BAS doet definitieve uitspraak over KV Mechelen-Club Brugge

618 stemmen
BAS doet definitieve uitspraak over KV Mechelen-Club Brugge

Heel de Belgische voetbalwereld wacht in spanning het verdict af van het BAS in de zaak tussen KRC Genk en Anderlecht. In afwachting daarvan velde de rechtsinstantie alvast een definitief oordeel over twee andere claims.

Zowel Club Brugge als RWDM wilden immers hun match tegen KV Mechelen laten herspelen. In het geval van Blauw-Zwart werd een doelpunt van Igor Thiago onterecht afgekeurd wegens buitenspel. Tegen de Brusselaars bleef dan weer handspel van Geoffrey Hairemans onbestraft.

LEES OOK: KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

BAS volgt Disciplinaire Raad

Beide ploegen komen nu van een kale reis thuis, want volgens diverse media heeft het BAS hun klachten verworpen. Daarmee volgt het dus de eerdere beslissingen van zowel het Referee Department als de Disciplinaire Raad, die eveneens weigerden om in te gaan op hun verzoek.

De precieze motivatie is voorlopig niet bekend, maar daarmee staat het dus zo goed als vast dat beide duels niet worden herspeeld. In principe kunnen Club en RWDM hun strijd voortzetten bij de burgerlijke rechtbank, maar de kans dat die optie nog zal worden benut wordt klein geacht.

Anderlecht-Genk

Het is nu dus enkel nog wachten op een uitspraak over de zogenaamde 'penaltygate' tussen Genk en Anderlecht, waarin de Limburgers wél al gelijk kregen van de Disciplinaire Raad. Wellicht neemt het BAS pas dinsdag een finaal standpunt in of die wedstrijd effectief wordt herspeeld.

Logisch dat KV Mechelen-Club Brugge niet wordt herspeeld?

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

23
23
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

179
179
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

223
223
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

270
270
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

158
158
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

57
57
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

170
170
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

65
65
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

68
68
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

110
110
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

71
71
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

117
117
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

283
283
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

80
80
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

823
823
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

489
489
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

46
46
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

441
441
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

338
338

Meer sportnieuws