KV Kortrijk heeft de wedstrijd tegen AA Gent met ruime cijfers gewonnen. Onder andere Benito Raman velde het pijnlijke 3-0-verdict tegen zijn voormalige werkgever. De jongeling wordt immers gehuurd door Kortrijk en zat dus in het winnende kamp.
De openingsfase werd meteen opgeschrikt door een vermeende penaltyfout op Elimane Coulibaly. De rijzige spits werd aangelopen in het strafschopgebied, maar de bal ging niet op de stip. Kortrijk was ook dicht bij een doelpunt via Benito Raman, maar zonder succes. Eerder had Yassine El Ghanassy aan de overzijde tot tweemaal toe Gent op voorsprong kunnen brengen.
Kortrijk zette druk via Ivan Santini, maar de Kroatische topschutter strandde eerst op Frank Boeckx. Dat was echter uitstel van executie, want vijf minuten later kopte diezelfde Kroaat de Kortrijkzanen op voorsprong. Coulibaly kon in de eerste helft nog bijna verdubbelen, maar zonder succes. Even onsuccesvol was Nicklas Pedersen namens Gent. Meteen na het doelpunt van de thuisploeg antwoordde de Deen met een bal tegen de lat.
Na de pauze probeerde AA Gent het laken naar zich toe te trekken. Via acties van aanvoerder El Ghanassy en een schicht van Nana Asare probeerden
de Buffalo's de wedstrijd in handen te nemen, maar het was niet zuiver genoeg.
Gent voerde de druk op, maar kreeg het deksel op de neus. Raman, huurling van de Gentenaren, verdubbelde de score voor KV Kortrijk. De vleugelaanvaller werkte de rebound van Coulibaly tegen de touwen.
In de slotfase ging Santini neer in de zestien. Alweer kreeg KV Kortrijk geen strafschop toegekend. Toch kon Kortrijk nog de genadeslag toedienen. De ingevallen Stijn De Smet straft een foutje van Boeckx genadeloos af en zet de zware 3-0-cijfers op het bord.
Scoreverloop
1-0 (27') Ivan Santini
2-0 (70') Benito Raman
3-0 (90') Stijn De Smet
LEES OOK:
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'