'Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg maakt transferpact'

door
'Bliksemvertrek bij Anderlecht? Dolberg maakt transferpact'

RSC Anderlecht wil dit seizoen een gooi doen naar de landstitel. Maar voorlopig blijft het behalen van een gunstig Europees ticket het hoofddoel bij de recordkampioen. Al zal het een eventuele Europese campagne mogelijk zonder Kasper Dolberg moeten afwerken.

Eind vorig seizoen werd duidelijk dat RSCA de samenwerking met Islam Slimani, die nochtans een degelijke indruk had achtergelaten, niet zou verlengen. En dus moest sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar een nieuw speerpunt voor de aanvalslinie. Daarvoor deden verschillende namen de ronde. Maar al snel bleken twee pistes het meest concreet.

Zo werd Paars-Wit al vroeg tijdens de zomermercato gelinkt aan Luis Vazquez. De Argentijn werd uiteindelijk ook binnen gehaald, maar zijn dossier was behoorlijk gecompliceerd en leek even zelfs in het water te vallen. Ondertussen had Fredberg echter al een ander target in zijn vizier. Namelijk zijn landgenoot Dolberg, die mocht beschikken bij OGC Nice.

LEES OOK: Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

Mondelinge afspraak

De Deen had destijds op jonge leeftijd indruk gemaakt bij Ajax. Maar mede door het nodige blessureleed bleef hij in Nice onder de verwachting. Ook uitleenbeurten aan AS Roma en TSG Hoffenheim waren geen succes. En dus kon Anderlecht zijn slag slaan. Uiteindelijk werd Dolberg overgenomen voor een slordige 5 miljoen euro. Dat bleek een degelijke investering. 

De spits werd meteen een vaste titularis en ondanks een dipje in de laatste weken scoorde hij toch al 12 competitiegoals. Maar de kans bestaat dat hij komende zomer terug vertrekt. Bij 'Wait&See' laat transferwatcher Sacha Tavolieri immers verstaan dat Dolberg een soort van mondeling transferpact heeft afgesloten met het bestuur van Anderlecht.

Interesse uit La Liga

Concreet zou de club meewerken aan een nieuwe transfer indien volgende zomer een toereikend bod op tafel komt. In ieder geval zou Dolberg al op de nodige interesse kunnen rekenen. Meer bepaald vanuit de Spaanse Primera Division. Zo laat Tavolieri de namen van Valencia CF en FC Girona vallen. Afwachten op zij ook met een officieel bod zullen komen.

Welke transfer vindt u tot dusver het meest geslaagd?

Meest recent

'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

7
7
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

57
57
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

40
40
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

29
29
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

55
55
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

184
184
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

694
694
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

74
74
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

61
61
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

78
78
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

298
298
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

365
365
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

376
376
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

579
579
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

198
198
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

252
252
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

480
480
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

368
368
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

273
273
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

245
245
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

263
263
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

129
129
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

427
427
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

508
508

Meer sportnieuws