Sterke Great Old snijdt Kanaries de vleugels af in PO-strijd

door
Sterke Great Old snijdt Kanaries de vleugels af in PO-strijd

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft Antwerp vandaag een gouden zaak gedaan. The Great Old was negentig minuten lang de betere van STVV en pakte verdiend de zege. STVV is daarmee ook helemaal uitgeteld richting de top-zes.

Huidig landskampioen Antwerp stootte deze week vlot door naar de bekerfinale, maar wou graag ook nog eens bevestigen in de competitie. Tegenstander op de Bosuil deze namiddag was STVV, de Kanaries hadden nog een waterkans op een plek in Play-Off I, al was daar wel een zege voor nodig in deze confrontatie. Van Bommel kon deze namiddag opnieuw rekenen op sterkhouder Balikwisha.

LEES OOK: STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

Vurige start Great Old, pover vervolg

Het was al Antwerp dat de klok sloeg in het openingskwartier. Al vroeg moest Suzuki een poging van Ilenikhena onschadelijk maken, ook nadien was de Japanse doelman van de Kanaries een paar keer bij de pinken. STVV had het knap lastig maar stak via Fujita ook eens de neus aan het venster, al was de poging van de bezoeker veel te hoog om Butez te verontrusten.

Wat volgde was een blijvende Antwerpse dominantie maar nog weinig uitgespeelde mogelijkheden. De bezoekers hielden de boel nadien goed gesloten en The Great Old beet voorlopig zijn tanden stuk op een stug STVV. Halfweg was er nog geen afscheiding in deze confrontatie.

Antwerp beloont zichzelf en maakt Kanaries vleugellam

Na rust zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, Alderweireld knalde de eerste mogelijkheid ruim voorlangs en ook schoten van Ondrejka en Ejuke geraakten niet voorbij een sterke Suzuki. Op het uur werd The Great Old dan toch beloond: Van Helden haalde Ilenikhena onderuit en Antwerp kreeg een strafschop. Vanaf elf meter faalde Ondrejka niet: 1-0.

De Kanaries konden ook nadien amper een vuist maken, op een dik kwartier van het einde tikte Kaya een voorzet van Koita naast de kooi van Butez. Meteen nadien haalde Antwerp wel de trekker over: na slecht uitverdedigen bij STVV zorgde Ejuke van dichtbij voor de 2-0. De VAR checkte nog even (onvrijwillig) handspel bij Keita maar het doelpunt stond wel degelijk. De thuisploeg was nu zegezeker en deed er in het slot nog een doelpunt bij: Ejuke zette vanop rechts gepast voor en Ondrejka zette de 3-0 op het bord. Zo werd het een fijne zondagnamiddag voor de Rood-Witte supporters, die bijna zeker zijn van een plek bij de eerste zes.

Scoreverloop:

1-0 (62') Ondrejka (p), 2-0 (74') Ejuke, 3-0 (87') Ondrejka

Zal Antwerp nog oprukken in het klassement denkt u?

Meest recent

‘Jackpot Cercle: sterkhouder lonkt naar knaltransfer’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart vocht vorig ...

29
29
‘Messi staat voor verbazingwekkende Europese comeback’

Lionel Messi maakt al een aantal jaren het mooie weer bij Inter Miami. In de Verenigde Staten ...

23
23
Hayen blikt terug op afgekeurde goal Vermant: "Geen regel"

Club Brugge stuntte woensdag in de Champions League met een 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Even ...

34
34
'Garcia puzzelt: JPL-duo opgeroepen bij Rode Duivels?'

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het tweeluik tegen Kazachstan en Liechtenstein, ...

118
118
David Beckham breekt volledig na onverwachte gebeurtenis

David Beckham is een echt icoon van het Engelse voetbal. De sierlijke middenvelder maakte furore op ...

69
69
'Club Brugge kan cashen: scouts grootmacht in tribune'

Club Brugge is doorheen heel Europa hét gespreksonderwerp na het fraaie 3-3 gelijkspel tegen ...

226
226
VTM-commentator afgemaakt na CL-wedstrijd Club: 'Absurd!'

Wat een avond in het Jan Breydelstadion. Club Brugge leverde gisteren een fenomenale prestatie in de ...

288
288
De 11 namen: Fink hakt knopen door bij KRC Genk

In de Europa League gaat KRC Genk donderdag op bezoek bij SC Braga. Een uurtje voor de aftrap ...

38
38
Essevee bestolen: Vandenbroeck velt laatste oordeel

Zulte Waregem tuimelde vorig weekend op pijnlijke wijze uit de top zes. Het kreeg een 1-4 om de oren ...

47
47
Vandenbempt ziet enorme boost: "Verhaeghe glimde van trots"

Club Brugge gaat deze week over de tongen in heel Europa. Het leverde woensdagavond immers een zeer ...

258
258
Wisselvallig AA Gent: is Leko de voornaamste schuldige?

Er is bij AA Gent beterschap ten opzichte van vorig seizoen, maar om zich in de strijd om te prijzen ...

98
98
Opvallend: Belgisch toptalent geeft op zijn 26ste al de brui

Het lijkt erop dat er nog heel wat talent zit aan te komen in het Belgische voetbal, maar het blijft ...

107
107
Trossard stuurt Arsenal duidelijke toekomstboodschap

Arsenal was vorige zomer zeer actief op de transfermarkt en versterkte vooral zijn offensieve ...

47
47
1 Belg op 88: dit zijn de nominaties voor The Best Awards

Vorige maand werd de Gouden Bal al uitgereikt, waarbij Ousmane Dembélé met de prijs ...

21
21
Onrust bij Club Brugge: Vermant op ramkoers

Club Brugge voelt de druk stijgen rond Romeo Vermant, nu Stuttgart nadrukkelijk lonkt — en dat ...

496
496
WK U17: Belgen maken brandhout van Fiji met monsterscore

Op de eerste speeldag van het WK U17 gingen de Belgen met 2-3 onderuit tegen Argentinië. Om ...

145
145
'Fink keert kar: Europese opstelling KRC Genk lekt uit'

Na de stunt van Club Brugge tegen FC Barcelona hoopt ook KRC Genk straks te schitteren op het ...

274
274
Experts vellen oordeel: Club bestolen tegen Barça?

Club Brugge verbaasde woensdag Europa met een fraai 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Ei zo na ging ...

455
455
Crisis compleet bij Ajax: Heitinga out, TD stapt op

Het gaat van kwaad naar erger met Ajax, dat in de Eredivisie reeds acht punten achterstand telt op ...

156
156
"Grootste smet ooit"-Van Gucht doet spraakmakende onthulling

Hij is niet enkel bekend als de enthousiaste sportpresentator die onder meer wielerverslaggeving met ...

59
59
KRC Genk krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

In de Europa League neemt KRC Genk het donderdagavond op tegen Braga. Thorsten Fink kan in Portugal ...

164
164
'Verhaeghe haalt gram: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Club Brugge hield woensdag gelijke tred met het grote FC Barcelona. Na het 3-3 gelijkspel in de ...

580
580
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

184
184
'Dubbele opsteker voor Club Brugge in Champions League'

Club Brugge zette tegen FC Barcelona een straf resultaat neer, maar bleef toch een beetje met een ...

199
199
'Saelemaekers in de wachtkamer: pittige eisen bekend'

Het wordt uitkijken naar de keuzes die Rudi Garcia zal maken voor de wedstrijden van de Rode Duivels ...

65
65

Meer sportnieuws