het jaar van Luca Oyen worden. Dimitri de Condé hoopte dat de jonge aanvaller in Benidorm een grote sprong voorwaarts kon maken, en hij maakte indruk tijdens de winterstage.

Wouter Vrancken bevestigde dat Oyen veel honger toonde, maar de coach benadrukte de noodzaak dat hij meer beslissend moest zijn in zijn acties.

Voor zijn verdere ontwikkeling was het van cruciaal belang dat Oyen speelminuten zou krijgen. Hoewel zijn voorkeur was om die bij Genk te krijgen, stond hij open voor een tijdelijke overstap naar een andere club.

KV Mechelen was een serieuze kandidaat om hem tot het einde van het seizoen over te nemen; Besnik Hasi houdt van Oyens profiel als een winger met een actie. Na het vertrek van concurrent Joseph Paintsil naar LA Galaxy, werd echter besloten dat Oyen bij Genk zou blijven.

Dit bleek een keerpunt voor de 21-jarige. Hij werd dominanter en beslissender in zijn spel, zoals de coach hem vroeg. In februari bedankte hij met zijn eerste doelpunt van het seizoen tegen RWDM.

“Ik hoop en geloof dat de Oyen-trein nu definitief vertrokken is,” zei hij vol vertrouwen. Na anderhalf moeilijk jaar wist Oyen zich eindelijk weer in de kijker te spelen.

Er ontstond een klik tussen hem en linksachter Joris Kayembe, die ruimte voor hem kon creëren omdat de aanvaller graag naar binnen trok. Tijdens de topwedstrijd tegen Club Brugge toonde Oyen bijvoorbeeld veel dreiging en dolde hij met Denis Odoi.

Oyen scheurt kruisbanden opnieuw: wordt hij nog de oude?

De terugkeer van Luca Oyen naar zijn topvorm was helaas van korte duur. Begin maart scheurde hij voor de tweede keer in zijn nog jonge carrière zijn kruisband - dit keer aan de rechterkant, na eerder de linkerkant te hebben gescheurd vorig seizoen. Uit studies blijkt dat de kans hierop amper 12% bedraagt.

Opnieuw staat hem een lange revalidatie van acht maanden te wachten.

Het nieuws brak het voetbalhart van Johan Boskamp, die Oyen als een van zijn favoriete spelers beschouwt. “‘t Is niet te geloven joh. 21 jaar jong en al twee keer zijn kruisband gescheurd. Echt waardeloos voor die jongen”, zei Boskamp aan Het Belang van Limburg.

In de podcast '90 Minutes’ werd de vraag gesteld of de kans niet groot is dat Oyen na twee gescheurde kruisbanden niet meer op zijn oude niveau kan terugkeren. Voor Daan Heymans van Sporting Charleroi is dat geen onoverkomelijk probleem.

“Joris Kayembe heeft er zelfs drie gehad, dus dat hoeft niet per se zo te zijn. Tuur Dierckx trouwens ook.”

Filip Joos daarentegen ziet het somberder in, zoals hij schrijft in zijn column voor De Standaard. “Luca Oyen zal voortaan met een asterisk voetballen, een reminder van wat had kunnen zijn, de rest van zijn carrière vergezeld van een imaginaire tweelingbroer die net iets wendbaarder, net iets onbezonnener over het veld loopt.”

Zal Oyen nog de oude worden?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

26
26
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

6
6
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

37
37
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

66
66
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

101
101
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

23
23
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

40
40
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

53
53
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

221
221
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

145
145
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

35
35
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

187
187
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

136
136
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

131
131
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

88
88
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

407
407
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

316
316
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

125
125
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

91
91
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

31
31
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

192
192
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41

Meer sportnieuws