Hommeles bij Club: "Hij was Deila aan het uitschelden"

door
Hommeles bij Club:

Club Brugge heeft zijn crisis afgelopen weekend op gepaste wijze kunnen bezweren. Zo werd met ruime 0-3-cijfers gewonnen op het veld van directe concurrent KRC Genk. Maar niet iedereen in het Brugse kamp leek even tevreden met deze cruciale overwinning.

Club en vooral coach Ronny Deila waren onder zware druk afgezakt naar de Cegeka Arena. Indien het tegen Genk opnieuw zou fout lopen, leken zijn dagen in Brugge geteld. Maar zover kwam het dus niet. Blauw-Zwart ontsnapte na een gemiste strafschop aan een vroege achterstand en mist vervolgens zelfs op voorsprong te komen via een snelle tegenaanval.

Omdat de thuisploeg het naliet zijn kansen af te werken, kon Club zijn marge in de tweede periode verder uit bouwen. Denis Odoi werkte de bevrijdende 0-2 tegen de touwen en Andreas Skov Olsen legde de eindstand vast van op de stip. Al ging er aan de tweede treffer wel een onbestrafte elleboogstoot vooraf. En de penalty bleek uiteindelijk niet correct.

LEES OOK: 'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Boze Skoras

Het geluk stond dus aan de zijde van Deila. Die had nochtans een risico genomen. Met slechts een 0-1-voorsprong op het bord en op een moment dat Club aanvallend niets voor mekaar kreeg, besloot hij immers om aanvallers Michal Skoras en Ferran Jutgla, de enige spits, naar de kant te halen. In plaats daarvan bracht hij met Bjorn Meijer en Casper Nielsen een extra verdediger en middenvelder.

Uiteindelijk pakten de ingrepen van Deila wel goed uit. Club kreeg iets meer greep op de match en kon zelfs nog verder uitlopen. Maar de defensieve wissels werden hem niet in dank afgenomen door de Brugse fans. En ook Skoras was zichtbaar niet tevreden. Eenmaal op de bank barstte de Poolse aanvaller zelfs in woede uit en sneerde hij enkele scherpe woorden richting Deila.

Goede wissels

De uitbarsting van Skoras kwam maandag ook in bod bij Extra Time. "Ik spreek zijn taal niet, maar hij was aan het schelden hoor", opperde analist Arnar Vidarsson. Host Filip Joos vond de uithaal echter ongepast. "Hij is geen Noa Lang die de beste speler is en ontevreden mag zijn. En hij zat ook niet top in de wedstrijd", aldus Joos, die de wissels van Deila wel geslaagd vond. "Het is verdedigend, maar het pakte wel goed uit. Vanaken in de spits zetten vond ik eigenlijk slim want Jutgla zat erdoor. Dus op zich waren dat wel oké wissels."

Club moet Skoras op de vingers tikken ...

Meest recent

'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

79
79
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

9
9
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

23
23
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

54
54
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

128
128
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

24
24
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

59
59
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

56
56
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

97
97
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

59
59
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

470
470
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

95
95
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

315
315
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

88
88
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

155
155
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

112
112
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

121
121
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

138
138
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

432
432
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

91
91
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

86
86
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

148
148
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

604
604

Meer sportnieuws