'Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg maakt transferpact'

door
'Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg maakt transferpact'

RSC Anderlecht wil dit seizoen een gooi doen naar de landstitel. Maar voorlopig blijft het behalen van een gunstig Europees ticket het hoofddoel bij de recordkampioen. Al zal het een eventuele Europese campagne mogelijk zonder Kasper Dolberg moeten afwerken.

Eind vorig seizoen werd duidelijk dat RSCA de samenwerking met Islam Slimani, die nochtans een degelijke indruk had achtergelaten, niet zou verlengen. En dus moest sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar een nieuw speerpunt voor de aanvalslinie. Daarvoor deden verschillende namen de ronde. Maar al snel bleken twee pistes het meest concreet.

Zo werd Paars-Wit al vroeg tijdens de zomermercato gelinkt aan Luis Vazquez. De Argentijn werd uiteindelijk ook binnen gehaald, maar zijn dossier was behoorlijk gecompliceerd en leek even zelfs in het water te vallen. Ondertussen had Fredberg echter al een ander target in zijn vizier. Namelijk zijn landgenoot Dolberg, die mocht beschikken bij OGC Nice.

LEES OOK: Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

Mondelinge afspraak

De Deen had destijds op jonge leeftijd indruk gemaakt bij Ajax. Maar mede door het nodige blessureleed bleef hij in Nice onder de verwachting. Ook uitleenbeurten aan AS Roma en TSG Hoffenheim waren geen succes. En dus kon Anderlecht zijn slag slaan. Uiteindelijk werd Dolberg overgenomen voor een slordige 5 miljoen euro. Dat bleek een degelijke investering. 

De spits werd meteen een vaste titularis en ondanks een dipje in de laatste weken scoorde hij toch al 12 competitiegoals. Maar de kans bestaat dat hij komende zomer terug vertrekt. Bij 'Wait&See' laat transferwatcher Sacha Tavolieri immers verstaan dat Dolberg een soort van mondeling transferpact heeft afgesloten met het bestuur van Anderlecht.

Interesse uit La Liga

Concreet zou de club meewerken aan een nieuwe transfer indien volgende zomer een toereikend bod op tafel komt. In ieder geval zou Dolberg al op de nodige interesse kunnen rekenen. Meer bepaald vanuit de Spaanse Primera Division. Zo laat Tavolieri de namen van Valencia CF en FC Girona vallen. Afwachten op zij ook met een officieel bod zullen komen.

Welke transfer vindt u tot dusver het meest geslaagd?

Meest recent

Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

28
28
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

74
74
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

67
67
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

55
55
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

30
30
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

39
39
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

20
20
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

109
109
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

84
84
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

48
48
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

84
84
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

354
354
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

125
125
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

517
517
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

564
564
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

83
83
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

373
373
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

240
240
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

309
309
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

101
101
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

74
74
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

590
590
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87
Commotie in AA Gent - KV Mechelen: "Spookpenalty!"

Zondagnamiddag stond een cruciaal duel op het programma in de strijd om de Champions' Play-Offs. Zo ...

194
194
Coosemans looft Club-speler: "Sprak met Hans en Simon ..."

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een hoopgevend resultaat geboekt. De Brusselaars gingen namelijk ...

332
332

Meer sportnieuws