Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

door
Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

In het wekelikse Under Review kwam ref Wesli De Cremer zélf een woordje uitleg verschaffen over zijn beslissingen in Standard-AA Gent. Voor de topper tussen KRC Genk en Club Brugge, die eveneens bol stond van de discutabele fases, nam Frank De Bleeckere het woord over.

Namens het Referee Department liet hij onder meer zijn licht schijnen op de tweede treffer van Blauw-Zwart, die voorafgegaan werd door een al dan niet bewuste elleboogstoot van Denis Odoi aan Zakaria El Ouahdi. Die moest vervolgens eventjes naar de kant met een bloedneus.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Geen rood voor Odoi

In het Limburgse kamp heerste veel onbegrip over het feit dat videoref Bert Put de beelden blijkbaar niet eens het bekijken waard vond, maar volgens De Bleeckere vond er wel degelijk een check plaats in Tubeke. "Hij zag echter dat er geen ernstig gemeen spel mee gemoeid was."

"De VAR mag enkel tussenkomen voor een rode kaart. Er was uiteraard contact tussen beide spelers, maar eerder onvrijwillig. Bij het losrukken van Bryan Heynen, die aan zijn arm trekt, om zich te verplaatsen in de open ruimte krijgt de Genk-speler in het pak zijn arm in het gezicht."

Onterechte strafschop

"De VAR vond het dus geen rode kaart en grijpt daarom niet in", besluit De Bleeckere alvorens over te gaan naar de penaltyfase in het slot van de partij. Toen ging de bal na een VAR-interventie op de stip wegens vermeend hands van Yira Sor. Lachwekkend, vond Vrancken achteraf.

"Hier verwachten wij ook geen strafschop en zeker geen VAR-interventie", geeft De Bleeckere toe. "De bal wordt van heel erg dichtbij op de arm gekopt van de Genk-speler, die in zijn loopbeweging zit en geen enkele beweging maakt met zijn hand richting de bal. Geen penalty dus."

Akkoord met de uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

23
23
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

170
170
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

36
36
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

242
242
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

559
559
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

99
99
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

608
608
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

161
161
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

155
155
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

331
331
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

172
172
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

322
322
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

420
420
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

21
21
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

238
238
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

49
49
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

345
345
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

330
330
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

78
78
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

362
362
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

550
550
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

788
788
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

654
654
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1259
1259
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

205
205

Meer sportnieuws