Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

door
Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

In het wekelikse Under Review kwam ref Wesli De Cremer zélf een woordje uitleg verschaffen over zijn beslissingen in Standard-AA Gent. Voor de topper tussen KRC Genk en Club Brugge, die eveneens bol stond van de discutabele fases, nam Frank De Bleeckere het woord over.

Namens het Referee Department liet hij onder meer zijn licht schijnen op de tweede treffer van Blauw-Zwart, die voorafgegaan werd door een al dan niet bewuste elleboogstoot van Denis Odoi aan Zakaria El Ouahdi. Die moest vervolgens eventjes naar de kant met een bloedneus.

LEES OOK: Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

Geen rood voor Odoi

In het Limburgse kamp heerste veel onbegrip over het feit dat videoref Bert Put de beelden blijkbaar niet eens het bekijken waard vond, maar volgens De Bleeckere vond er wel degelijk een check plaats in Tubeke. "Hij zag echter dat er geen ernstig gemeen spel mee gemoeid was."

"De VAR mag enkel tussenkomen voor een rode kaart. Er was uiteraard contact tussen beide spelers, maar eerder onvrijwillig. Bij het losrukken van Bryan Heynen, die aan zijn arm trekt, om zich te verplaatsen in de open ruimte krijgt de Genk-speler in het pak zijn arm in het gezicht."

Onterechte strafschop

"De VAR vond het dus geen rode kaart en grijpt daarom niet in", besluit De Bleeckere alvorens over te gaan naar de penaltyfase in het slot van de partij. Toen ging de bal na een VAR-interventie op de stip wegens vermeend hands van Yira Sor. Lachwekkend, vond Vrancken achteraf.

"Hier verwachten wij ook geen strafschop en zeker geen VAR-interventie", geeft De Bleeckere toe. "De bal wordt van heel erg dichtbij op de arm gekopt van de Genk-speler, die in zijn loopbeweging zit en geen enkele beweging maakt met zijn hand richting de bal. Geen penalty dus."

Akkoord met de uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

0
0
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

60
60
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

20
20
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

51
51
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

62
62
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

12
12
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

38
38
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

222
222
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

57
57
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

242
242
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

34
34
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

73
73
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

89
89
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

294
294
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

182
182
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

504
504
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

468
468
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

108
108
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

172
172
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

211
211
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

197
197
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

323
323
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1266
1266
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

355
355

Meer sportnieuws