Actie geëist na absurde penalty Club: "Te zot voor woorden"

999 stemmen
Actie geëist na absurde penalty Club:

Club Brugge pakte afgelopen weekend een erg welgekomen zege op het veld van KRC Genk: 0-3. Maar de manier waarop de laatste treffer tot stand kwam deed de wenkbrauwen fronsen. Zo kreeg Blauw-Zwart wel heel makkelijk een strafschop toegewezen.

Voor alle duidelijkheid: de zege van Club was over het algemeen verdiend. Al mochten de Bruggelingen ook van geluk spreken. Zo liet Genk in de openingsfase een strafschop liggen. En op het moment dat Denis Odoi de 0-2 binnenkopte, stond zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi buiten de lijnen omdat hij verzorging nodig had na een elleboogstoot.

LEES OOK: Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Bedenkelijke reactie Meijer

Maar vooral de strafschop deed heel wat stof opwaaien. Tijdens een loopduel met Bjorn Meijer, kreeg Yira Sor de bal van erg dichtbij tegen de arm gekopt. Veel kon hij niet doen om het contact te voorkomen en zijn armen waren niet in een 'onnatuurlijke positie'. Toch vond de wedstrijdleiding, met name de VAR, het blijkbaar voldoende een strafschop te geven.

Meijer claimde zelf ook meteen een strafschop. Maar dat vindt analist Marc Degryse helemaal ongepast. "Het is te zot voor woorden dat Meijer een penalty claimt. Je kan als speler wel een reactie hebben en je hand opsteken, maar dit ... . Dit mag Meijer eigenlijk niet doen", klonk het bij de podcast Vier-Nul.

Onduidelijkheid troef

Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de veelbesproken fase. Daar geeft men toe dat het geen strafschop was én dat een VAR-interventie al zeker niet aan de orde was. Het toont nog maar eens dat er zelfs bij de arbitrage heel wat onduidelijkheid heerst bij de regels rond handsspel.

Degryse wil dan ook een drastische oplossing en pleit dat de regels rond hands in hun geheel veranderd moeten worden. "Wat Meijer deed kan iedereen doen: geen oplossing zien en dan maar tegen de arm koppen. Dat is niet zo moeilijk. Dat moeten ze echt dringend veranderen", aldus de voormalige Gouden Schoen.

De regels rond handsspel zijn te onduidelijk ...

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

32
32
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

33
33
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

192
192
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

135
135
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

195
195
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

634
634
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

419
419
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

277
277
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

247
247
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

109
109
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

147
147
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

584
584
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

296
296
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

87
87
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

220
220
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

117
117
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

397
397
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

92
92
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

43
43
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

632
632
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

669
669
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

133
133
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

309
309

Meer sportnieuws