De Cremer dient Vanhaezebrouck van antwoord na Standard-Gent

door
De Cremer dient Vanhaezebrouck van antwoord na Standard-Gent

Na de nederlaag tegen Standard van afgelopen zaterdag richtte Hein Vanhaezebrouck zijn pijlen op scheidsrechter Wesli De Cremer. In het wekelijkse Under Review dient hij de coach van AA Gent nu van antwoord.

Vanhaezebrouck was in Luik niet te spreken over het optreden van de arbitrage. Zo werd Nurio Fortuna uitgesloten omwille van een lichte trekfout op de doorgebroken Kelvin Yeboah, terwijl een gelijkaardige overtreding op Archie Brown aan de overkant geen strafschop opleverde.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Nurio & Brown niet vergelijkbaar

"Ik zie hem met de bal op controle richting het doel afstevenen. Op volle snelheid wordt hij aan de linkergeschouder getrokken, waardoor hij ten val komt. Voor ons op het veld was dat een snelle beslissing, namelijk rode kaart", wordt er aan de eerste fase weinig aandacht besteedt.

Opvallander is dat De Cremer de situatie met Brown helemaal niet vergelijkbaar vindt. "Hier komt er veel minder snelheid aan te pas en is er slechts even contact met de arm. Voor mij is dat onvoldoende om een strafschop te fluiten", blijft de ref opnieuw overtuigd van zijn standpunt.

Handspel van Gerkens

Tot slot kwam uiteraard ook het handspel van Pieter Gerkens aan bod. "Ik ben hier zo resoluut omdat ik mij in een goede positie bevond om de fase beoordelen en mij meteen focuste op de arm om snel te beslissen", weerlegt hij de kritiek van Vanhaezebrouck op het snelle fluitsignaal.

"Gerkens neemt het risico om zich breder te maken en maakt met zijn elleboog contact met de bal, dus penalty", is er volgens De Cremer ook hier geen dicussie. "We kunnen een debat voeren over de te volgen parameters in de spelregels, maar ik sta er louter om ze toe te passen."

Akkoord met De Cremer zijn uitleg?

Meest recent

Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

0
0
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

56
56
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

80
80
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

113
113
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

35
35
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

168
168
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

122
122
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

37
37
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

54
54
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

717
717
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

449
449
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

160
160
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

87
87
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

165
165
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

333
333
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

87
87
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

294
294
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

142
142
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

268
268
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

276
276
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

223
223
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

59
59
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

109
109

Meer sportnieuws