Sterke Great Old snijdt Kanaries de vleugels af in PO-strijd

165 stemmen
Sterke Great Old snijdt Kanaries de vleugels af in PO-strijd

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft Antwerp vandaag een gouden zaak gedaan. The Great Old was negentig minuten lang de betere van STVV en pakte verdiend de zege. STVV is daarmee ook helemaal uitgeteld richting de top-zes.

Huidig landskampioen Antwerp stootte deze week vlot door naar de bekerfinale, maar wou graag ook nog eens bevestigen in de competitie. Tegenstander op de Bosuil deze namiddag was STVV, de Kanaries hadden nog een waterkans op een plek in Play-Off I, al was daar wel een zege voor nodig in deze confrontatie. Van Bommel kon deze namiddag opnieuw rekenen op sterkhouder Balikwisha.

LEES OOK: 'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

Vurige start Great Old, pover vervolg

Het was al Antwerp dat de klok sloeg in het openingskwartier. Al vroeg moest Suzuki een poging van Ilenikhena onschadelijk maken, ook nadien was de Japanse doelman van de Kanaries een paar keer bij de pinken. STVV had het knap lastig maar stak via Fujita ook eens de neus aan het venster, al was de poging van de bezoeker veel te hoog om Butez te verontrusten.

Wat volgde was een blijvende Antwerpse dominantie maar nog weinig uitgespeelde mogelijkheden. De bezoekers hielden de boel nadien goed gesloten en The Great Old beet voorlopig zijn tanden stuk op een stug STVV. Halfweg was er nog geen afscheiding in deze confrontatie.

Antwerp beloont zichzelf en maakt Kanaries vleugellam

Na rust zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, Alderweireld knalde de eerste mogelijkheid ruim voorlangs en ook schoten van Ondrejka en Ejuke geraakten niet voorbij een sterke Suzuki. Op het uur werd The Great Old dan toch beloond: Van Helden haalde Ilenikhena onderuit en Antwerp kreeg een strafschop. Vanaf elf meter faalde Ondrejka niet: 1-0.

De Kanaries konden ook nadien amper een vuist maken, op een dik kwartier van het einde tikte Kaya een voorzet van Koita naast de kooi van Butez. Meteen nadien haalde Antwerp wel de trekker over: na slecht uitverdedigen bij STVV zorgde Ejuke van dichtbij voor de 2-0. De VAR checkte nog even (onvrijwillig) handspel bij Keita maar het doelpunt stond wel degelijk. De thuisploeg was nu zegezeker en deed er in het slot nog een doelpunt bij: Ejuke zette vanop rechts gepast voor en Ondrejka zette de 3-0 op het bord. Zo werd het een fijne zondagnamiddag voor de Rood-Witte supporters, die bijna zeker zijn van een plek bij de eerste zes.

Scoreverloop:

1-0 (62') Ondrejka (p), 2-0 (74') Ejuke, 3-0 (87') Ondrejka

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'
23

Zal Antwerp nog oprukken in het klassement denkt u?

Meest recent

Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

92
92
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

24
24
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

107
107
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

23
23
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

40
40
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

21
21
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

127
127
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

131
131
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

20
20
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

125
125
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

24
24
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

270
270
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

358
358
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

172
172
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

106
106
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

803
803
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

477
477
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

362
362
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

47
47
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

838
838

Meer sportnieuws