Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

911 stemmen
Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

In het wekelikse Under Review kwam ref Wesli De Cremer zélf een woordje uitleg verschaffen over zijn beslissingen in Standard-AA Gent. Voor de topper tussen KRC Genk en Club Brugge, die eveneens bol stond van de discutabele fases, nam Frank De Bleeckere het woord over.

Namens het Referee Department liet hij onder meer zijn licht schijnen op de tweede treffer van Blauw-Zwart, die voorafgegaan werd door een al dan niet bewuste elleboogstoot van Denis Odoi aan Zakaria El Ouahdi. Die moest vervolgens eventjes naar de kant met een bloedneus.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Geen rood voor Odoi

In het Limburgse kamp heerste veel onbegrip over het feit dat videoref Bert Put de beelden blijkbaar niet eens het bekijken waard vond, maar volgens De Bleeckere vond er wel degelijk een check plaats in Tubeke. "Hij zag echter dat er geen ernstig gemeen spel mee gemoeid was."

"De VAR mag enkel tussenkomen voor een rode kaart. Er was uiteraard contact tussen beide spelers, maar eerder onvrijwillig. Bij het losrukken van Bryan Heynen, die aan zijn arm trekt, om zich te verplaatsen in de open ruimte krijgt de Genk-speler in het pak zijn arm in het gezicht."

Onterechte strafschop

"De VAR vond het dus geen rode kaart en grijpt daarom niet in", besluit De Bleeckere alvorens over te gaan naar de penaltyfase in het slot van de partij. Toen ging de bal na een VAR-interventie op de stip wegens vermeend hands van Yira Sor. Lachwekkend, vond Vrancken achteraf.

"Hier verwachten wij ook geen strafschop en zeker geen VAR-interventie", geeft De Bleeckere toe. "De bal wordt van heel erg dichtbij op de arm gekopt van de Genk-speler, die in zijn loopbeweging zit en geen enkele beweging maakt met zijn hand richting de bal. Geen penalty dus."

Akkoord met de uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

31
31
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

42
42
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

40
40
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

32
32
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

52
52
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

424
424
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

482
482
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

115
115
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

339
339
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

167
167
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

262
262
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

206
206
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1115
1115
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

84
84
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

451
451
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

295
295
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

687
687
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

794
794
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

87
87
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

175
175
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

831
831
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

98
98
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

75
75
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

72
72
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

45
45

Meer sportnieuws