Guardiola: "Hij is de beste speler in de Premier League"

door
Guardiola:

Een week voor de clash tegen leider Liverpool FC, heeft Manchester City nog eens indruk gemaakt in de Premier League. Zo werd de derby tegen Manchester United gewonnen met 3-1. Phil Foden kroonde zich met twee goals tot 'Man van de Match'.

De derby voor eigen volk begon behoorlijk tegenvallend voor Kevin De Bruyne en zijn maats. Na een verre uittrap kon Bruno Fernandes de diepte induiken. De Portugees legde vervolgens af tot bij Rashford, die de 0-1 heerlijk in de linkerhoek vlamde. Dat was meteen ook de ruststand.

Maar na de pauze zette City orde op zaken. Zo kon Foden zijn duivels ontbinden tegen de Red Devils. Eerst dribbelde hij zich voorbij zijn tegenstanders, om Rashford te kopiëren met een uitstekend afstandsschot. En na een goede actie met Alvarez, tekende hij zelfs voor de 2-1.

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Guardiola lyrisch

Twee doelpunten dus voor de Engelse international. En zijn statistieken hadden er nog beter kunnen uitzien. Erling Haaland, die wel de eindstand vastlegde, liet in de eerste helft bijvoorbeeld een fraaie assist van Foden onbegrijpelijk liggen.

Achteraf zwaaide coach Pep Guardiola dan ook met lof. "Hij kan in het midden spelen, vanaf rechts, vanaf links, scoren vanaf links. Wat kan ik zeggen? Hij is op dit moment de beste speler in de Premier League als je kijkt naar alle dingen die hij doet. Ongelofelijk", werd de trainer geciteerd bij VI.

Eindelijk volwassen

Foden maakt inmiddels al enkele jaren deel uit van de A-selectie bij City en zijn talent staat ook al een hele poos buiten kijf. Maar tot dusver moest hij vooral vrede nemen met een rol als joker. Dit seizoen werpt hij zich echter op als één van de sterkhouders. "Hij was altijd al een getalenteerde speler, maar nu is hij volwassen en weet hij beter wat de wedstrijd nodig heeft, met name in defensief opzicht", verklaart Guardiola die straffe opmars.

🚀

City heeft momenteel de sterkste kern van Europa ...

Meest recent

'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

32
32
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

5
5
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

32
32
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

23
23
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

74
74
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

51
51
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

48
48
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

25
25
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

138
138
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

72
72
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

156
156
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

126
126
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

127
127
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

247
247
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

311
311
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

128
128
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

426
426
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

307
307
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

47
47
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

158
158
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

263
263
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

464
464

Meer sportnieuws