Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

door
Referee Department laat licht schijnen op Genk-Club Brugge

In het wekelikse Under Review kwam ref Wesli De Cremer zélf een woordje uitleg verschaffen over zijn beslissingen in Standard-AA Gent. Voor de topper tussen KRC Genk en Club Brugge, die eveneens bol stond van de discutabele fases, nam Frank De Bleeckere het woord over.

Namens het Referee Department liet hij onder meer zijn licht schijnen op de tweede treffer van Blauw-Zwart, die voorafgegaan werd door een al dan niet bewuste elleboogstoot van Denis Odoi aan Zakaria El Ouahdi. Die moest vervolgens eventjes naar de kant met een bloedneus.

LEES OOK: El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

Geen rood voor Odoi

In het Limburgse kamp heerste veel onbegrip over het feit dat videoref Bert Put de beelden blijkbaar niet eens het bekijken waard vond, maar volgens De Bleeckere vond er wel degelijk een check plaats in Tubeke. "Hij zag echter dat er geen ernstig gemeen spel mee gemoeid was."

"De VAR mag enkel tussenkomen voor een rode kaart. Er was uiteraard contact tussen beide spelers, maar eerder onvrijwillig. Bij het losrukken van Bryan Heynen, die aan zijn arm trekt, om zich te verplaatsen in de open ruimte krijgt de Genk-speler in het pak zijn arm in het gezicht."

Onterechte strafschop

"De VAR vond het dus geen rode kaart en grijpt daarom niet in", besluit De Bleeckere alvorens over te gaan naar de penaltyfase in het slot van de partij. Toen ging de bal na een VAR-interventie op de stip wegens vermeend hands van Yira Sor. Lachwekkend, vond Vrancken achteraf.

"Hier verwachten wij ook geen strafschop en zeker geen VAR-interventie", geeft De Bleeckere toe. "De bal wordt van heel erg dichtbij op de arm gekopt van de Genk-speler, die in zijn loopbeweging zit en geen enkele beweging maakt met zijn hand richting de bal. Geen penalty dus."

Akkoord met de uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

10
10
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

24
24
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

31
31
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

46
46
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

122
122
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

68
68
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

73
73
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

275
275
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

72
72
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

77
77
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

525
525
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

190
190
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

231
231
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

157
157
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

68
68
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

95
95
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

61
61
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

288
288
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

405
405
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

172
172
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

87
87
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

61
61
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

285
285

Meer sportnieuws