Atalanta ruikt flinke winst: bliksemtransfer De Ketelaere?

683
Atalanta ruikt flinke winst: bliksemtransfer De Ketelaere?

Woensdagavond staat de eerste wedstrijd in de 1/8ste finales van de Europa League op het programma. Daarbij krijgt het Portugese Sporting CP het bezoek van Atalanta Bergamo. De Italianen rekenen onder meer op Charles De Ketelaere om het verschil te maken.

Het jeudgproduct van Club Brugge vertrok afgelopen zomer al na amper één seizoen bij AC Milan, waar hij zijn draai maar niet kon vinden. In 40 wedstrijden namens de Rossoneri scoorde hij bijvoorbeeld geen enkele keer. En dus werd hij opnieuw getransfereerd. Dit keer op huurbasis, met aankoopoptie, naar Atalanta.

Die overstap naar Bergamo bleek een goede zet in zijn carrière. De Ketelaere maakte er een degelijke start en werd zelfs meteen verkozen tot 'Speler van de Maand' bij zijn nieuwe club. Vervolgens kende hij een kleine terugval, maar in de laatste maanden haalt hij opnieuw een uitstekend niveau.

LEES OOK: De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Fraaie statistieken

Inmiddels heeft CDK 31 matchen afgewerkt namens Atalanta. Daarin was hij goed voor 10 doelpunten, waardoor hij momentel mede-topschutter is bij zijn club. Daarnaast deed de Rode Duivel er ook nog eens 7 assist bovenop. Ook daarmee staat hij bovenaan de statistiekenlijstjes bij zijn ploeg.

Er bestaat dan ook weinig twijfel over dat Atalanta de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst zal lichten. Daarvoor zou de club een bedrag van zo'n 23 miljoen euro moeten overmaken aan Milan. Maar dat hoeft niet persé te betekenen dat De Ketelaere voor lange tijd in Bergamo zal blijven.

Zomerse toptransfer?

Het toonaangevende The Athletic sluit namelijk dat de Italianen hem na het lichten van de aankoopoptie meteen weer doorverkopen met een forse meerwaarde. Zo'n lucratieve operatie deden ze in het verleden ook al met verdediger Christian Romero (Tottenham Hotspur). Al moet dan wel aan enkele voorwaardes voldaan worden. Zo zal CDK een sterk einde van het seizoen moeten spelen, zowel in de Serie A als op het Europese niveau. En ook een EK-selectie bij de Rode Duivels lijkt een vereiste.

De Ketelaere moet mee naar het EK met België ...

Meest recent

Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

12
12
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

38
38
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

53
53
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

44
44
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

26
26
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

129
129
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

85
85
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

47
47
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

54
54
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

231
231
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

67
67
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

121
121
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

94
94
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

110
110
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

101
101
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

332
332
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

65
65
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

351
351
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

306
306
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

242
242
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

196
196
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119

Meer sportnieuws