Verrassing bij Antwerp: "Godverdikkie, ik laat hem spelen"

887
Verrassing bij Antwerp:

Antwerp FC heeft een mooie week achter de rug. De landskampioen plaatste zich voor de finale van de Croky Cup en pakte enkele dagen later een optie op de Champions' Play-Offs met een ruime zege tegen STVV. Bovendien recupereerde coach Mark van Bommel een belangrijke pion.

De titelverdediger was bezig aan een behoorlijk wisselvallige tweede seizoenshelft. Knappe resultaten zoals tegen Club Brugge en Standard werden te vaak afgewisseld met mindere prestaties zoals tegen Eupen en KV Mechelen. Al had dat ook te maken met de personele problemen van Van Bommel.

Zo moest de coach in januari noodgedwongen afscheid nemen van sterkhouder Arthur Vermeeren, terwijl diens vervanger Eliot Matazo niet volledig fit arriveerde. Daarnaast kreeg RAFC ook af te rekenen met de nodige blessuregevallen. Maar stilaan loopt de ziekenboeg helemaal leeg. 

LEES OOK: De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

Sterk op training

Zondag maakte immers ook Michel-Ange Balikwisha zijn comeback. De flankaanvaller had een sterke eerste seizoenshelft achter de rug, maar viel tijdens de winterstop geblesseerd uit. Inmiddels is hij echter weer voldoende hersteld en tegen STVV kon hij zijn eerste minuten van 2024 maken.

Dat Balikwisha meteen weer aan de aftrap verscheen, was wel een behoorlijk grote verrassing. "Bali maakte op training zodanig veel indruk dat ik dacht: godverdikkie, ik laat hem gewoon spelen", verklaarde Van Bommel bij Gazet van Antwerpen.

Troef in PO's

Na een tweetal maanden afwezigheid zal het uiteraard eventjes duren alvorens Balikwisha weer in topvorm is. Maar dat hij een wapen kan worden in de Play-Offs, staat buiten kijf. "Hij is sneller terug dan iedereen verwachtte. Dat is alleen maar goed voor het team en hemzelf natuurlijk. Je ziet dat hij ook gewoon weer heel veel kwaliteit in ons elftal bijbrengt wat alleen maar een troef is", aldus ploegmaat Owen Wijndal.

Met deze kern moet Antwerp minstens de tweede plek kunnen halen ...

Meest recent

Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

37
37
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

47
47
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

20
20
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

164
164
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

230
230
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

75
75
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

78
78
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

168
168
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

68
68
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

231
231
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

321
321
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

46
46
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

431
431
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

339
339
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

114
114
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

194
194
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

28
28
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

50
50
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

41
41
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

34
34

Meer sportnieuws