Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

911 stemmen
Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

In het wekelikse Under Review kwam ref Wesli De Cremer zélf een woordje uitleg verschaffen over zijn beslissingen in Standard-AA Gent. Voor de topper tussen KRC Genk en Club Brugge, die eveneens bol stond van de discutabele fases, nam Frank De Bleeckere het woord over.

Namens het Referee Department liet hij onder meer zijn licht schijnen op de tweede treffer van Blauw-Zwart, die voorafgegaan werd door een al dan niet bewuste elleboogstoot van Denis Odoi aan Zakaria El Ouahdi. Die moest vervolgens eventjes naar de kant met een bloedneus.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Geen rood voor Odoi

In het Limburgse kamp heerste veel onbegrip over het feit dat videoref Bert Put de beelden blijkbaar niet eens het bekijken waard vond, maar volgens De Bleeckere vond er wel degelijk een check plaats in Tubeke. "Hij zag echter dat er geen ernstig gemeen spel mee gemoeid was."

"De VAR mag enkel tussenkomen voor een rode kaart. Er was uiteraard contact tussen beide spelers, maar eerder onvrijwillig. Bij het losrukken van Bryan Heynen, die aan zijn arm trekt, om zich te verplaatsen in de open ruimte krijgt de Genk-speler in het pak zijn arm in het gezicht."

Onterechte strafschop

"De VAR vond het dus geen rode kaart en grijpt daarom niet in", besluit De Bleeckere alvorens over te gaan naar de penaltyfase in het slot van de partij. Toen ging de bal na een VAR-interventie op de stip wegens vermeend hands van Yira Sor. Lachwekkend, vond Vrancken achteraf.

"Hier verwachten wij ook geen strafschop en zeker geen VAR-interventie", geeft De Bleeckere toe. "De bal wordt van heel erg dichtbij op de arm gekopt van de Genk-speler, die in zijn loopbeweging zit en geen enkele beweging maakt met zijn hand richting de bal. Geen penalty dus."

Akkoord met de uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

28
28
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

124
124
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

134
134
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

291
291
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

424
424
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

343
343
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

32
32
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

221
221
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

632
632
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

61
61
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

256
256
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

331
331
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

222
222
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

209
209
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

226
226
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

623
623
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

120
120
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

281
281
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

339
339
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

362
362
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

614
614
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

431
431
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

164
164
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

206
206
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

455
455

Meer sportnieuws