Verrassing bij Antwerp: "Godverdikkie, ik laat hem spelen"

door
Verrassing bij Antwerp:

Antwerp FC heeft een mooie week achter de rug. De landskampioen plaatste zich voor de finale van de Croky Cup en pakte enkele dagen later een optie op de Champions' Play-Offs met een ruime zege tegen STVV. Bovendien recupereerde coach Mark van Bommel een belangrijke pion.

De titelverdediger was bezig aan een behoorlijk wisselvallige tweede seizoenshelft. Knappe resultaten zoals tegen Club Brugge en Standard werden te vaak afgewisseld met mindere prestaties zoals tegen Eupen en KV Mechelen. Al had dat ook te maken met de personele problemen van Van Bommel.

Zo moest de coach in januari noodgedwongen afscheid nemen van sterkhouder Arthur Vermeeren, terwijl diens vervanger Eliot Matazo niet volledig fit arriveerde. Daarnaast kreeg RAFC ook af te rekenen met de nodige blessuregevallen. Maar stilaan loopt de ziekenboeg helemaal leeg. 

LEES OOK: Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Sterk op training

Zondag maakte immers ook Michel-Ange Balikwisha zijn comeback. De flankaanvaller had een sterke eerste seizoenshelft achter de rug, maar viel tijdens de winterstop geblesseerd uit. Inmiddels is hij echter weer voldoende hersteld en tegen STVV kon hij zijn eerste minuten van 2024 maken.

Dat Balikwisha meteen weer aan de aftrap verscheen, was wel een behoorlijk grote verrassing. "Bali maakte op training zodanig veel indruk dat ik dacht: godverdikkie, ik laat hem gewoon spelen", verklaarde Van Bommel bij Gazet van Antwerpen.

Troef in PO's

Na een tweetal maanden afwezigheid zal het uiteraard eventjes duren alvorens Balikwisha weer in topvorm is. Maar dat hij een wapen kan worden in de Play-Offs, staat buiten kijf. "Hij is sneller terug dan iedereen verwachtte. Dat is alleen maar goed voor het team en hemzelf natuurlijk. Je ziet dat hij ook gewoon weer heel veel kwaliteit in ons elftal bijbrengt wat alleen maar een troef is", aldus ploegmaat Owen Wijndal.

Met deze kern moet Antwerp minstens de tweede plek kunnen halen ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

21
21
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

105
105
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

17
17
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

14
14
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

36
36
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

67
67
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

44
44
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

38
38
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

40
40
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

156
156
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

106
106
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

677
677
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws