Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

door
Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

Speeldag 28 bracht geen veranderingen in de absolute top van het klassement van de Jupiler Pro League. Het status quo werd gehandhaafd doordat alle teams in de top vier hun wedstrijden wonnen. Ook Anderlecht deed wat het moest doen, al had het tegen AS Eupen weinig overschot.

Een vroege goal van Thorgan Hazard maakte het verschil en na rust was het voor Paars-Wit toch afzien om de drie punten vast te houden. Het ontsnapte zelfs aan de gelijkmaker toen Emond de lat trof.

LEES OOK: Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

Anderlecht maakt kans volgens Riemer

Die moeizame zege zorgde ervoor dat enkele analisten toch hun twijfels uitten bij de titelkansen van Anderlecht. Zo opperde Philippe Albert dat Anderlecht toch beter zal moeten doen om in de play-offs niet in de problemen te komen. In La Dernière Heure stelde Alexandre Teklak dan weer dat Anderlecht het vooral moeilijk heeft om een laag blok te ontregelen en te veel op de counter speculeert.

Dat laatste kan in de play-offs wel een voordeel worden voor Anderlecht, want daar zal het minder uitgesproken favoriet zijn en minder zelf het spel moeten maken. Dat lijkt ook Brian Riemer te zien en hij is dan ook optimistisch. "We zullen in de play-offs onze kansen krijgen", stelt de coach veelbetekenend bij Sudpresse.

Anderlecht wint zonder top te zijn

Daarnaast ziet Riemer ook een andere factor die in het voordeel van zijn team pleit. "Om bovenaan het klassement mee te draaien, moet je ook de matchen kunnen winnen waarin je niet top presteert", merkt hij immers op.

Dat lukt Anderlecht dit seizoen alsmaar meer en meer en dan wordt er weleens gesproken over 'kampioenengeluk'. Alleen moet het natuurlijk wel in de play-offs nog minstens vier punten zien goed te maken op Union, terwijl ook de leider amper steken laat vallen.

Kan Anderlecht dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

112
112
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

127
127
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

30
30
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

143
143
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

217
217
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

265
265
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

536
536
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

104
104
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

479
479
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

559
559
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

175
175
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

67
67
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

89
89
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

247
247
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

687
687
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

197
197
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

313
313
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

154
154
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

46
46
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

126
126

Meer sportnieuws