Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

door
Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

Speeldag 28 bracht geen veranderingen in de absolute top van het klassement van de Jupiler Pro League. Het status quo werd gehandhaafd doordat alle teams in de top vier hun wedstrijden wonnen. Ook Anderlecht deed wat het moest doen, al had het tegen AS Eupen weinig overschot.

Een vroege goal van Thorgan Hazard maakte het verschil en na rust was het voor Paars-Wit toch afzien om de drie punten vast te houden. Het ontsnapte zelfs aan de gelijkmaker toen Emond de lat trof.

LEES OOK: Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Anderlecht maakt kans volgens Riemer

Die moeizame zege zorgde ervoor dat enkele analisten toch hun twijfels uitten bij de titelkansen van Anderlecht. Zo opperde Philippe Albert dat Anderlecht toch beter zal moeten doen om in de play-offs niet in de problemen te komen. In La Dernière Heure stelde Alexandre Teklak dan weer dat Anderlecht het vooral moeilijk heeft om een laag blok te ontregelen en te veel op de counter speculeert.

Dat laatste kan in de play-offs wel een voordeel worden voor Anderlecht, want daar zal het minder uitgesproken favoriet zijn en minder zelf het spel moeten maken. Dat lijkt ook Brian Riemer te zien en hij is dan ook optimistisch. "We zullen in de play-offs onze kansen krijgen", stelt de coach veelbetekenend bij Sudpresse.

Anderlecht wint zonder top te zijn

Daarnaast ziet Riemer ook een andere factor die in het voordeel van zijn team pleit. "Om bovenaan het klassement mee te draaien, moet je ook de matchen kunnen winnen waarin je niet top presteert", merkt hij immers op.

Dat lukt Anderlecht dit seizoen alsmaar meer en meer en dan wordt er weleens gesproken over 'kampioenengeluk'. Alleen moet het natuurlijk wel in de play-offs nog minstens vier punten zien goed te maken op Union, terwijl ook de leider amper steken laat vallen.

Kan Anderlecht dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

7
7
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

48
48
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

16
16
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

59
59
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

111
111
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

111
111
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

91
91
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

142
142
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

258
258
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

421
421
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

719
719
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

94
94
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

120
120
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

487
487
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

294
294
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

142
142
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

451
451
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

652
652
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

149
149

Meer sportnieuws