'Anderlecht hangt gepeperde transfersom rond Dolberg'

door
'Anderlecht hangt gepeperde transfersom rond Dolberg'

RSC Anderlecht mikt op een mooi einde van het huidige seizoen, maar zit toch ook al met de komende jaargang in het achterhoofd. Dan wil de Belgische recordkampioen immers zijn rentree maken op het Europese toneel. Al is de kans klein dat dit met alle huidige sterkhouders zal gebeuren.

De sportieve leiding van Paars-Wit leverde tijdens de voorbije zomermercato goed werk. Zo een aanzienlijke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Daarnaast werd het merendeel van de sterkhouders aan boord gehouden. Bart Verbruggen trok weliswaar voor een smak geld naar de Premier League, terwijl de contracten van Lior Refaelov en Islam Slimani niet werden verlengd. Voorts bleven de belangrijkste krachten echter op post.

Die ingrepen bleven niet zonder gevolgen. Coach Brian Riemer kreeg zo immers een selectie die in staat moet zijn om voor de prijzen te spelen en dat lijkt Paars-Wit ook te gaan doen. Zo wordt RSCA momenteel als de grootste uitdager van leider Union getipt. Maar het zal niet gemakkelijk worden om deze selectie tijdens de zomerse transferperiode intact te houden.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Exodus na seizoen?

Zo lopen de huurovereenkomsten van Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney (alle drie eigendom van Sevilla FC) in principe af. Daarnaast lijken enkele spelers in aanmerking te komen voor een stapje hogerop. Met name Zeno Debast lijkt stilaan klaar voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. De jonge verdediger kan alvast rekenen op de nodige belangstelling.

En ook een vertrek van Kasper Dolberg zou niet op voorhand uitgesloten zijn. De Deense spits speelt nochtans maar sinds afgelopen zomer in het Lotto Park en staat doorgaans ook gewoon in de basis. Maar transferwatcher Sacha Tavolieri onthulde bij 'Wait & See' namelijk dat Dolberg een mondelinge afspraak heeft met het bestuur waardoor bij bij een toereikend bod alweer kan beschikken.

Prijskaartje gekend

Er zou ook sluimerende belangstelling heersen vanuit La Liga. Maar ondanks het vermeende pact, zullen de gegadigden met de nodige centen over de boeg moeten komen. Anderlecht betaalde zelf immers zo'n 5 miljoen euro om Dolberg over te nemen van OGC Nice, bonussen en salariskosten niet meegerekend. Volgens Tavolieri zou de paars-witte clubleiding dan ook mikken op een totaalpakket van liefst 10 miljoen euro voor de Deense spits. Afwachten of een andere club bereid is zover te gaan.

Dolberg hoort bij de vijf beste spitsen in de JPL ...

Meest recent

Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

283
283
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

47
47
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

8
8
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

35
35
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

74
74
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

107
107
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

96
96
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

75
75
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

264
264
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

317
317
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

46
46
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

136
136
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

209
209
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

300
300
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

69
69
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

70
70
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

274
274
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

422
422
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

387
387
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

280
280
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

454
454
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

246
246
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

302
302

Meer sportnieuws