Guardiola: "Hij is de beste speler in de Premier League"

door
Guardiola:

Een week voor de clash tegen leider Liverpool FC, heeft Manchester City nog eens indruk gemaakt in de Premier League. Zo werd de derby tegen Manchester United gewonnen met 3-1. Phil Foden kroonde zich met twee goals tot 'Man van de Match'.

De derby voor eigen volk begon behoorlijk tegenvallend voor Kevin De Bruyne en zijn maats. Na een verre uittrap kon Bruno Fernandes de diepte induiken. De Portugees legde vervolgens af tot bij Rashford, die de 0-1 heerlijk in de linkerhoek vlamde. Dat was meteen ook de ruststand.

Maar na de pauze zette City orde op zaken. Zo kon Foden zijn duivels ontbinden tegen de Red Devils. Eerst dribbelde hij zich voorbij zijn tegenstanders, om Rashford te kopiëren met een uitstekend afstandsschot. En na een goede actie met Alvarez, tekende hij zelfs voor de 2-1.

LEES OOK: Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

Guardiola lyrisch

Twee doelpunten dus voor de Engelse international. En zijn statistieken hadden er nog beter kunnen uitzien. Erling Haaland, die wel de eindstand vastlegde, liet in de eerste helft bijvoorbeeld een fraaie assist van Foden onbegrijpelijk liggen.

Achteraf zwaaide coach Pep Guardiola dan ook met lof. "Hij kan in het midden spelen, vanaf rechts, vanaf links, scoren vanaf links. Wat kan ik zeggen? Hij is op dit moment de beste speler in de Premier League als je kijkt naar alle dingen die hij doet. Ongelofelijk", werd de trainer geciteerd bij VI.

Eindelijk volwassen

Foden maakt inmiddels al enkele jaren deel uit van de A-selectie bij City en zijn talent staat ook al een hele poos buiten kijf. Maar tot dusver moest hij vooral vrede nemen met een rol als joker. Dit seizoen werpt hij zich echter op als één van de sterkhouders. "Hij was altijd al een getalenteerde speler, maar nu is hij volwassen en weet hij beter wat de wedstrijd nodig heeft, met name in defensief opzicht", verklaart Guardiola die straffe opmars.

City heeft momenteel de sterkste kern van Europa ...

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

10
10
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

22
22
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

21
21
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

68
68
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

90
90
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

42
42
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

252
252
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

122
122
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

237
237
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

188
188
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

245
245
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

159
159
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

51
51
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

185
185
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

127
127
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

169
169
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

148
148
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

59
59
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

242
242
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

271
271
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

53
53
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

376
376
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

225
225
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

308
308
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

180
180

Meer sportnieuws