'Ex-Genkster uit nationale selectie geweerd door aanrandingszaak'

234 stemmen
'Ex-Genkster uit nationale selectie geweerd door aanrandingszaak'

Junya Ito doet bij u ongetwijfeld nog een belletje rinkelen. De Japanner was niet zo lang geleden nog een smaakmaker bij KRC Genk, maar is nu verwikkeld in een aanrandingszaak.

"We hebben een strafklacht tegen hem ontvangen en hebben een onderzoek geopend", klonk het niet zo lang geleden bij de woordvoerder van de politie van Osaka. Japanse media wisten te vertellen dat twee vrouwen Ito beschuldigen van seksuele agressie.

LEES OOK: Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

Ito zelf ontkent de feiten

De feiten zouden zich hebben afgespeeld in juni 2023 in een hotel in Osaka. Na een interland tussen Japan en Peru zouden de twee vrouwen op de kamer van de Japanse international zijn beland. "Toen ik wakker werd, zat Ito op mij", aldus een van de vrouwen. "De kamer was donker, maar ik kon zijn gezicht zien. Ik herinner het mij nog zeer goed."

Ito ontkent de feiten, schreef het Franse persbureau AFP. "Het is uiterst belangrijk zijn naam zo snel mogelijk te zuiveren. De carrière van een speler is kort", vertelde de advocaat van de speler. Ito wilde naar verluidt ook een schadevergoeding van 1,2 miljoen euro.

Geweerd uit Japanse selectie

De zaak heeft nu vervelend gevolgen voor Ito, die door bondscoach Hajime Moriyasu geweerd wordt uit de Japanse selectie voor twee WK-kwalificatieduels tegen Noord-Korea.

"Rekening houdend met de impact voor zijn familie, vond ik dat het beter was om hem niet op te roepen. Ik heb hem gepasseerd om hem te beschermen. Het zou ook niet alleen hem raken, het hele team zou niet rustig zijn ding kunnen doen", verklaarde Moriyasu aan Japanse media.

Goede beslissing van de bondscoach?

Meest recent

Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

2
2
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

20
20
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

77
77
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

112
112
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

173
173
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

195
195
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

128
128
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

125
125
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

58
58
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

483
483
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

104
104
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

323
323
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

366
366
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

946
946
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

134
134
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

693
693
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

204
204
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

198
198
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

347
347
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

101
101
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

534
534
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

217
217
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

304
304
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

164
164
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

222
222

Meer sportnieuws