Vindt Club Brugge nieuwe Vanaken in JPL?

door
Vindt Club Brugge nieuwe Vanaken in JPL?

Hans Vanaken blijft uitblinken met zijn voortreffelijke passing en betrokkenheid in het spel an Club Brugge. Zijn vermogen om de bal snel en vooruit te spelen, maakt hem de spilfiguur bij uitstek in de ploeg.

Terwijl Vanaken zijn stempel blijft drukken, zien we in de Jupiler Pro League Adem Zorgane (Sporting Charleroi) en Mathias Delorge (Sint-Truiden), die ook opvallen met hun betrokkenheid bij hun respectievelijke clubs.

Toevallig of niet werden Zorgane (vorig jaar) en Delorge genoemd als potentiële versterking voor Club Brugge.

LEES OOK: Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De man is niet versleten: “Vanaken is de waarborg van elke coach”

Vorig seizoen werd er af en toe gedaan alsof het beste er stilaan vanaf was bij de ‘uitgebluste’ Hans Vanaken. Club Brugge had zelfs besloten om te anticiperen en met Hugo Vetlesen een directe concurrent binnen te halen.

In tegenstelling tot eerdere twijfels herleeft Vanaken dit seizoen als dirigent op het middenveld van Club Brugge, en hij overtreft hij de vermeende inschattingsfout.

Ronny Deila zag namelijk geen enkele reden om Vanaken op korte termijn uit de basisopstelling te halen, en de aanvoerder heeft dit seizoen laten zien waarom. Hij is weer de spelmaker zoals voorheen, en hij doet de moeilijke dingen er simpel uitzien.

De tweevoudige Gouden Schoen-winnaar is terug op de afspraak. Deila had gelijk wanneer hij zei dat er aan Vanaken niet diende getwijfeld te worden. “De man is niet versleten”, schreef Het Nieuwsblad treffend.

“Vanaken is een topper die altijd moet spelen”, vertelde ploegmaat Philip Zinckernagel zelfs.“Hij zuigt het spel naar zich toe”, merkte Frank Raes op in Gazet van Antwerpen.

“Of het nu goed of slecht draait, en of hij nu in vorm steekt of niet: Vanaken is de waarborg van élke coach”, benadrukte Het Laatste Nieuws.

Deila omschrijft Vanaken als een fantastische speler en hij sprak zich bewonderend uit over de kalmte en intelligentie van zijn bepalende middenvelder. “Hij ziet alles op een veld.”

Onderschatte Vanaken is moderne clublegende

Hans Vanaken heerst, bepaalt het tempo en is de grote patron. Hij legt de ballen neer waar hij wil en strooit met de listige passes. “De metronoom”, schreef Het Nieuwsblad. “Als Vanaken goed speelt, draait ook Club Brugge”, zei Jan Ceulemans in de krant.

Opvallend is dat hij zich ook steeds meer laat gelden als kapitein, terwijl zijn leiderschapskwaliteiten nochtans niet als zijn grote sterkte omschreven worden.

“Vanaken blijft een voetballer die een moeilijke actie zo makkelijk doet lijken of uit een onmogelijke situatie schijnbaar simpel wegdraait”, vertelde Kristof Liberloo, chef sport bij Het Belang van Limburg. “Hij kan een diepe pass ook perfect op snelheid versturen. De Lommelaar blijft een onderschatte speler.”

Peter Vandenbempt stelt vast dat Vanaken nog altijd onmisbaar is bij Club Brugge, zeker nu de ploeg met een serieuze crisis te maken heeft.

“Bij Club Brugge mogen ze ook blij zijn dat Hans Vanaken in volle onweer, dat nu al weken woedt, onverstoorbaar aan het roer blijft staan en de ploeg bij de hand probeert te nemen.” Ronny Deila noemt hem een moderne clublegende. 

Vanaken passt snel én vooruit: dankzij Michel Preud’homme

Hans Vanaken is de spil waarrond Club Brugge draait. Hij is geen spectaculaire voetballer, maar wel voortdurend aanspeelbaar en hij beschikt over een fenomenale techniek en passing.

Waar andere spelers van Club Brugge uit zelfbescherming voor de veilige optie kiezen en een balletje achteruit spelen, zoekt Vanaken steeds naar de snelle passing vóóruit. Dat leerde hij onder Michel Preud’homme, die hem leerde wat voetballen als ‘nummer 10’ betekent in een topclub.

“Het schijnt er allemaal loom en gemakzuchtig uit te zien, en dat klopt ook voor een stuk, maar zij die naar Vanakens voeten kijken, weten beter”, aldus Het Nieuwsblad. Vanaken is het rustpunt in de ploeg, hij bepaalt het tempo en is iemand aan wie je de bal kwijt kunt. 

Op zoek naar de ‘nieuwe’ Vanaken in de JPL

Het belang van Hans Vanaken als spil in het spel van Club Brugge wordt nog duidelijker wanneer we naar de cijfers kijken. In het huidige Jupiler Pro League-seizoen heeft geen enkele niet-verdediger van Club Brugge zoveel balbezit als Vanaken.

Met in totaal 1.564 passes verstuurde hij de bal het meest, terwijl hijzelf 1.135 keer werd aangespeeld door zijn teamgenoten. Deze indrukwekkende statistieken maken hem letterlijk de draaischijf van Club Brugge en plaatsen hem zelfs aan de top van betrokkenheid bij het spel in de Belgische competitie.

Interessant is dat twee spelers die eerder in verband werden gebracht met een mogelijke transfer naar Club Brugge, Adem Zorgane van Sporting Charleroi en Mathias Delorge van Sint-Truiden, ook opvallen in dit opzicht.

Zorgane, de Algerijn die in zowat elke mercato in verband wordt gebracht met een transfer, werd in mei vorig jaar gelinkt aan Club Brugge. In zijn beste vorm is Zorgane (24) de spelverdeler, de maestro en de patron van Charleroi.

“Een heerlijke voetballer”, zoals Het Nieuwsblad vorig seizoen opmerkte, en onmisbaar vanwege zijn spelvolume en onophoudelijke loopacties.

Delorge (19) van Sint-Truiden is de man waar iedereen over praat dit seizoen. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Het Belang van Limburg merkte op dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Hans Vanaken is onvervangbaar bij Club Brugge

Meest recent

'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

52
52
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

51
51
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

51
51
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

102
102
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

151
151
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

326
326
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

51
51
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

152
152
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

83
83
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

191
191
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

57
57
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

40
40
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

183
183
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

67
67
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

59
59
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

153
153
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

169
169
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

52
52
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

327
327
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

237
237
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

319
319
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

158
158
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

80
80
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

304
304

Meer sportnieuws