Guardiola: "Hij is de beste speler in de Premier League"

door
Guardiola:

Een week voor de clash tegen leider Liverpool FC, heeft Manchester City nog eens indruk gemaakt in de Premier League. Zo werd de derby tegen Manchester United gewonnen met 3-1. Phil Foden kroonde zich met twee goals tot 'Man van de Match'.

De derby voor eigen volk begon behoorlijk tegenvallend voor Kevin De Bruyne en zijn maats. Na een verre uittrap kon Bruno Fernandes de diepte induiken. De Portugees legde vervolgens af tot bij Rashford, die de 0-1 heerlijk in de linkerhoek vlamde. Dat was meteen ook de ruststand.

Maar na de pauze zette City orde op zaken. Zo kon Foden zijn duivels ontbinden tegen de Red Devils. Eerst dribbelde hij zich voorbij zijn tegenstanders, om Rashford te kopiëren met een uitstekend afstandsschot. En na een goede actie met Alvarez, tekende hij zelfs voor de 2-1.

LEES OOK: Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

Guardiola lyrisch

Twee doelpunten dus voor de Engelse international. En zijn statistieken hadden er nog beter kunnen uitzien. Erling Haaland, die wel de eindstand vastlegde, liet in de eerste helft bijvoorbeeld een fraaie assist van Foden onbegrijpelijk liggen.

Achteraf zwaaide coach Pep Guardiola dan ook met lof. "Hij kan in het midden spelen, vanaf rechts, vanaf links, scoren vanaf links. Wat kan ik zeggen? Hij is op dit moment de beste speler in de Premier League als je kijkt naar alle dingen die hij doet. Ongelofelijk", werd de trainer geciteerd bij VI.

Eindelijk volwassen

Foden maakt inmiddels al enkele jaren deel uit van de A-selectie bij City en zijn talent staat ook al een hele poos buiten kijf. Maar tot dusver moest hij vooral vrede nemen met een rol als joker. Dit seizoen werpt hij zich echter op als één van de sterkhouders. "Hij was altijd al een getalenteerde speler, maar nu is hij volwassen en weet hij beter wat de wedstrijd nodig heeft, met name in defensief opzicht", verklaart Guardiola die straffe opmars.

City heeft momenteel de sterkste kern van Europa ...

Meest recent

Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

13
13
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

45
45
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

60
60
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

12
12
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

184
184
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

218
218
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

53
53
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

132
132
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

29
29
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

66
66
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

247
247
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

573
573
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

318
318
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

702
702
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

90
90
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

219
219
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

419
419
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

52
52
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

237
237
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

49
49
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

330
330
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

25
25
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

272
272
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

67
67
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

155
155

Meer sportnieuws