Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

door
Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

Speeldag 28 bracht geen veranderingen in de absolute top van het klassement van de Jupiler Pro League. Het status quo werd gehandhaafd doordat alle teams in de top vier hun wedstrijden wonnen. Ook Anderlecht deed wat het moest doen, al had het tegen AS Eupen weinig overschot.

Een vroege goal van Thorgan Hazard maakte het verschil en na rust was het voor Paars-Wit toch afzien om de drie punten vast te houden. Het ontsnapte zelfs aan de gelijkmaker toen Emond de lat trof.

LEES OOK: Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

Anderlecht maakt kans volgens Riemer

Die moeizame zege zorgde ervoor dat enkele analisten toch hun twijfels uitten bij de titelkansen van Anderlecht. Zo opperde Philippe Albert dat Anderlecht toch beter zal moeten doen om in de play-offs niet in de problemen te komen. In La Dernière Heure stelde Alexandre Teklak dan weer dat Anderlecht het vooral moeilijk heeft om een laag blok te ontregelen en te veel op de counter speculeert.

Dat laatste kan in de play-offs wel een voordeel worden voor Anderlecht, want daar zal het minder uitgesproken favoriet zijn en minder zelf het spel moeten maken. Dat lijkt ook Brian Riemer te zien en hij is dan ook optimistisch. "We zullen in de play-offs onze kansen krijgen", stelt de coach veelbetekenend bij Sudpresse.

Anderlecht wint zonder top te zijn

Daarnaast ziet Riemer ook een andere factor die in het voordeel van zijn team pleit. "Om bovenaan het klassement mee te draaien, moet je ook de matchen kunnen winnen waarin je niet top presteert", merkt hij immers op.

Dat lukt Anderlecht dit seizoen alsmaar meer en meer en dan wordt er weleens gesproken over 'kampioenengeluk'. Alleen moet het natuurlijk wel in de play-offs nog minstens vier punten zien goed te maken op Union, terwijl ook de leider amper steken laat vallen.

Kan Anderlecht dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

19
19
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

54
54
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

135
135
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

52
52
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

109
109
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

78
78
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

99
99
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

95
95
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

143
143
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

44
44
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

107
107
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

328
328
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

136
136
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

215
215
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

58
58
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

206
206
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

98
98
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

32
32
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

144
144
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

97
97
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

364
364
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

247
247
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

355
355
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

317
317

Meer sportnieuws