'Anderlecht hangt gepeperde transfersom rond Dolberg'

door
'Anderlecht hangt gepeperde transfersom rond Dolberg'

RSC Anderlecht mikt op een mooi einde van het huidige seizoen, maar zit toch ook al met de komende jaargang in het achterhoofd. Dan wil de Belgische recordkampioen immers zijn rentree maken op het Europese toneel. Al is de kans klein dat dit met alle huidige sterkhouders zal gebeuren.

De sportieve leiding van Paars-Wit leverde tijdens de voorbije zomermercato goed werk. Zo een aanzienlijke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Daarnaast werd het merendeel van de sterkhouders aan boord gehouden. Bart Verbruggen trok weliswaar voor een smak geld naar de Premier League, terwijl de contracten van Lior Refaelov en Islam Slimani niet werden verlengd. Voorts bleven de belangrijkste krachten echter op post.

Die ingrepen bleven niet zonder gevolgen. Coach Brian Riemer kreeg zo immers een selectie die in staat moet zijn om voor de prijzen te spelen en dat lijkt Paars-Wit ook te gaan doen. Zo wordt RSCA momenteel als de grootste uitdager van leider Union getipt. Maar het zal niet gemakkelijk worden om deze selectie tijdens de zomerse transferperiode intact te houden.

LEES OOK: Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

Exodus na seizoen?

Zo lopen de huurovereenkomsten van Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney (alle drie eigendom van Sevilla FC) in principe af. Daarnaast lijken enkele spelers in aanmerking te komen voor een stapje hogerop. Met name Zeno Debast lijkt stilaan klaar voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. De jonge verdediger kan alvast rekenen op de nodige belangstelling.

En ook een vertrek van Kasper Dolberg zou niet op voorhand uitgesloten zijn. De Deense spits speelt nochtans maar sinds afgelopen zomer in het Lotto Park en staat doorgaans ook gewoon in de basis. Maar transferwatcher Sacha Tavolieri onthulde bij 'Wait & See' namelijk dat Dolberg een mondelinge afspraak heeft met het bestuur waardoor bij bij een toereikend bod alweer kan beschikken.

Prijskaartje gekend

Er zou ook sluimerende belangstelling heersen vanuit La Liga. Maar ondanks het vermeende pact, zullen de gegadigden met de nodige centen over de boeg moeten komen. Anderlecht betaalde zelf immers zo'n 5 miljoen euro om Dolberg over te nemen van OGC Nice, bonussen en salariskosten niet meegerekend. Volgens Tavolieri zou de paars-witte clubleiding dan ook mikken op een totaalpakket van liefst 10 miljoen euro voor de Deense spits. Afwachten of een andere club bereid is zover te gaan.

Dolberg hoort bij de vijf beste spitsen in de JPL ...

Meest recent

'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

21
21
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

60
60
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

122
122
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

171
171
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

376
376
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

331
331
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

22
22
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

53
53
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

830
830
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

249
249
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

152
152
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

126
126
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

186
186
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

58
58
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

703
703
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

339
339
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

222
222
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

165
165
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

901
901
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

205
205
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

316
316
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

79
79
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

245
245
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

426
426

Meer sportnieuws