De Cremer dient Vanhaezebrouck van antwoord na Standard-Gent

door
De Cremer dient Vanhaezebrouck van antwoord na Standard-Gent

Na de nederlaag tegen Standard van afgelopen zaterdag richtte Hein Vanhaezebrouck zijn pijlen op scheidsrechter Wesli De Cremer. In het wekelijkse Under Review dient hij de coach van AA Gent nu van antwoord.

Vanhaezebrouck was in Luik niet te spreken over het optreden van de arbitrage. Zo werd Nurio Fortuna uitgesloten omwille van een lichte trekfout op de doorgebroken Kelvin Yeboah, terwijl een gelijkaardige overtreding op Archie Brown aan de overkant geen strafschop opleverde.

LEES OOK: Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Nurio & Brown niet vergelijkbaar

"Ik zie hem met de bal op controle richting het doel afstevenen. Op volle snelheid wordt hij aan de linkergeschouder getrokken, waardoor hij ten val komt. Voor ons op het veld was dat een snelle beslissing, namelijk rode kaart", wordt er aan de eerste fase weinig aandacht besteedt.

Opvallander is dat De Cremer de situatie met Brown helemaal niet vergelijkbaar vindt. "Hier komt er veel minder snelheid aan te pas en is er slechts even contact met de arm. Voor mij is dat onvoldoende om een strafschop te fluiten", blijft de ref opnieuw overtuigd van zijn standpunt.

Handspel van Gerkens

Tot slot kwam uiteraard ook het handspel van Pieter Gerkens aan bod. "Ik ben hier zo resoluut omdat ik mij in een goede positie bevond om de fase beoordelen en mij meteen focuste op de arm om snel te beslissen", weerlegt hij de kritiek van Vanhaezebrouck op het snelle fluitsignaal.

"Gerkens neemt het risico om zich breder te maken en maakt met zijn elleboog contact met de bal, dus penalty", is er volgens De Cremer ook hier geen dicussie. "We kunnen een debat voeren over de te volgen parameters in de spelregels, maar ik sta er louter om ze toe te passen."

Akkoord met De Cremer zijn uitleg?

Meest recent

Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

13
13
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

46
46
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

138
138
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

10
10
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

228
228
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

214
214
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

56
56
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

149
149
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

299
299
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

115
115
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

86
86
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

55
55
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

180
180
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

135
135
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

123
123
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

342
342
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

288
288
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

123
123
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

594
594
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

84
84
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

93
93
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

228
228
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

255
255
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

128
128

Meer sportnieuws