'Anderlecht hangt gepeperde transfersom rond Dolberg'

674
'Anderlecht hangt gepeperde transfersom rond Dolberg'

RSC Anderlecht mikt op een mooi einde van het huidige seizoen, maar zit toch ook al met de komende jaargang in het achterhoofd. Dan wil de Belgische recordkampioen immers zijn rentree maken op het Europese toneel. Al is de kans klein dat dit met alle huidige sterkhouders zal gebeuren.

De sportieve leiding van Paars-Wit leverde tijdens de voorbije zomermercato goed werk. Zo een aanzienlijke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Daarnaast werd het merendeel van de sterkhouders aan boord gehouden. Bart Verbruggen trok weliswaar voor een smak geld naar de Premier League, terwijl de contracten van Lior Refaelov en Islam Slimani niet werden verlengd. Voorts bleven de belangrijkste krachten echter op post.

Die ingrepen bleven niet zonder gevolgen. Coach Brian Riemer kreeg zo immers een selectie die in staat moet zijn om voor de prijzen te spelen en dat lijkt Paars-Wit ook te gaan doen. Zo wordt RSCA momenteel als de grootste uitdager van leider Union getipt. Maar het zal niet gemakkelijk worden om deze selectie tijdens de zomerse transferperiode intact te houden.

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Exodus na seizoen?

Zo lopen de huurovereenkomsten van Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney (alle drie eigendom van Sevilla FC) in principe af. Daarnaast lijken enkele spelers in aanmerking te komen voor een stapje hogerop. Met name Zeno Debast lijkt stilaan klaar voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. De jonge verdediger kan alvast rekenen op de nodige belangstelling.

En ook een vertrek van Kasper Dolberg zou niet op voorhand uitgesloten zijn. De Deense spits speelt nochtans maar sinds afgelopen zomer in het Lotto Park en staat doorgaans ook gewoon in de basis. Maar transferwatcher Sacha Tavolieri onthulde bij 'Wait & See' namelijk dat Dolberg een mondelinge afspraak heeft met het bestuur waardoor bij bij een toereikend bod alweer kan beschikken.

Prijskaartje gekend

Er zou ook sluimerende belangstelling heersen vanuit La Liga. Maar ondanks het vermeende pact, zullen de gegadigden met de nodige centen over de boeg moeten komen. Anderlecht betaalde zelf immers zo'n 5 miljoen euro om Dolberg over te nemen van OGC Nice, bonussen en salariskosten niet meegerekend. Volgens Tavolieri zou de paars-witte clubleiding dan ook mikken op een totaalpakket van liefst 10 miljoen euro voor de Deense spits. Afwachten of een andere club bereid is zover te gaan.

Dolberg hoort bij de vijf beste spitsen in de JPL ...

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

84
84
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

221
221
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

149
149
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

171
171
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

44
44
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

237
237
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

84
84
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

34
34
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

33
33
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

103
103
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

53
53
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

50
50
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

267
267
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

81
81

Meer sportnieuws