Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

door
Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

Speeldag 28 bracht geen veranderingen in de absolute top van het klassement van de Jupiler Pro League. Het status quo werd gehandhaafd doordat alle teams in de top vier hun wedstrijden wonnen. Ook Anderlecht deed wat het moest doen, al had het tegen AS Eupen weinig overschot.

Een vroege goal van Thorgan Hazard maakte het verschil en na rust was het voor Paars-Wit toch afzien om de drie punten vast te houden. Het ontsnapte zelfs aan de gelijkmaker toen Emond de lat trof.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Anderlecht maakt kans volgens Riemer

Die moeizame zege zorgde ervoor dat enkele analisten toch hun twijfels uitten bij de titelkansen van Anderlecht. Zo opperde Philippe Albert dat Anderlecht toch beter zal moeten doen om in de play-offs niet in de problemen te komen. In La Dernière Heure stelde Alexandre Teklak dan weer dat Anderlecht het vooral moeilijk heeft om een laag blok te ontregelen en te veel op de counter speculeert.

Dat laatste kan in de play-offs wel een voordeel worden voor Anderlecht, want daar zal het minder uitgesproken favoriet zijn en minder zelf het spel moeten maken. Dat lijkt ook Brian Riemer te zien en hij is dan ook optimistisch. "We zullen in de play-offs onze kansen krijgen", stelt de coach veelbetekenend bij Sudpresse.

Anderlecht wint zonder top te zijn

Daarnaast ziet Riemer ook een andere factor die in het voordeel van zijn team pleit. "Om bovenaan het klassement mee te draaien, moet je ook de matchen kunnen winnen waarin je niet top presteert", merkt hij immers op.

Dat lukt Anderlecht dit seizoen alsmaar meer en meer en dan wordt er weleens gesproken over 'kampioenengeluk'. Alleen moet het natuurlijk wel in de play-offs nog minstens vier punten zien goed te maken op Union, terwijl ook de leider amper steken laat vallen.

Kan Anderlecht dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

14
14
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

21
21
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

57
57
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

77
77
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

88
88
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

62
62
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

67
67
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

65
65
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

348
348
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

86
86
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

48
48
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

177
177
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

216
216
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

283
283
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

152
152
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

197
197
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

431
431
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

106
106
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

618
618
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

347
347
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

146
146
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

165
165
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

83
83
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0

Meer sportnieuws