Cercle Brugge weldra een Belgische topclub?

door
Cercle Brugge weldra een Belgische topclub?

Cercle Brugge speelt een zeer goed seizoen. De Bruggelingen dromen nog steeds van een plaats in de top zes. Het wordt een belangrijk weekend. Kunnen ze op termijn de stap naar de Belgische top zet zetten?

LEES OOK: Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Cercle Brugge naar de Belgische top?

Die vraag stelden ze in De Krant van West-Vlaanderen. Het antwoord is nochtans heel duidelijk. Cercle Brugge heeft niet de supporterschare om voluit mee te doen voor de top en ze zijn ook afhankelijk van het geld uit Monaco, al proberen ze dat met uitgaande transfers te minderen.

Georges Leekens, in het verleden aan de slag bij Cercle Brugge, is terecht van mening dat Cercle Brugge niet de 'tools' heeft om de Belgische top te halen.

Middelen van AS Monaco

"Met de combinatie van huurspelers – vaak van Monaco – en eigen jeugd, jongens zoals Vanhoutte en Deman, die ze voor aardig wat geld konden verkopen, en Somers zit er wel een visie achter. Maar om echt te kunnen aansluiten bij de top, zal toch alles afhangen van Monaco: hoeveel financiële ondersteuning krijgen ze nog in de toekomst? Want het draait in het hedendaagse voetbal toch altijd daarrond. Indien de moederclub niet verder investeert in Cercle zal het toch niet evident worden de huidige positie te handhaven", verklaart hij.

Cercle Brugge moet zich de komende jaren vooral proberen te handhaven als een uitdager voor de topclubs. Komende zomer dreigen er al heel wat spelers en ook de coach te vertrekken. Het belooft dus zeker geen makkelijke opgave te worden om deze prestaties te herhalen.

Eens met Leekens?

Meest recent

Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

24
24
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

56
56
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

85
85
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

90
90
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

94
94
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

268
268
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

25
25
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

80
80
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

144
144
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

150
150
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

127
127
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

87
87
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

511
511
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

328
328
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

91
91
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

916
916
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

132
132
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

179
179
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

342
342
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

192
192
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

86
86
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

881
881
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

396
396

Meer sportnieuws