'Ratcliffe steekt duim omhoog: absolute recordtransfer United'

193 stemmen
'Ratcliffe steekt duim omhoog: absolute recordtransfer United'

Het begint er meer en meer op te lijken dat Manchester United opnieuw zonder prijzen zal achterblijven dit seizoen. Komende zomer wordt dan ook de nodige transferbeweging verwacht op Old Trafford. Daarbij zou de club zelfs haar eigen uitgavenrecord kunnen breken.

United sneuvelde tijdens het najaar op het Europese toneel. In de League Cup werd het op eigen veld dan weer gewipt door Newcastle United, terwijl in de kwartfinales van de FA Cup een duel tegen het sterke Liverpool op het programma staat. Ondertussen is het in de Premier League knokken voor plek zes.

Wederom dreigt de Engelse grootmacht dus met lege handen achter te blijven. En dat terwijl nieuwe bazen het inmiddels voor het zeggen hebben op Old Trafford. Begin dit jaar verkocht de Amerikaanse eigenaars van de familie Glazer immers een deel van hun aandelen aan Sir Jim Ratcliffe.

LEES OOK: 'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Sportieve make-over

De Britse zakenman is de sterke man achter chemiebedrijf INEOS. Hij is tevens een grote sportliefhebber en heeft ook al behoorlijk wat ervaring in de sportwereld, onder meer in de wielerwereld en Formule 1. Inmiddels werd de deal met Ratcliffe ook officieel beklonken.

De algemene verwachting is dat hij in de komende weken de sportieve leiding verder zal herschikken. Daarbij zal ook een beslissing genomen moeten worden over de toekomst van coach Erik ten Hag. En vervolgens zal ook de spelersgroep een heuse metamorfose ondergaan.

Portugees monstertalent

Een pak spelers die momenteel onder contract liggen zouden dan ook moeten beschikken. Daarnaast moet er ook versterking volgen. En één van de toptargets is het Portugese supertalent Joao Neves. Die maakte op zijn 19de al flink indruk bij SL Benfica.

Neves staat dan ook op de verlanglijstjes van verschillende andere topclubs en zal een enorme smak geld moeten kosten. Al heeft Ratcliffe dat er wel voor over. Zo beweert The Mirror dat de nieuwe sterke man van plan is om groen licht te geven voor een bod van ruim 100 miljoen pond. Dat zou van Neves de duurste United-aanwinst in de clubgeschiedenis maken.

United speelt binnen de drie seizoenen weer mee voor de titel ...

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

7
7
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

132
132
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

190
190
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

98
98
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

42
42
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

484
484
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

90
90
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

111
111
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

140
140
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

135
135
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

61
61
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

413
413
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

133
133
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

160
160
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

161
161
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

192
192
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

571
571
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

161
161
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

161
161
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

409
409
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

355
355
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

99
99
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

810
810

Meer sportnieuws