Engelse pers spaart Doku niet na 'Manchester Derby'

door
Engelse pers spaart Doku niet na 'Manchester Derby'

Manchester City heeft zondagavond opnieuw indruk gemaakt in de Premier League. De titelverdediger haalde het immers met 3-1 in de derby tegen Manchester United. Het aandeel van de twee Belgen in de ploeg van coach Pep Guardiola bleef echter beperkt.

Binnen een week staat in Engeland de kraker tussen leider Liverpool en titelverdediger City op het programma. Om die clash aan te vatten met slechts één punt achterstand op de Reds, moest de regerende kampioen zondag winnen van United. En ondanks een vroege tegentreffer lukte dat uiteindelijk ook dankzij een weergaloze Phil Foden.

LEES OOK: Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

Slordige Doku

De inbreng van de twee Belgen in de basiself van City bleef dan weer beperkt. Kevin De Bruyne kwam weliswaar vaak aan de bal, maar liet een wat overhaaste indruk achter. En ook Jérémy Doku maakte geen al te beste beurt. De flankaanvaller toonde zich opvallende slordig in zijn acties.

Na zijn goede start bij City heeft Doku momenteel dan ook een terugval. En dus neemt de kritiek in de Engelse pers toe. "Wederom een teleurstellende prestatie voor de winger, die het lastig heeft om zijn prestaties van begin dit seizoen te evenaren", concludeerde men bijvoorbeeld bij The Daily Mail na de derby-zege.

Gebrek aan eindproduct

Bij The Telegraph vond men dat Doku het liet afweten op de bepalende momenten. "De finale pass kwam er gewoonweg niet uit. En dat is jammer want hij kwam in goede posities en kon zichzelf regelmatig vrij spelen", klinkt het. "Een doos vol trucs zoals gewoonlijk. Maar het eindproduct van de Belg liet veel te wensen over", aldus Goal.com.

Het lokale Manchester Evening News gaf Doku slechts een 5 op 10. Daarmee krijgt hij de laagste score van alle City-spelers. "Het was een interessante zet om hem te brengen in plaats van Kovacic, maar het pakte niet goed uit. De winger verkwiste veel tot hij vroegtijdig werd gewisseld", klinkt het. "Hij was wild in het op doel trappen en ging meermaals tegen de grond, waarna Guardiola zich toch maar wendde tot Alvarez", besluit The Guardian.

Doku wordt overroepen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

25
25
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

13
13
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

56
56
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

54
54
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

118
118
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

184
184
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

125
125
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

70
70
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

83
83
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

73
73
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

94
94
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

93
93
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

132
132
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

43
43
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

146
146
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

230
230
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

501
501
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

435
435
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

339
339
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

318
318
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

201
201
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

172
172
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

106
106
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

319
319
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

516
516

Meer sportnieuws