Anderlecht kampioen? Albert doet titelvoorspelling

door
Anderlecht kampioen? Albert doet titelvoorspelling

In de Jupiler Pro League hebben de eerste vier ploegen uit het klassement afgelopen weekend geen fouten gemaakt. RSC Anderlecht pakte zondag bijvoorbeeld de volle buit tegen KAS Eupen. Maar een overtuigende prestatie neerzetten lukte niet bij Paars-Wit.

Een week eerder had de recordkampioen nochtans indruk gemaakt op het veld van Club Brugge. En tegen Eupen leek de ploeg van coach Brian Riemer die lijn ook door te trekken. De Brusselaars begonnen namelijk erg gretig aan de wedstrijd. Dat leidde uiteindelijk tot de snelle openingstreffer van Thorgan Hazard.

Maar die goede start werd dit keer niet doorgetrokken. Anderlecht had het lastig om zijn gewenste niveau vast te houden en liet Eupen weer in de match komen. Hierdoor bleef de wedstrijd spannend tot het einde. Bij de start van de tweede helft kwam Eupen zelfs dicht bij de gelijkmaker, de bal belandde op het doelhout.

LEES OOK: Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Wisselvallig Paars-Wit

RSCA kwam dus met de schrik weg en kon zijn nipte voorsprong uiteindelijk toch over de streep trekken. Maar de wisselvalligheid in het geleverde spel blijft opvallend groot. En de ploegen met meer kwaliteit dan Eupen zijn wel in staat om dat af te straffen.

Analist Philippe Albert vreest dan ook voor RSCA in de Play-Offs. "Ze hebben opnieuw de wisselvalligheid in hun spel laten zien. Anderlecht heeft nu nog twee haalbare wedstrijden. Maar als ze hun niveau niet opkrikken, zullen ze tijdens de PO's in de problemen raken. Ze moeten een ander gelaat tonen", klinkt het bij SudPresse.

Union Champion

Albert vreest dan ook dat Paars-Wit tekort zal komen voor de titel. Die is volgens hem voorbestemd voor de autoritaire leider. "Tenzij Union ineenstort, zie ik niet hoe het kampioenschap nog aan hun kan ontsnappen. De Unionisten kenden dit seizoen nog geen enkele dip, ze spelen op alle fronten goed en stralen een indrukwekkende rust uit. Als ze de duels tegen Gent en Antwerp tot goed einde brengen, zullen ze de PO's ook met een flinke voorsprong aanvatten", aldus de analist.

Union wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

56
56
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

91
91
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

17
17
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

57
57
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

115
115
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

66
66
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

125
125
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

136
136
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

333
333
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

311
311
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

225
225
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

140
140
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

116
116
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

206
206
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

71
71
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

373
373
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

119
119
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

399
399
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

174
174
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

274
274
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

691
691
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

217
217
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

356
356
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

426
426

Meer sportnieuws