Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

302 stemmen
Riemer velt zijn oordeel over titelkansen Anderlecht

Speeldag 28 bracht geen veranderingen in de absolute top van het klassement van de Jupiler Pro League. Het status quo werd gehandhaafd doordat alle teams in de top vier hun wedstrijden wonnen. Ook Anderlecht deed wat het moest doen, al had het tegen AS Eupen weinig overschot.

Een vroege goal van Thorgan Hazard maakte het verschil en na rust was het voor Paars-Wit toch afzien om de drie punten vast te houden. Het ontsnapte zelfs aan de gelijkmaker toen Emond de lat trof.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Anderlecht maakt kans volgens Riemer

Die moeizame zege zorgde ervoor dat enkele analisten toch hun twijfels uitten bij de titelkansen van Anderlecht. Zo opperde Philippe Albert dat Anderlecht toch beter zal moeten doen om in de play-offs niet in de problemen te komen. In La Dernière Heure stelde Alexandre Teklak dan weer dat Anderlecht het vooral moeilijk heeft om een laag blok te ontregelen en te veel op de counter speculeert.

Dat laatste kan in de play-offs wel een voordeel worden voor Anderlecht, want daar zal het minder uitgesproken favoriet zijn en minder zelf het spel moeten maken. Dat lijkt ook Brian Riemer te zien en hij is dan ook optimistisch. "We zullen in de play-offs onze kansen krijgen", stelt de coach veelbetekenend bij Sudpresse.

Anderlecht wint zonder top te zijn

Daarnaast ziet Riemer ook een andere factor die in het voordeel van zijn team pleit. "Om bovenaan het klassement mee te draaien, moet je ook de matchen kunnen winnen waarin je niet top presteert", merkt hij immers op.

Dat lukt Anderlecht dit seizoen alsmaar meer en meer en dan wordt er weleens gesproken over 'kampioenengeluk'. Alleen moet het natuurlijk wel in de play-offs nog minstens vier punten zien goed te maken op Union, terwijl ook de leider amper steken laat vallen.

Kan Anderlecht dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

119
119
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

45
45
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

35
35
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

29
29
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

358
358
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

58
58
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

203
203
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

42
42
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

230
230
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

165
165
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

108
108
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

681
681
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

173
173
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

169
169
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1063
1063
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

680
680
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

453
453
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

845
845
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

847
847
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

493
493
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

815
815
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

399
399

Meer sportnieuws