'Anderlecht en Standard starten zonder fans aan play-offs'

door
'Anderlecht en Standard starten zonder fans aan play-offs'

De voorbije maanden werd er al streng opgetreden door de voetbalbond en de Pro League tegen de steeds weerkerende problemen met supporters. Zo voerde de Pro League onlangs nog een nieuw protocol in, waarbij een team automatisch drie matchen zonder uitfans moet afwerken als hun supporters verantwoordelijk zijn voor het stilleggen van een wedstrijd.

Ook de voetbalbond deelt strenge straffen uit. Zo kreeg RWDM onlangs te horen dat het aan de play-offs moet beginnen zonder steun van zijn fans, want het moet een wedstrijd achter gesloten deuren spelen nadat hun fans ervoor zorgden dat de match tegen Eupen gestaakt moest worden.

LEES OOK: Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Anderlecht-Standard liep helemaal uit de hand

Nu hebben ook Anderlecht en Standard een stevige straf aan hun been. De twee rivalen moesten zich vrijdag voor de Disciplinaire Raad van de KBVB verantwoorden nadat hun onderlinge confrontatie op 7 december in de Croky Cup helemaal uit de hand liep.

Anderlecht won toen met 2-0, maar de partij lag een hele tijd stil. Dat gebeurde omdat de fans van Standard met vuurpijlen en stoeltjes begonnen te gooien, waarna die van Anderlecht de zitjes teruggooiden naar hun rivalen.

Beide clubs beginnen play-offs in leeg stadion

In de nasleep van dat debacle beslisten de clubs al om minstens tot eind volgend seizoen geen bezoekende supporters meer toe te laten in de Clasico's, maar dat heeft hen geen clementie van de Disciplinaire Raad opgeleverd.

La Dernière Heure weet dat die beslist heeft dat beide clubs hun eerste thuiswedstrijd van de play-offs achter gesloten deuren zullen moeten afwerken. Daarnaast krijgen ze ook nog een boete en zullen ze bepaalde vakken voor drie wedstrijden moeten sluiten als er in het komende jaar nog incidenten zijn.

Terechte straf?

Meest recent

Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

36
36
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

29
29
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

79
79
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

53
53
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

113
113
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

59
59
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

160
160
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

42
42
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

178
178
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

244
244
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

29
29
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

374
374
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

256
256
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

97
97
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

127
127
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

379
379
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

369
369
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

409
409
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

634
634
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

200
200
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

133
133
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

51
51
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

91
91
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

348
348
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

128
128

Meer sportnieuws