'Ex-Genkster uit nationale selectie geweerd door aanrandingszaak'

door
'Ex-Genkster uit nationale selectie geweerd door aanrandingszaak'

Junya Ito doet bij u ongetwijfeld nog een belletje rinkelen. De Japanner was niet zo lang geleden nog een smaakmaker bij KRC Genk, maar is nu verwikkeld in een aanrandingszaak.

"We hebben een strafklacht tegen hem ontvangen en hebben een onderzoek geopend", klonk het niet zo lang geleden bij de woordvoerder van de politie van Osaka. Japanse media wisten te vertellen dat twee vrouwen Ito beschuldigen van seksuele agressie.

LEES OOK: De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Ito zelf ontkent de feiten

De feiten zouden zich hebben afgespeeld in juni 2023 in een hotel in Osaka. Na een interland tussen Japan en Peru zouden de twee vrouwen op de kamer van de Japanse international zijn beland. "Toen ik wakker werd, zat Ito op mij", aldus een van de vrouwen. "De kamer was donker, maar ik kon zijn gezicht zien. Ik herinner het mij nog zeer goed."

Ito ontkent de feiten, schreef het Franse persbureau AFP. "Het is uiterst belangrijk zijn naam zo snel mogelijk te zuiveren. De carrière van een speler is kort", vertelde de advocaat van de speler. Ito wilde naar verluidt ook een schadevergoeding van 1,2 miljoen euro.

Geweerd uit Japanse selectie

De zaak heeft nu vervelend gevolgen voor Ito, die door bondscoach Hajime Moriyasu geweerd wordt uit de Japanse selectie voor twee WK-kwalificatieduels tegen Noord-Korea.

"Rekening houdend met de impact voor zijn familie, vond ik dat het beter was om hem niet op te roepen. Ik heb hem gepasseerd om hem te beschermen. Het zou ook niet alleen hem raken, het hele team zou niet rustig zijn ding kunnen doen", verklaarde Moriyasu aan Japanse media.

Goede beslissing van de bondscoach?

Meest recent

Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

25
25
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

14
14
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

39
39
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

236
236
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

101
101
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

33
33
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

142
142
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

259
259
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

76
76
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

640
640
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

140
140
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

313
313
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

114
114
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

153
153
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

355
355
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

495
495
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

855
855
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

291
291
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

139
139
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

106
106
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

189
189
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

287
287
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

141
141

Meer sportnieuws