Atalanta ruikt flinke winst: bliksemtransfer De Ketelaere?

683
Atalanta ruikt flinke winst: bliksemtransfer De Ketelaere?

Woensdagavond staat de eerste wedstrijd in de 1/8ste finales van de Europa League op het programma. Daarbij krijgt het Portugese Sporting CP het bezoek van Atalanta Bergamo. De Italianen rekenen onder meer op Charles De Ketelaere om het verschil te maken.

Het jeudgproduct van Club Brugge vertrok afgelopen zomer al na amper één seizoen bij AC Milan, waar hij zijn draai maar niet kon vinden. In 40 wedstrijden namens de Rossoneri scoorde hij bijvoorbeeld geen enkele keer. En dus werd hij opnieuw getransfereerd. Dit keer op huurbasis, met aankoopoptie, naar Atalanta.

Die overstap naar Bergamo bleek een goede zet in zijn carrière. De Ketelaere maakte er een degelijke start en werd zelfs meteen verkozen tot 'Speler van de Maand' bij zijn nieuwe club. Vervolgens kende hij een kleine terugval, maar in de laatste maanden haalt hij opnieuw een uitstekend niveau.

LEES OOK: De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Fraaie statistieken

Inmiddels heeft CDK 31 matchen afgewerkt namens Atalanta. Daarin was hij goed voor 10 doelpunten, waardoor hij momentel mede-topschutter is bij zijn club. Daarnaast deed de Rode Duivel er ook nog eens 7 assist bovenop. Ook daarmee staat hij bovenaan de statistiekenlijstjes bij zijn ploeg.

Er bestaat dan ook weinig twijfel over dat Atalanta de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst zal lichten. Daarvoor zou de club een bedrag van zo'n 23 miljoen euro moeten overmaken aan Milan. Maar dat hoeft niet persé te betekenen dat De Ketelaere voor lange tijd in Bergamo zal blijven.

Zomerse toptransfer?

Het toonaangevende The Athletic sluit namelijk dat de Italianen hem na het lichten van de aankoopoptie meteen weer doorverkopen met een forse meerwaarde. Zo'n lucratieve operatie deden ze in het verleden ook al met verdediger Christian Romero (Tottenham Hotspur). Al moet dan wel aan enkele voorwaardes voldaan worden. Zo zal CDK een sterk einde van het seizoen moeten spelen, zowel in de Serie A als op het Europese niveau. En ook een EK-selectie bij de Rode Duivels lijkt een vereiste.

De Ketelaere moet mee naar het EK met België ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

43
43
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

41
41
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

39
39
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

33
33
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

65
65
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

136
136
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

129
129
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

276
276
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

260
260
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

117
117
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

218
218
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

179
179
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

251
251
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

309
309
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

211
211
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

98
98
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

255
255
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

242
242
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

983
983

Meer sportnieuws