Genkie aan de schandpaal: 'verschrikkelijk en lamentabel'

574
Genkie aan de schandpaal: 'verschrikkelijk en lamentabel'

De transfer van Tolu Arokodare naar KRC Genk lijkt op een ramp uit te draaien. Ondanks zijn potentieel als spits, wordt zijn gebrek aan techniek en fysiek vaak aan de kaak gesteld.

Zijn nonchalante en lakse houding versterken de twijfels over zijn geschiktheid als nummer negen van Genk alleen maar.

LEES OOK: Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Tolu is niet de juiste 9 voor KRC Genk

Tolu Arokodare heeft alle kwaliteiten die een spits moet hebben. Hij is groot, gebruikt zijn lichaam goed, kopbalsterk, redelijk snel én hij kan scoren. Toch heeft de Nigeriaan allesbehalve zijn stempel kunnen drukken bij KRC Genk.

Hij moet de erfenis van Paul Onuachu dragen, dat is voor niemand een cadeau. “Arokodare zal door de fans altijd vergeleken worden met Paul, dat is geen gemakkelijke situatie om mee om te gaan”, zei Patrick Goots aan Het Belang van Limburg.

De Nigeriaan werd in januari vorig jaar naar KRC Genk gehaald met de verwachting dat hij op termijn de vaste aanvalsleider van de ploeg zou worden. Meer dan een jaar later wordt echter steeds meer getwijfeld of hij in staat is om die rol te vervullen, en er rijzen steeds meer vragen over zijn kwaliteiten.

Eerder dit seizoen uitte Johan Boskamp zich kritisch en de Nederlander vond hem niet goed genoeg om de aanval te dragen, terwijl Thomas Chatelle suggereerde dat Tolu geen echte doelpuntenmaker was.

Stef Wijnants benadrukte dat Arokodare niet de nummer 9 was voor het systeem dat Genk wilde spelen. Het Laatste Nieuws stelde eerder dat Tolu simpelweg niet de juiste kwaliteiten bezit om de vaste spits van Genk te zijn.

Verschrikkelijk en lamentabel: “Vanuit de tribune erger ik mij eraan”

Ludo Vandewalle, de chef voetbal van Het Nieuwsblad, deelde zijn bevindingen in de Sjotcast-podcast en benadrukte dat KRC Genk sinds het vertrek van Paul Onuachu nog geen geschikte vervanger heeft weten te vinden.

Hij bekritiseerde Tolu Arokodare's gemiste strafschop tegen Club Brugge, vooral vanwege de pijnlijke gênante wijze waarop hij deze elfmeter miste. “Het zal wel plezant zijn om met hem te spelen, maar om te kijken vind ik het al verschrikkelijk”, aldus Vandewalle.

“Zijn manier van spelen straalt een gelatenheid uit. Lamentabel vind ik dat soms. Vanuit de tribune erger ik mij eraan hoe hij zich op het veld beweegt.”

De Morgen ging nog een stap verder door te stellen dat je zelfs vanop elf meter niets meer aan Tolu Arokodare hebt.

“Iedereen kan een strafschop missen, maar na anderhalf jaar mogen we wel stilaan concluderen dat Tolu gewoon niet goed genoeg is voor het niveau dat Genk ambieert”, concludeerde Stef Wijnants in Het Belang van Limburg.

Zijn nonchalante en lakse houding werkte eerder dit seizoen ook niet in zijn voordeel tijdens de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waar hij zelfs werd uitgefloten door de eigen fans, en die zelfs juichten toen hij werd gewisseld.

Tolu heeft nog veel werk op fysiek-technisch vlak

Tolu Arokodare wordt bekritiseerd omdat hij niet zorgvuldig genoeg kaatst, te weinig betrokken is in de combinaties, en over de grond gewoon te weinig is. Daarnaast lijkt hij vaak zijn defensieve taken te vergeten, met name het zetten van druk bij balverlies.

Wouter Vrancken gaf eerder aan dat Tolu zakelijker moet worden, maar dat de spits die dingen goed oppikt. “Dat Tolu door sommigen al werd afgeschreven? Hij heeft zich hier echt wel ontwikkeld”, aldus de coach van KRC Genk.

"Hij heeft uiteraard een heel specifiek profiel, maar het gaat wel de goede kant op. Verder moet hij zich niet te veel met de ruis van buitenaf bezighouden.”

Tolu is zich nog altijd aan het aanpassen aan de speelstijl van Genk, waar hij meer nadruk moet leggen op het pressen en in het lopen van ruimtes in vergelijking met zijn vorige club Amiens.

Het belangrijkste knelpunt voor Tolu ligt dan ook voornamelijk op het fysieke vlak. Genk hoopte de afgelopen maanden op vooruitgang op dit gebied. “Arokodare is klaar om te schitteren, op voorwaarde dat hij fysiek in orde is”, zegt gewezen goalgetter Patrick Goots, aan Het Belang van Limburg.

Tolu is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los

Het is overduidelijk dat Tolu Arokodare grote moeite heeft om volledige wedstrijden uit te spelen. Dit seizoen stond hij 16 keer aan de aftrap voor KRC Genk, maar slaagde hij er slechts 6 keer in om de volledige wedstrijd te spelen.

Het gebrek aan fysieke paraatheid van de spits is een groot probleem. Zo kon hij eerder dit seizoen bijvoorbeeld niet starten in de basis tegen de Panda's nadat hij midweeks al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève.

“Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los”, stelde Het Belang van Limburg vast eerder dit seizoen.

Begin december moest Tolu al na 55 minuten het veld verlaten tegen Fiorentina. Coach Wouter Vrancken reageerde veelzeggend: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Degryse: “Dan moet je hem laten gaan”

In de VTM-podcast ‘Vier-nul’ in oktober werd ook al uitgebreid gediscussieerd over de zorgwekkende en schijnbaar uitzichtloze situatie van Tolu Arokodare bij KRC Genk.

De deelnemers aan de podcast, Aster Nzeyimana, Jarno Bertho, Marc Degryse en Frank Boeckx, begonnen de discussie met de vraag wie de vaste spits van het team zou moeten zijn: Tolu of Andi Zeqiri.

Bertho opende de discussie door te stellen: “Tolu kan fysiek blijkbaar geen 90 minuten aan.” Nzeyimana: “We hadden gedacht dat hij er ondertussen wel al aan die fysieke paraatheid zou staan. Kan het zijn dat dat nooit komt?”

Degryse: “Als je topfit bent, dan moet je toch gewoon 90 minuten kunnen spelen? Anders start je nooit aan een wedstrijd. Als je als trainer de cijfers ziet, en dat is echt onvoldoende, dan moet je hem gewoon laten gaan, lijkt mij.”

Boeckx: “Het feit dat Onuachu zo hard genoemd werd om terug te komen, zal daar ook veel mee te maken hebben. Dat hij (Arokodare, red.) het fysiek misschien nooit zal aankunnen. En omdat hij misschien niet het gemakkelijkste karakter is om altijd op de bank te moeten starten, en om in te vallen.”

Bertho: “Zou dat voor de mensen van Genk nu een verrassing zijn, dat hij geen 90 minuten aankan?”

Moet Genk hem verkopen?

Meest recent

Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

7
7
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

10
10
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

19
19
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

78
78
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

135
135
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

111
111
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

902
902
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

70
70
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

29
29
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

222
222
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

59
59
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

64
64
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

26
26
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

52
52
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

44
44
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

162
162
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

322
322
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

275
275
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

274
274
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

54
54
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

126
126

Meer sportnieuws