Verrassing bij Antwerp: "Godverdikkie, ik laat hem spelen"

887 stemmen
Verrassing bij Antwerp:

Antwerp FC heeft een mooie week achter de rug. De landskampioen plaatste zich voor de finale van de Croky Cup en pakte enkele dagen later een optie op de Champions' Play-Offs met een ruime zege tegen STVV. Bovendien recupereerde coach Mark van Bommel een belangrijke pion.

De titelverdediger was bezig aan een behoorlijk wisselvallige tweede seizoenshelft. Knappe resultaten zoals tegen Club Brugge en Standard werden te vaak afgewisseld met mindere prestaties zoals tegen Eupen en KV Mechelen. Al had dat ook te maken met de personele problemen van Van Bommel.

Zo moest de coach in januari noodgedwongen afscheid nemen van sterkhouder Arthur Vermeeren, terwijl diens vervanger Eliot Matazo niet volledig fit arriveerde. Daarnaast kreeg RAFC ook af te rekenen met de nodige blessuregevallen. Maar stilaan loopt de ziekenboeg helemaal leeg. 

Sterk op training

Zondag maakte immers ook Michel-Ange Balikwisha zijn comeback. De flankaanvaller had een sterke eerste seizoenshelft achter de rug, maar viel tijdens de winterstop geblesseerd uit. Inmiddels is hij echter weer voldoende hersteld en tegen STVV kon hij zijn eerste minuten van 2024 maken.

Dat Balikwisha meteen weer aan de aftrap verscheen, was wel een behoorlijk grote verrassing. "Bali maakte op training zodanig veel indruk dat ik dacht: godverdikkie, ik laat hem gewoon spelen", verklaarde Van Bommel bij Gazet van Antwerpen.

Troef in PO's

Na een tweetal maanden afwezigheid zal het uiteraard eventjes duren alvorens Balikwisha weer in topvorm is. Maar dat hij een wapen kan worden in de Play-Offs, staat buiten kijf. "Hij is sneller terug dan iedereen verwachtte. Dat is alleen maar goed voor het team en hemzelf natuurlijk. Je ziet dat hij ook gewoon weer heel veel kwaliteit in ons elftal bijbrengt wat alleen maar een troef is", aldus ploegmaat Owen Wijndal.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
405

Met deze kern moet Antwerp minstens de tweede plek kunnen halen ...

Meest recent

Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

24
24
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

17
17
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

165
165
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

287
287
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

254
254
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

449
449
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

192
192
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

312
312
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

146
146
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

504
504
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

571
571
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

381
381
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

619
619
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

133
133
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

258
258
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

443
443
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

480
480
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

435
435
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

511
511
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

891
891
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

204
204
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

206
206
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

395
395

Meer sportnieuws