Actie geëist na absurde penalty Club: "Te zot voor woorden"

door
Actie geëist na absurde penalty Club:

Club Brugge pakte afgelopen weekend een erg welgekomen zege op het veld van KRC Genk: 0-3. Maar de manier waarop de laatste treffer tot stand kwam deed de wenkbrauwen fronsen. Zo kreeg Blauw-Zwart wel heel makkelijk een strafschop toegewezen.

Voor alle duidelijkheid: de zege van Club was over het algemeen verdiend. Al mochten de Bruggelingen ook van geluk spreken. Zo liet Genk in de openingsfase een strafschop liggen. En op het moment dat Denis Odoi de 0-2 binnenkopte, stond zijn directe tegenstander Zakaria El Ouahdi buiten de lijnen omdat hij verzorging nodig had na een elleboogstoot.

LEES OOK: Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

Bedenkelijke reactie Meijer

Maar vooral de strafschop deed heel wat stof opwaaien. Tijdens een loopduel met Bjorn Meijer, kreeg Yira Sor de bal van erg dichtbij tegen de arm gekopt. Veel kon hij niet doen om het contact te voorkomen en zijn armen waren niet in een 'onnatuurlijke positie'. Toch vond de wedstrijdleiding, met name de VAR, het blijkbaar voldoende een strafschop te geven.

Meijer claimde zelf ook meteen een strafschop. Maar dat vindt analist Marc Degryse helemaal ongepast. "Het is te zot voor woorden dat Meijer een penalty claimt. Je kan als speler wel een reactie hebben en je hand opsteken, maar dit ... . Dit mag Meijer eigenlijk niet doen", klonk het bij de podcast Vier-Nul.

Onduidelijkheid troef

Inmiddels reageerde ook het Referee Department op de veelbesproken fase. Daar geeft men toe dat het geen strafschop was én dat een VAR-interventie al zeker niet aan de orde was. Het toont nog maar eens dat er zelfs bij de arbitrage heel wat onduidelijkheid heerst bij de regels rond handsspel.

Degryse wil dan ook een drastische oplossing en pleit dat de regels rond hands in hun geheel veranderd moeten worden. "Wat Meijer deed kan iedereen doen: geen oplossing zien en dan maar tegen de arm koppen. Dat is niet zo moeilijk. Dat moeten ze echt dringend veranderen", aldus de voormalige Gouden Schoen.

De regels rond handsspel zijn te onduidelijk ...

Meest recent

‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

60
60
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

15
15
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

56
56
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

247
247
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

180
180
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

136
136
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

388
388
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

281
281
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

62
62
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

629
629
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

204
204
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

111
111
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

32
32
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

415
415
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

199
199
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

638
638
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

80
80
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

125
125
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

391
391
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

272
272
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

567
567
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

233
233
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

671
671

Meer sportnieuws