Verrassing bij Antwerp: "Godverdikkie, ik laat hem spelen"

door
Verrassing bij Antwerp:

Antwerp FC heeft een mooie week achter de rug. De landskampioen plaatste zich voor de finale van de Croky Cup en pakte enkele dagen later een optie op de Champions' Play-Offs met een ruime zege tegen STVV. Bovendien recupereerde coach Mark van Bommel een belangrijke pion.

De titelverdediger was bezig aan een behoorlijk wisselvallige tweede seizoenshelft. Knappe resultaten zoals tegen Club Brugge en Standard werden te vaak afgewisseld met mindere prestaties zoals tegen Eupen en KV Mechelen. Al had dat ook te maken met de personele problemen van Van Bommel.

Zo moest de coach in januari noodgedwongen afscheid nemen van sterkhouder Arthur Vermeeren, terwijl diens vervanger Eliot Matazo niet volledig fit arriveerde. Daarnaast kreeg RAFC ook af te rekenen met de nodige blessuregevallen. Maar stilaan loopt de ziekenboeg helemaal leeg. 

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

Sterk op training

Zondag maakte immers ook Michel-Ange Balikwisha zijn comeback. De flankaanvaller had een sterke eerste seizoenshelft achter de rug, maar viel tijdens de winterstop geblesseerd uit. Inmiddels is hij echter weer voldoende hersteld en tegen STVV kon hij zijn eerste minuten van 2024 maken.

Dat Balikwisha meteen weer aan de aftrap verscheen, was wel een behoorlijk grote verrassing. "Bali maakte op training zodanig veel indruk dat ik dacht: godverdikkie, ik laat hem gewoon spelen", verklaarde Van Bommel bij Gazet van Antwerpen.

Troef in PO's

Na een tweetal maanden afwezigheid zal het uiteraard eventjes duren alvorens Balikwisha weer in topvorm is. Maar dat hij een wapen kan worden in de Play-Offs, staat buiten kijf. "Hij is sneller terug dan iedereen verwachtte. Dat is alleen maar goed voor het team en hemzelf natuurlijk. Je ziet dat hij ook gewoon weer heel veel kwaliteit in ons elftal bijbrengt wat alleen maar een troef is", aldus ploegmaat Owen Wijndal.

Met deze kern moet Antwerp minstens de tweede plek kunnen halen ...

Meest recent

Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

32
32
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

6
6
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

87
87
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

64
64
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

114
114
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

58
58
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

67
67
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

44
44
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

96
96
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

170
170
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

50
50
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

380
380
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

68
68
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

234
234
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

85
85
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

112
112
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

96
96
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

68
68
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

369
369
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

323
323
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

301
301
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

65
65
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

75
75

Meer sportnieuws