Nieuwe structuur Club Brugge hevig bekritiseerd

door
Nieuwe structuur Club Brugge hevig bekritiseerd

Club Brugge heeft besloten om het sportieve departement opnieuw vorm te geven, waarbij de rol van sportief directeur is opgesplitst in drie verschillende functies: Sports Director, Director of Football en Technical Director.

LEES OOK: Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

3 nieuwe functies bij Club Brugge

In zijn rol als Sports Director zal Maarten Dedobbeleer verantwoordelijk zijn voor het management, de planning en de organisatie van alle aspecten van sportwetenschap, data-analyse en technologie.

Als Director of Football zal Dévy Rigaux zich concentreren op transfers en rekrutering. De rol van Technical Director blijft nog open en is van cruciaal belang voor het behoud van de clubcultuur en speelstijl.

Iedereen rapporteert aan CEO Bob Madou

Zij vallen in de nieuwe structuur allemaal onder Bob Madou, de nieuwe CEO van Club Brugge. De functie van Vincent Mannaert wordt dus opgedeeld in meerdere posities en personen.

Marc Degryse stelt zich vragen bij deze nieuwe opzet. “Ik wil het eerst nog zien”, zegt Degryse in Het Laatste Nieuws. Hij verwijst naar Anderlecht waar het ook heel lang geduurd heeft vooraleer de juiste mensen op de juiste plaats zaten.

Degryse: één klankbord is genoeg

Degryse stelt dat een trainer gebaat is bij één klankbord binnen het bestuur. Nu moet dat met twee of misschien zelfs drie personen gebeuren. “Hoe meer mensen betrokken zijn bij dat proces, hoe ingewikkelder het wordt.”

Voor de vacante functie van Technical Director zijn de gesprekken volop aan de gang. Hugo Broos (momenteel bondscoach van Zuid-Afrika) en Francky Dury (zonder club) worden momenteel genoemd als kandidaten.

Zal de nieuwe structuur aanslaan bij Club Brugge?

Meest recent

Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

1
1
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

24
24
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

24
24
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

29
29
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

88
88
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

156
156
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

64
64
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

103
103
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

278
278
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

264
264
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

91
91
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

159
159
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

285
285
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

135
135
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

114
114
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

151
151
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

496
496
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

98
98
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

587
587
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

940
940
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

146
146
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

469
469
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

366
366
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

689
689
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

452
452

Meer sportnieuws