'Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg maakt transferpact'

door
'Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg maakt transferpact'

RSC Anderlecht wil dit seizoen een gooi doen naar de landstitel. Maar voorlopig blijft het behalen van een gunstig Europees ticket het hoofddoel bij de recordkampioen. Al zal het een eventuele Europese campagne mogelijk zonder Kasper Dolberg moeten afwerken.

Eind vorig seizoen werd duidelijk dat RSCA de samenwerking met Islam Slimani, die nochtans een degelijke indruk had achtergelaten, niet zou verlengen. En dus moest sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar een nieuw speerpunt voor de aanvalslinie. Daarvoor deden verschillende namen de ronde. Maar al snel bleken twee pistes het meest concreet.

Zo werd Paars-Wit al vroeg tijdens de zomermercato gelinkt aan Luis Vazquez. De Argentijn werd uiteindelijk ook binnen gehaald, maar zijn dossier was behoorlijk gecompliceerd en leek even zelfs in het water te vallen. Ondertussen had Fredberg echter al een ander target in zijn vizier. Namelijk zijn landgenoot Dolberg, die mocht beschikken bij OGC Nice.

LEES OOK: Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Mondelinge afspraak

De Deen had destijds op jonge leeftijd indruk gemaakt bij Ajax. Maar mede door het nodige blessureleed bleef hij in Nice onder de verwachting. Ook uitleenbeurten aan AS Roma en TSG Hoffenheim waren geen succes. En dus kon Anderlecht zijn slag slaan. Uiteindelijk werd Dolberg overgenomen voor een slordige 5 miljoen euro. Dat bleek een degelijke investering. 

De spits werd meteen een vaste titularis en ondanks een dipje in de laatste weken scoorde hij toch al 12 competitiegoals. Maar de kans bestaat dat hij komende zomer terug vertrekt. Bij 'Wait&See' laat transferwatcher Sacha Tavolieri immers verstaan dat Dolberg een soort van mondeling transferpact heeft afgesloten met het bestuur van Anderlecht.

Interesse uit La Liga

Concreet zou de club meewerken aan een nieuwe transfer indien volgende zomer een toereikend bod op tafel komt. In ieder geval zou Dolberg al op de nodige interesse kunnen rekenen. Meer bepaald vanuit de Spaanse Primera Division. Zo laat Tavolieri de namen van Valencia CF en FC Girona vallen. Afwachten op zij ook met een officieel bod zullen komen.

Welke transfer vindt u tot dusver het meest geslaagd?

Meest recent

Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

8
8
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

19
19
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

54
54
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

151
151
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

108
108
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

208
208
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

314
314
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

360
360
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

144
144
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

285
285
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

273
273
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

495
495
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

516
516
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

75
75
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

384
384
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

264
264
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

308
308
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

355
355
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

311
311
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

586
586
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

704
704
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

512
512
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

286
286
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

131
131
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

682
682

Meer sportnieuws