Uitspraak 'penalty-gate': één club staat er het beste voor

door
Uitspraak 'penalty-gate': één club staat er het beste voor

Dinsdag is het zover, zo valt normaal gezien de ultieme beslissing in de zogenaamde 'penaltygate'. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) spreekt zich dan uit over het al dan niet herspelen van RSC Anderlecht-KRC Genk. En dat scenario lijkt lang niet uitgesloten.

LEES OOK: Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De Feiten

Vlak voor de kerstfeesten verloor Genk ondanks een sterke match met 2-1 op het veld van Anderlecht. Maar aan die paars-witte zege hing een reukje. Een goal van Racing werd immers afgekeurd omdat aanvaller Yira Sor te snel in de grote baklijn was gelopen na een gemiste penalty. Op dat moment stonden echter ook al spelers van Anderlecht in de zestien.

Vlak na de match liet het Professional Refereeing Department (PRD) dan ook weten dat dit een scheidsrechterlijke blunder was en de penalty in principe hernomen moest worden. Genk besloot daarop een klacht neer te leggen. Het eiste zelfs om de match te laten herspelen.

Juridische weg

Allereerst werd de zaak behandeld voor het PRD zelf. Men oordeelde dat het om een 'menselijke fout' ging, waardoor een replay niet mogelijk was. Genk ging echter een stap verder en trok naar de Disciplinaire Raad. Daar oordeelde men dat het wel degelijk ging om een inbreuk tegen de reglementen en dat de match dus herspeeld moest worden.

Anderlecht besloot om in beroep te gaan tegen die uitspraak. Eerst bij de Evocatiecommissie, maar daar volgde men integraal de beslissing van de Disciplinaire Raad. En dus heeft het BAS het laatste woord. Beide clubs zouden immers niet van plan zijn om die uitspraak aan te vechten bij een burgerlijke rechtbank.

Voordeel Genk

Dinsdag volgt het verdict van de arbiters van het BAS. En dat zou wel eens in het voordeel van Genk kunnen uitdraaien. Maandag raakte immers bekend dat het BAS besloten heeft om de matchen KV Mechelen-Club Brugge en KV Mechelen-RWDM níét te laten herspelen na soortgelijke klachten en procedures van de twee uitploegen.

Het Laatste Nieuws wijst erop dat daarbij wel het oordeel van de Disciplinaire Raad én Evocatiecommissie werd gevolgd. Gebeurt dat in deze zaak opnieuw, wordt de match dus herspeeld. Bovendien bewezen deze twee uitspraken dat de klacht van Genk niet persé een precedent hoeft te zijn waarbij elke scheidsrechterlijke fout met succes wordt aangevochten.

Snelle replay

Moesten de Limburgers gelijk krijgen, dan zal de wedstrijd snel herspeeld worden. Meer bepaald komende week, op woensdag 13 maart. Concrete details zoals het aanvangsuur werden voorlopig nog niet bekend gemaakt. Wel zal de match volgens Het Nieuwsblad gewoon met publiek kunnen doorgaan. Spelers die in december geschorst of geblesseerd waren, zullen inzetbaar zijn. Winterse aanwinsten dan weer niet.

Wat zou u oordelen in deze zaak?

Meest recent

Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

3
3
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

28
28
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

247
247
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

11
11
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

198
198
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

127
127
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

120
120
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

262
262
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

151
151
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

49
49
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

33
33
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

218
218
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

79
79
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

300
300
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

163
163
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

41
41
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

200
200
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

255
255
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

79
79
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

218
218
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

71
71
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

110
110
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

282
282
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

93
93
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

832
832

Meer sportnieuws