Actie geëist na absurde penalty Club: "Te zot voor woorden"

999 stemmen
Actie geëist na absurde penalty Club:

Club Brugge pakte afgelopen weekend een erg welgekomen zege op het veld van KRC Genk: 0-3. Maar de manier waarop de laatste treffer tot stand kwam deed de wenkbrauwen fronsen. Zo kreeg Blauw-Zwart wel heel makkelijk een strafschop toegewezen.

Voor alle duidelijkheid: de zege van Club was over het algemeen verdiend. Al mochten de Bruggelingen ook van geluk spreken. Zo liet Genk in de openingsfase een strafschop liggen. En op het moment dat Denis Odoi de 0-2 binnenkopte, stond zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi buiten de lijnen omdat hij verzorging nodig had na een elleboogstoot.

LEES OOK: Degryse voorspelt eindstation van België op WK

Bedenkelijke reactie Meijer

Maar vooral de strafschop deed heel wat stof opwaaien. Tijdens een loopduel met Bjorn Meijer, kreeg Yira Sor de bal van erg dichtbij tegen de arm gekopt. Veel kon hij niet doen om het contact te voorkomen en zijn armen waren niet in een 'onnatuurlijke positie'. Toch vond de wedstrijdleiding, met name de VAR, het blijkbaar voldoende een strafschop te geven.

Meijer claimde zelf ook meteen een strafschop. Maar dat vindt analist Marc Degryse helemaal ongepast. "Het is te zot voor woorden dat Meijer een penalty claimt. Je kan als speler wel een reactie hebben en je hand opsteken, maar dit ... . Dit mag Meijer eigenlijk niet doen", klonk het bij de podcast Vier-Nul.

Onduidelijkheid troef

Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de veelbesproken fase. Daar geeft men toe dat het geen strafschop was én dat een VAR-interventie al zeker niet aan de orde was. Het toont nog maar eens dat er zelfs bij de arbitrage heel wat onduidelijkheid heerst bij de regels rond handsspel.

Degryse wil dan ook een drastische oplossing en pleit dat de regels rond hands in hun geheel veranderd moeten worden. "Wat Meijer deed kan iedereen doen: geen oplossing zien en dan maar tegen de arm koppen. Dat is niet zo moeilijk. Dat moeten ze echt dringend veranderen", aldus de voormalige Gouden Schoen.

De regels rond handsspel zijn te onduidelijk ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

141
141
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

110
110
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

40
40
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

185
185
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

118
118
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

73
73
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

410
410
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

60
60
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

513
513
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

731
731
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

158
158
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

303
303
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

896
896
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

553
553
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

146
146
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

941
941
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

239
239
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

341
341
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

200
200
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

72
72
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

89
89
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

169
169
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

136
136

Meer sportnieuws