Actie geëist na absurde penalty Club: "Te zot voor woorden"

999 stemmen
Actie geëist na absurde penalty Club:

Club Brugge pakte afgelopen weekend een erg welgekomen zege op het veld van KRC Genk: 0-3. Maar de manier waarop de laatste treffer tot stand kwam deed de wenkbrauwen fronsen. Zo kreeg Blauw-Zwart wel heel makkelijk een strafschop toegewezen.

Voor alle duidelijkheid: de zege van Club was over het algemeen verdiend. Al mochten de Bruggelingen ook van geluk spreken. Zo liet Genk in de openingsfase een strafschop liggen. En op het moment dat Denis Odoi de 0-2 binnenkopte, stond zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi buiten de lijnen omdat hij verzorging nodig had na een elleboogstoot.

LEES OOK: 'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Bedenkelijke reactie Meijer

Maar vooral de strafschop deed heel wat stof opwaaien. Tijdens een loopduel met Bjorn Meijer, kreeg Yira Sor de bal van erg dichtbij tegen de arm gekopt. Veel kon hij niet doen om het contact te voorkomen en zijn armen waren niet in een 'onnatuurlijke positie'. Toch vond de wedstrijdleiding, met name de VAR, het blijkbaar voldoende een strafschop te geven.

Meijer claimde zelf ook meteen een strafschop. Maar dat vindt analist Marc Degryse helemaal ongepast. "Het is te zot voor woorden dat Meijer een penalty claimt. Je kan als speler wel een reactie hebben en je hand opsteken, maar dit ... . Dit mag Meijer eigenlijk niet doen", klonk het bij de podcast Vier-Nul.

Onduidelijkheid troef

Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de veelbesproken fase. Daar geeft men toe dat het geen strafschop was én dat een VAR-interventie al zeker niet aan de orde was. Het toont nog maar eens dat er zelfs bij de arbitrage heel wat onduidelijkheid heerst bij de regels rond handsspel.

Degryse wil dan ook een drastische oplossing en pleit dat de regels rond hands in hun geheel veranderd moeten worden. "Wat Meijer deed kan iedereen doen: geen oplossing zien en dan maar tegen de arm koppen. Dat is niet zo moeilijk. Dat moeten ze echt dringend veranderen", aldus de voormalige Gouden Schoen.

De regels rond handsspel zijn te onduidelijk ...

Meest recent

'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

2
2
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

13
13
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

162
162
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

92
92
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

131
131
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

100
100
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

79
79
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

327
327
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

294
294
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

127
127
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

121
121
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

102
102
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

15
15
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

119
119
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

491
491
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

306
306
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

200
200
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

190
190
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

57
57
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

105
105
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1063
1063
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

539
539
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

231
231
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

82
82
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

338
338

Meer sportnieuws