Actie geëist na absurde penalty Club: "Te zot voor woorden"

999 stemmen
Actie geëist na absurde penalty Club:

Club Brugge pakte afgelopen weekend een erg welgekomen zege op het veld van KRC Genk: 0-3. Maar de manier waarop de laatste treffer tot stand kwam deed de wenkbrauwen fronsen. Zo kreeg Blauw-Zwart wel heel makkelijk een strafschop toegewezen.

Voor alle duidelijkheid: de zege van Club was over het algemeen verdiend. Al mochten de Bruggelingen ook van geluk spreken. Zo liet Genk in de openingsfase een strafschop liggen. En op het moment dat Denis Odoi de 0-2 binnenkopte, stond zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi buiten de lijnen omdat hij verzorging nodig had na een elleboogstoot.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Bedenkelijke reactie Meijer

Maar vooral de strafschop deed heel wat stof opwaaien. Tijdens een loopduel met Bjorn Meijer, kreeg Yira Sor de bal van erg dichtbij tegen de arm gekopt. Veel kon hij niet doen om het contact te voorkomen en zijn armen waren niet in een 'onnatuurlijke positie'. Toch vond de wedstrijdleiding, met name de VAR, het blijkbaar voldoende een strafschop te geven.

Meijer claimde zelf ook meteen een strafschop. Maar dat vindt analist Marc Degryse helemaal ongepast. "Het is te zot voor woorden dat Meijer een penalty claimt. Je kan als speler wel een reactie hebben en je hand opsteken, maar dit ... . Dit mag Meijer eigenlijk niet doen", klonk het bij de podcast Vier-Nul.

Onduidelijkheid troef

Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de veelbesproken fase. Daar geeft men toe dat het geen strafschop was én dat een VAR-interventie al zeker niet aan de orde was. Het toont nog maar eens dat er zelfs bij de arbitrage heel wat onduidelijkheid heerst bij de regels rond handsspel.

Degryse wil dan ook een drastische oplossing en pleit dat de regels rond hands in hun geheel veranderd moeten worden. "Wat Meijer deed kan iedereen doen: geen oplossing zien en dan maar tegen de arm koppen. Dat is niet zo moeilijk. Dat moeten ze echt dringend veranderen", aldus de voormalige Gouden Schoen.

De regels rond handsspel zijn te onduidelijk ...

Meest recent

Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

3
3
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

123
123
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

24
24
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

18
18
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

151
151
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

81
81
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

103
103
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

280
280
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

275
275
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

67
67
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

49
49
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

150
150
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

147
147
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

52
52
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

402
402
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

286
286
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

71
71
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

298
298
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

366
366
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

112
112
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

66
66
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

434
434
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

274
274
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82

Meer sportnieuws